Географія та природа Великої Британії

Держава на північному заході Європи, на Британських островах. Займає острів Великобританія (Англія, Шотландія та Уельс) та частина острова Ірландія, а також самостійні адміністративні одиниці – острів Мен та Нормандські острови. Більше інформації тут https://mandry.club/krainy/velika-britaniya/.

Великобританія омивається Атлантичним океаном на півночі та заході, Північним морем на сході та Ірландським морем на заході, на півдні відокремлена від материка протоками Ла-Манш та Па-Де-Кале. На заході та півночі країни переважає гористий, сильно розсічений рельєф, на південному сході та в центрі – піднесені рівнини та пустки. Найвища точка — м. Бен-Невіс у Шотландії (1343 м.). Загальна площа країни становить 244,1 тис. кв. км.

Сполучене Королівство Великобританії та Північної Ірландії — острівна держава, розташована біля північно-західного узбережжя континентальної Європи. Острів відокремлений від континенту протокою Ла-Манш. Мінімальна відстань Південно-Східного узбережжя країни до північного узбережжя Франції лише 35 км. Сполучене Королівство складається з чотирьох географічних та історичних частин Англії, Шотландії, Уельсу та Північної Ірландії, розташованих на Британських островах (група островів: Велика Британія, північно-східна частина острова Ірландія та безліч дрібних островів та архіпелагів в Атлантичному океані).

Столиця Великобританії – Лондон належить до провідних світових торгових, фінансових і культурних центрів. Відстань між російською та британською столицями – 2 500 км. Переліт із центральної частини Росії, як правило, не займає більше 4 годин.

Країна з населенням 62.8 млн. чоловік посідає 78-е місце у світі за площею території 242 514 км2.

Великобританія розташована в рамках лише одного часового поясу. Лондонський Грінвіч знаходиться на нульовому меридіані і офіційно є нульовою точкою відліку часових поясів.

Клімат

Клімат Великобританії помірний океанічний, м'який і вологий (вологіший у Північній Ірландії, а Шотландії — холодніший і сухий). На погоду в основному впливає тепла океанічна течія Гольфстрім. Море, що омиває країну з усіх боків, не дозволяє повітря над сушею занадто нагріватися або охолоджуватися. Тому рідко виникають різкі перепади температур, але погодні умови досить мінливі.

Клімат по всій території представлений чотирма різними регіонами:

  • південний схід – холодна зима, тепле та сухе літо
  • південний захід – м'яка та дуже волога зима, тепле та вологе літо
  • північний захід – м'яка зима, прохолодне літо та частий дощ протягом усього року
  • північний схід – холодна зима, прохолодне літо та стійкий дощ протягом усього року.

У Північній Ірландії клімат, помірний м'який та вологий зими м'які, а літо досить прохолодне. Найтепліший місяць липень, середня температура 19С. Найхолодніший місяць – січень, середня температура – 8С. Опадів та туманних днів тут менше, ніж в Англії. У середньому на рік випадає від 1200 мм до 1600 мм опадів.

Шотландія – найхолодніший регіон Великобританії. Нестійкість погоди пов'язана із різноманітним рельєфом. У гірських районах температура може сягати 10 градусів морозу в зимовий період. Січень та лютий – максимально холодні місяці, середня температура 3С. Сильні тумани та дощі 250 днів на рік. Найбільш теплі місяці – липень та серпень середня температура становить 19С. Близько 3810 мм опадів на рік випадає на заході регіону, у східних частинах – близько 635 мм на рік.

Клімат в Англії нестійкий, часті тумани та поривчастий штормовий вітер. Середня температура взимку +5С. Навесні опадів випадає менше, але дмуть холодні північні вітри. Влітку температура в діапазоні від +16 до +32. У серпні випадає найбільша кількість опадів. Восени переважають циклони та починаються тумани.

У Лондоні м'який та помірний клімат. Влітку тепло, але не спекотно. Останніми роками відзначається підвищення температури. У 2003 році температура склала рекордну цифру +38С. А осінь 2011 року поставила нові температурні рекорди — наприкінці вересня температура піднялася до +29С. Освіта туманів спостерігається найчастіше у січні та лютому. У наші дні в Лондоні лише близько 45 туманних днів, але половина днів на рік – хмарні та похмурі. Середня температура влітку близько +19С. Зима холодна, але не морозна — в середньому температура не опускається нижче 7С. Рідко випадають снігопади, сніговий покрив лише близько 25 мм. А середньорічна кількість опадів менша, ніж у Римі чи Сіднеї – близько 584 мм.

В Уельсі схожий на Англію м'який і вологий клімат. У січні середня температура близько 5С, у липні 16С. Район масиву Сноудон найбільш вологий – 2540 мм, у центральному прибережному районі близько 762 мм на рік.

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *