Як відіпрати плями від граната з білих і кольорових речей

Кожна господиня знає, що сліди від фруктів і ягід важко видалити з одягу та інших речей. Зокрема, плями від гранатового соку лякають своїм яскравим кольором і непередбачуваними наслідками для одягу та інших речей. Однак існують народні методи, що розкривають секрет, як відіпрати гранатовий сік з різних тканин, не зіпсувавши улюблені речі.

Як видалити свіжу пляму

Гранат є дуже корисним продуктом, оскільки він містить велику кількість вітамінів і мікроелементів. Але він настільки ж і небезпечний для тканин, так як сік цього фрукта швидко вбирається і погано піддається виведенню.

Проте, існує одна хитрість, яка багато років застосовується досвідченими господинями. Справа в тому, що якщо діяти «по гарячих слідах», то плями від граната можна вивести за допомогою звичайної гарячої води.

    Бажано використовувати окріп, яким пляма поливається з чайника. Прикрий слід, залишений соком цього фрукта зникає буквально за секунди. Після такої процедури річ можна випрати звичайним способом.

Це методика добре себе зарекомендувала, але вона має один значний недолік: відіпрати гранатовий сік з одягу таким чином можна, тільки якщо він ще не вбрався і не засох на волокнах.

Які засоби для прання використовувати

У тих випадках, коли немає можливості відразу запрати подібні плями, на допомогу приходять різні засоби для прання. При чому в даному питанні добре себе показали і сучасні порошки, і народні методи. Але пам\’ятайте, що речі обов\’язково потрібно запрати, перш ніж помістити в пральну машинку.

Для того, щоб вивести плями від граната можна скористатися такими засобами:

  •     Перекис водню, яку використовують як засіб для виведення плям. Досить налити цей засіб на пляму і залишити на півгодини. Клякса розчинитися, а річ можна буде випрати в звичайному режимі.
  •     Горілка або спирт теж допомагає вивести гранат з одягу. Тканину потрібно вмочити в рідину і потерти м\’якою щіткою. Дана маніпуляція повторюється кілька разів до повного розчинення забруднення.
  •     Ефективним сучасним засобом є кисневі порошки, які борються навіть з такими складними плямами.
  •     Засоби для виведення плям, що наносяться на тканину перед пранням в багатьох випадках справляються зі слідами, залишеними гранатом. Однак практика показує, що вивести подібні плями таким чином можна, якщо забруднення ще не вбралося в волокна.

Як відіпрати плями від граната з білих речей

Велику складність становить відпирання соку даного фрукта з білих речей. Це обумовлено тим, що при недотриманні правил прання на білій тканині залишається синя або фіолетова пляма, яку вже нічим не видалити. Скатертина або біла сорочка буде безповоротно зіпсована.

Щоб уникнути такої неприємної ситуації, скористайтеся однією з наступних порад:

  •     прокип\’ятіть забруднену річ з додаванням кількох крапель перекису водню;
  •     розведіть оцтову есенцію з водою в пропорції 1:10 і заперіть цим розчином тканину за допомогою м\’якої щітки;
  •     відбілювачі без вмісту хлору успішно рятують від подібних неприємностей, якщо дотримуватися інструкції, зазначеної на упаковці.

У будь-якому випадку, при утворенні плями від гранатового соку на одязі, не варто впадати в паніку. Справитися з цією проблемою можна, якщо застосувати один з перерахованих методів або поєднати кілька порад.