Чому пригорає сковорода і як це виправити

Скільки завгодно дієтологи і лікарі можуть говорити про шкоду смаженої їжі, але навіть люди, які сидять на жорсткій дієті, іноді балують себе картопелькою з апетитною золотистою скоринкою і цибулькою. На жаль, процес приготування часто затьмарюється пригоранням їжі до дна посуду, відмити який стає справжньою проблемою. Сучасний посуд з антипригарним покриттям, покликаний полегшити працю господинь і позбавити їх від цієї напасті, не завжди задовольняє вимоги споживача. Адже страви, приготовані в традиційних алюмінієвих і чавунних сковорідках часто здаються нам набагато смачніші і ароматніші.
 

Чому їжа пригорає до сковороди

Здавалося б, ідеальним варіантом в цьому випадку повинна бути сковорода з антипригарним покриттям. Так і було, коли таке диво тільки з\’явилося на нашому ринку, і ми не могли натішитися можливістю готувати страви без масла і легкості миття подібного роду посуду. Але, виявляється, термін придатності таких сковорідок набагато нижче, ніж звичних чавунних і алюмінієвих, а приготована в них їжа не така смачна.

Антипригарні сковороди з тефлоновим покриттям, так само як і керамічні, слід купувати тільки оригінальні від відомого виробника, що добре зарекомендували свою марку. Але і їх через 2-3 роки експлуатації доведеться міняти, оскільки з\’являються на верхньому шарі подряпини і мікротріщини, які стануть причиною пригорання їжі. До того ж порушення верхнього шару робить посуд непридатним до експлуатації, так як їжа, приготована в ньому, шкідлива для здоров\’я. Що ж робити — доводиться міняти посуд.

Мікротріщини і подряпини з\’являються під час експлуатації і на алюмінієвих і чавунних сковородах, що робить процес приготування не дуже комфортним, а миття посуду і зовсім болісним.

Що можна зробити, щоб їжа не пригорала до сковороди

Під час готування дуже важливо, щоб сковорода не пригорали.

Так що ж робити, щоб їжа під час готування не прилипала до поверхні, а сковорода не пригорали? Пропонуємо кілька практичних порад, які допоможуть зробити процес готування більш приємним, а відмивання сковороди менш складним.

Посуд з антипригарним покриттям

Сковорода з антипригарним покриттям для збільшення періоду служби вимагає особливого догляду.

  •     Небажано використовувати  металеві предмети, такі як ножі і виделки. Для помішування їжі під час готування слід користуватися дерев\’яними або пластиковими лопатками.
  •     Не підходять для догляду за подібним посудом засоби для чищення з амбразивними частинками, вони дряпають поверхню, викликаючи появу подряпин і мікротріщин.
  •     Не можна користуватися для видалення пригорілої їжі металевими мочалками, тим більше шкребти ножем.
  •     Щоб поверхня виробу якомога довше залишалася цілою, а сковорода радувала свою господиню, не можна залишати порожній посуд на включеній конфорці. Також покриттю шкідливі перепади температур, тому не можна в гарячу сковороду наливати холодну воду.

Рецепти для алюмінієвого і чавунного посуду

 

 

Існує кілька старих, але досить ефективних і перевірених рецептів, якими користувалися ще наші бабусі, які й гадки не мали про нові технології, що дозволяють створити антипригарний посуд. І тим не менше їх нехитре кухонне начиння із чавуну й алюмінію завжди було в ідеальному стані, а їжа не пригорала і була дивовижно смачною.

  •     Суху сковороду необхідно розжарити на слабкому вогні і покласти на гарячу поверхню 3-4 столові ложки солі (краще взяти велику поварену сіль). Сіль розподіляємо рівномірним шаром по всій поверхні дна і прожарюємо на середньому вогні близько 2-3 хвилин. Ми залишаємо сковороду остигати, потім видаляємо сіль і протираємо поверхню сухою серветкою. В результаті цього «бабусиного» рецепта ви позбудетеся від пригорання їжі в сковороді. Слід зауважити, що для тефлонових і керамічних поверхонь цей рецепт непридатний, їм можна скористатися лише для традиційних чавунних і алюмінієвих сковорідок.
  •     Прожарювання сковороди за допомогою солі добре робити перед приготуванням млинців. Вони в цьому випадку виходять духе добре і абсолютно не прилипають, навіть самий перший млинець, якому традиційно належить бути комом.
  •     Є ще один не менш цікавий і несподіваний спосіб порятунку сковороди, на якій їжа завжди пригорає. Треба кинути на неї нарізані кубиками шматочки хліба і прожарити їх без додавання масла до готовності на слабкому вогні. В результаті ви отримаєте до першої страви смачні грінки і сковороду, яка не буде пригорати.

Незрозуміло, чому працюють ці рецепти, може бути, хто-небудь коли-небудь пояснить це явище з наукової точки зору. Нам же в цьому випадку важливий результат, а він є.

Якої б системи харчування ми не дотримувалися, обійтися на кухні без сковороди навряд чи вийде. Смачна і корисна їжа — це не тільки основа нашого життя, але і джерело насолоди і навіть спілкування. Посуд, в якому приготування їжі приносить справжню насолоду, заслуговує особливих похвал. Ми із задоволенням ділимося корисними і практичними порадами, і якщо у вас є якісь особливі маловідомі рецепти, будемо раді, якщо і ви з нами поділіться.