Як уберегти підлітка від поганої компанії?

Малюк, народжуючись, несе тільки найсвітліші почуття. Перебуваючи під повною опікою батьків, він висловлює тільки найкращі наміри, безвідмовно слухаючись і безмежно довіряючи. У цей час батьки — найкращі і деколи єдині друзі. Але розширюючи свій світ у дитини, особливо у підлітка, з\’являються нові друзі, про існування яких, батьки дізнаються досить пізно. У цій статті Ви дізнаєтеся, чому дитині його друзі стають рідніше і необхідніші за батьків.

На думку педагогів, підлітка притягують особистості, що володіють невластивими йому рисами характеру. Наприклад, тиха, невпевнена і сором\’язлива донечка намагається потоваришувати з дівчинкою, яка у свої малі чотирнадцять років пройшла вже і вогонь, і воду.

Боязливий хлопчик прагне дружити з хоробрим і відчайдушним товаришем, тихий і слухняний з хлопчиком-забіякою. Дізнавшись про таку дружбу, батьки звичайно турбуються, щоб їх дитину не використовували в своїх цілях, не маніпулювали нею. Хто з батьків бажає перетворити власну дитину в важкокеровану?

Методи вирішення проблем
{PAGEBREAK}
Багато батьків в такій ситуації роблять одну і ту ж поширену помилку. Заборона дружити і спілкуватися з конкретними дітьми, проблему не вирішує. Батьки мають вплив на дитину, тільки якщо їх авторитет вище шкільного чи вуличного лідера. Не рідко в підлітковому віці діти роблять все на зло, загрузнувши в протиріччі. Насторожитеся, якщо дитина перестає говорити Вам, де він був і що робив. Мала інформованість явно не сприяє Вашому взаєморозумінню. Не допустіть таємницею дружби Вашої дитини.

Щоб бути в курсі товариських відносин дитини, дозвольте дружити йому з усіма друзями. Постарайтеся зробити це щиро, як би важко не було таке рішення. Не поспішайте упереджено ставитися до нових друзів дитини, а раптом вони тільки перший час такі конфліктні і некеровані. Придивіться, адже щось у них приваблює підлітка, можливо в них є риси, відсутні йому. Постарайтеся знайти в нових товаришах хороші і привабливі риси, можливо саме вони підштовхнули до дружби.

Якщо в дружбі явно простежуються підлітки-кримінальники — поясніть своїй дитині правильне рішення. У дитячої та підліткової дружбі є один позитивний момент, вона швидкоплинна. Найчастіше після тривалих літніх і зимових канікул діти заводять нових друзів, зовсім забувши про старих.

Переключіть інтереси
{PAGEBREAK}
Проаналізуйте, чи вистачає Вашому підлітку захоплень та інтересів в житті. Діти часто шукають гострих відчуттів і способів самоствердження, а вулична компанія дуже до речі пропонує ризиковані пригоди, взаємовиручку і дружбу «до гроба».

Знайдіть дитині заняття до душі, яке задовольнить його тягу до пригод. Зверніть увагу на спортивні секції, запропонуйте дитині: футбол, волейбол, картинг, карате, бокс. Вже краще нехай дитина стрибає з парашутом або підіймається по скелях, перебуваючи під наглядом досвідченого інструктора, ніж пропадає не зрозуміло з ким і де. Можливо, підліток віддасть перевагу більш різноманітним заняттям: альпінізму, туризму, спелеології або археології. Дозвольте йому це. Організовані пригоди — саме те, що відверне його від поганого впливу компаній.

На цьому вибір занять не закінчується. Дізнайтеся, які секції та гуртки існують у Вашому місті, допоможіть дитині з вибором. Можливо, йому сподобаються змагання в басейні або заняття з підводного плавання.

Як діяти, якщо підліток вже в поганій компанії?

Поганою новиною для батьків виявляється дружба їхньої дитини з поганою компанією. «Ефекту натовпу» і «стадному інстинкту» часто піддаються і діти з благополучних сімей. Потрапляючи під вплив сили, якій неможливо опиратися, діти скоюють групові злочини, не розуміючи, чому так вчинили.

Завдання дорослих — це знайти первісну причину. У таких компаніях часто виявляються підлітки, які почувають себе непотрібними, знедоленими — їх у школі зневажають, а в рідному домі не розуміють. Ось і всім на зло залишається подружитися з хуліганами, здивувати і привернути до себе увагу.
{PAGEBREAK}
Придивіться, промацайте грунт. Може дитині зовсім не комфортно в цій компанії, а робить він це під впливом протиріч. Найімовірніше підліток вже й сам не радий, що опинився в такій ситуації. А просити про допомогу боїться. Щоб вирвати дитину з-під впливу друзів, дайте йому зрозуміти, що його поведінка і вчинки не є приводом для покарань. Щоб не сталося, дитина повинна знати і бути впевненою, що рідний будинок прийме його будь-якого, а батьки завжди зрозуміють.

Кращим способом уберегти підлітка від небажаного спілкування і впливу поганих друзів — є довірчі й дружні сімейні відносини. Такі відносини важливо починати з народження малюка. Але ніколи не пізно виправити ситуацію і налаштувати відносини на вірний шлях.