Як впоратися з перетренованістю?

Перетренованість являє собою «спортивну хворобу». Іншими словами, це психофізичний стан, в яке потрапить організм в тому випадку, якщо фізичні навантаження протягом великого періоду часу будуть перевищувати відбудовні здатності м\’язових волокон і нервової системи.

Ознаки перетренованості

За якими ознаками можна зрозуміти, що перетренованість вже настала?

— Результати від тривалих і наполегливих тренувань не тільки не ростуть, а, навпаки, падають. При цьому стає важче виконувати звичайне навантаження.
— Організм дуже швидко стомлюється, виникає млявість, відсутній апетит, а також присутня блідість, і з\’явилися круги під очима.
— Відновлювальний процес і витривалість погіршуються.
{PAGEBREAK}
Також перетренированность може викликати порушення артеріального тиску і серцевих ритмів.

Якими відмінностями володіє правильний тренувальний комплекс?

Правильний тренувальний процес володіє наступними відмітними ознаками:

— Є добрий апетит. Це варто врахувати в тому випадку, якщо треба зменшити масу тіла.
— Виникає бажання сходити в тренажерний зал і почати тренуватися.
— Фізичні показники поступово поліпшуються в результаті тренувань.
— Час на відновлення між підходами потрібно менше.
— Відчувається приємна втома після походу в спортивний зал.

Через що виникає перетренованість і як її уникнути?

Перетренованість може виникнути через цілий ряд причин. Необхідною умовою для її появи є занадто великий стрес, який нервова система і м\’язи отримують під час навантажень. У тому випадку, якщо стрес триває досить тривалий період часу, то спортивні показники почнуть падати. А це не здатне додати позитивних емоцій.
{PAGEBREAK}
До виникнення стресу можуть бути причетні відновлювальні здатності. Якщо тренування відбуваються частіше, ніж слід, то фізичні показники перестануть рости. Крім того, одноманітні тренування, які тривають дуже довго, викличуть не тільки втому нервової системи, але і звикання м\’язів до певного навантаження. Природно, і результату від численних тренувань не буде.

Для того щоб не попастися в пастку перетренованості, слід звернути увагу на наступні рекомендації:

— Не варто тренуватися до відновлення, якщо м\’язи ще до кінця відновилися. Краще в такі моменти взагалі не відвідувати спортзал, а дочекатися повного відновлення.
— Не треба збільшувати час тренувань, доводячи свій організм до виснаження.
— Треба урізноманітнити свою програму для тренувань, щоб не викликати звикання м\’язів до певного навантаження.
— Якщо ви застуджені, варто забути про тренування до повного одужання.
— Не треба працювати з великими вагами в тому випадку, якщо болять зв\’язки. Краще взагалі перейти на виконання іншої вправи, яке не несе шкоди пошкодженим зв\’язкам, або тимчасово перестати відвідувати спортзал.

Як впоратися з перетренованістю?

{PAGEBREAK}

Але що робити, якщо уникнути перетренованості не вдалося? У першу чергу необхідно перестати гвалтувати свій організм. Повітря, корисна їжа, вода і природа зроблять свою справу. Від вас вимагається лише надати йому відпочинок і повноцінний раціон. Під час відновлювального процесу варто прогулятися по парку, подихати, насолодитися природою.

Відновлювальному процесу сприяє легка пробіжка. Також потрібно вживати побільше білкової їжі і фруктів, пити соки і компоти, укладатися спати раніше. Вранці необхідно приймати прохолодний душ і пити гарячий чай. Не треба просиджувати занадто довго перед монітором комп\’ютера.

Через тиждень подібного відпочинку можна знову починати тренування. Але в перші дні буде потрібно тільки розігрівати м\’язи за допомогою не дуже великих ваг.