Як вибрати швейну фурнітуру?

Огляд швейної фурнітури

Закінчений вид швейного виробу додають різні дрібниці, деталі. Одні прикрашають його та служать для обробки. Інші виконують функціональну роль – з'єднують, скріплюють, застібають. Треті допомагають у нелегкій, але дуже захоплюючій швейній справі. Які ж помічники є?

Всі види швейної фурнітури можна умовно поділити на три групи: функціональну, декоративну, інструменти та пристрої для шиття. Вибрати швейну фурнітуру ви можете тут https://stabitex.com.ua.

Як вибрати швейну фурнітуру?

Функціональна швейна фурнітура

Ці швейні дрібниці необхідні, щоб полегшити нашу працю і щоб виріб застібався та тримався на талії чи плечах.

 1. Блискавки. Бувають тракторні для курток, плащів, шуб, спіральні для кардиганів, жакетів, звичайні та потаємні, металеві, декоративні та ін.
 2. Велькро. Дехто називає таку стрічку звичним словом «липучка».
 3. Бігунки. Ці «собачки» іноді виходять із ладу. Головне, знати їхній номер, а поміняти бігунок на ще робочій блискавці – справа кількох хвилин.
 4. Ґудзики. Вони зустрічаються майже кожному виробі.
 5. Різні застібки. Від маленьких для ліфа купальника або спідньої білизни до великих для шуб, підтяжок та магнітних. Деякі позиції бувають настільки красивими і святковими, що можуть послужити і для обробки блузки або сукні.
 6. Гачки служать для тієї ж мети, що й застібки. Тільки вони менш помітні. Однак це ніяк не позначається на їхній функціональності.
 7. Кнопки зазвичай ставлять чи пришивають там, де бажають приховати місце стику двох деталей одягу. Їх ставлять на комбідреси, купальники, блузки, спідниці тощо. Також кнопки часто використовують для пошиття одягу для ляльок.
 8. Гумка. Це не тільки білизняна позиція, яку ставлять у трусики та плавки. Є і широка гумка, і силіконова, яку використовують при пошитті купальників, і нитка-гумка – нею простібають ліф сукні або притулюють виріб.
 9. Шиєте бюстгальтери та купальники? У нас для цих цілей є застібки та бретельки, гачки та ригелін, кісточки, філіжанки для корсетів та ліфів.
 10. Кант. З ним виріб набуде закінченого вигляду. А шкіряний кант, пришитий по периметру сумки, додасть їй деяку жорсткість (ребра жорсткості). Якщо ви не знайшли кант потрібного відтінку або купили тільки одну бобіну, скористайтеся хитрістю. По центру стрічки, косої бейки, мережива або тасьми підкладіть кант, підігніть краї стрічки, мережива і т.д., зафіксуйте намітку. Кант потрібного тону готовий.
 11. Світловідбивна стрічка. Її ми розмістили у функціональній фурнітурі, оскільки вона не лише прикрашає одяг, а й забезпечує безпеку власника вбрання.
 12. Готові бретелі для купальників, нижньої білизни, ночнушок, комбінацій та ін.
 13. Фастекси, фіксатори, карабіни, кільця – у нас є і така специфічна, але дуже популярна фурнітура.
 14. Пряжки можна було б віднести до декоративних деталей. Але спочатку вони служили для підтримки штанів, спідниць та приталювання верхнього одягу. Зараз пряжка може красуватися на головному уборі чи сумочці. І не виконувати функціональну роль.

Як вибрати швейну фурнітуру?

Декоративна швейна фурнітура

А тепер мова піде про різні прикраси, які вироби зроблять ще більш привабливими, ексклюзивними та неповторними.

 1. Коміри. Вони здатні звичайнісіньку блузку в діловому стилі перетворити на елемент вбрання для урочистостей. Позиції з мереживами та стразами, металевими куточками та посипані напівнамистинами – очі розбігаються.
 2. Аплікації. Варто ними прикрасити однотонну футболку, як вона стає унікальною.
 3. Мереживо. Куди їх влаштувати? Та куди завгодно. Від спідньої білизни до дублянок. Думаєте, на зимовому одязі їх не буває? Ще як буває. І така модель виглядає дуже стильно.
 4. Бахрома. За допомогою неї домашній текстиль стає ошатніше.
 5. Бісер. Він укладається не тільки в прикраси або дерева, але і в хитромудрі візерунки на одязі або картину на канві.
 6. Стрази. Їх можна купити поштучно, упаковкою або у стразовій стрічці.