Що робити, якщо Ви стали учасником ДТП?

Забезпечте аварійне місце: натисніть на аварійний сигнал, обов’язково встановіть аварійні знаки. У нічний час краще виставити людей зі світловідбивачами, щоб вони попереджали про небезпеку. Словом, ви повинні зробити все, щоб аварія не стала масовою, щоби не постраждали інші люди.

Надайте першу допомогу. За статистикою, більшість аварій відбуваються без постраждалих. Але якщо у вас трапилася така ситуація, ви маєте бути готові надати першу допомогу тим, хто постраждав. Згадуйте знання та вміння, які вам давалися в автошколі щодо правил надання першої допомоги. Після цього викликайте швидку допомогу за телефоном 03 або 103. Майте на увазі, що знадобиться розповісти лікарям детально місцезнаходження, стан постраждалих, вік, охарактеризувати ушкодження та рани.

Опитайте очевидців. Якщо у вас є відчуття, що аварійна ситуація є спірною і ваша непричетність не є очевидною, попросіть очевидців залишити свої контактні дані. У суді їх свідчення можуть бути вирішальними. Особливо важливими є свідки при серйозних аваріях та наявності жертв.

Викличте ДАІ, а також наберіть номер тут, щоб викликати аварійних комісарів, які допоможуть вам з усією документацією у разі ДТП. Трапляється, що при аварійних ситуаціях на дорогах обидва учасники не бажають викликати співробітників Державтоінспекції — це може спричинити вилучення прав, які доведеться тривалий час повертати, блукаючи з кабінету до кабінету. Як альтернатива водії вважають за краще домовлятися в індивідуальному порядку, якщо, звичайно, аварія не серйозна. Однак немає жодної гарантії в тому, що відшкодування збитків зможе покрити витрати, а також ніхто не обіцяє вам, що людина, яка тут і зараз покаялася в скоєному і вибачилася, забуде про ДТП і не стане нікуди звертатися. Можна, звичайно, обмінятися розписками, але найкраще викликати ДАІ та офіційно вирішити усі формальності.

Телефонуйте до страхової компанії. Страхова компанія, що видала вам КАСКО або ОСАЦВ в обов’язковому порядку повинна бути повідомлена про те, що сталося відразу після ДТП. Цього вимагають правила договору, інакше вам можуть відмовити у виплаті за недотримання таких. Після вашого дзвінка компанія на місце події відправить співробітника, який самостійно оцінить і зафіксує заподіяну шкоду автомобілю. Якщо у вас немає КАСКО, перепишіть дані поліса ОСАГО іншої сторони. Добре, коли є знайомі адвокати, які швидко зорієнтують і допоможуть вийти зі становища.

Чи не прибирайте докази. У той час, поки ви чекаєте на співробітників ДАІ, в жодному разі не видаляйте важливі докази на місці події — не давайте також стороннім особам втручатися і торкатися будь-яких речей. у суді, якщо ви не винні.

Розкажіть докладно співробітникам ДАІ, що сталося. Вам необхідно буде згадати найдрібніші подробиці того, що сталося: звідки ви рухалися, з якою швидкістю, що зробили, щоб уникнути зіткнення. При так званій «аварії-паровозі» необхідно буде згадати, скільки ударів зазнало ваше авто. Це дуже важлива інформація, від цього залежатимуть подальші виплати завданих збитків.

Оформлення.Після збору всіх даних кожному учаснику ДТП видадуть первинні довідки. У потенційних підозрюваних у винності можуть вилучити права, видати натомість тимчасові. До цих документів видається довідка страхових компаній, без неї виплату не вдасться отримати.

Важко прописати сценарій і тим більше діяти за ним. Безумовно, кожна людина індивідуальна і буде надходити згідно зі своїми переконаннями та відповідно до ситуації. Але загальна схема розвитку «сюжету» завжди однакова. Зберігайте спокій та бережіть себе!

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *