Як відклеїти жуйку від штанів за допомогою підручних засобів

Жувальна гумка стала невід\’ємною частиною життя школярів і студентів, причому не завжди вони піклуються про те, щоб викинути її на смітник після використання. Часто липка маса залишається на шкільній чи університетській лаві або на сидінні в громадському транспорті, підстерігаючи свою майбутню жертву, до одягу якої можна буде прилипнути. Багато господинь хоча б раз задавалися питанням, як прибрати жуйку з штанів, тому що цей предмет гардероба найбільше схильний до такої небезпеки.

Перші кроки

 

 

Велике популярність на сьогоднішній день отримали служби хімчистки, вони без зусиль справляються з плямами будь-якої складності, їм підвладні практично всі види тканин. Тому найпростіший спосіб видалити жувальну гумку з одягу — віддати річ в руки професіоналів.

Однак не всі економні господині погодяться на такий варіант, адже цей же процес можна з легкістю здійснити в домашніх умовах, якщо пляма було посаджено недавно.

    Застарілу гумку віддерти найскладніше, тому потрібно вживати заходів відразу ж, як тільки вона була помічена на одязі. Практично в абсолютній більшості випадків можна видалити жуйку з одягу в домашніх умовах, не залишивши на ньому плями.

Так як відтерти жуйку від штанів в домашніх умовах не менш ефективно, ніж в хімчистці, багато хто воліє саме цей варіант. За роки існування подібної проблеми господині пристосувалися швидко і без наслідків позбавлятися від неї. Кожен метод можна застосовувати окремо або комбінувати, якщо якийсь з них не приніс очікуваних результатів.

Видалення за допомогою холоду

Найпростіший і популярний спосіб позбутися від жуйки на тканині — заморозити її. При низьких температурах липка пляма твердне, і її стає легко відклеїти за допомогою будь-яких підручних предметів. Здійснити це можна кількома способами:

    1. Перше місце за популярністю — морозильна камера холодильника. Одяг з плямою поміщається всередину неї на кілька годин, після чого дістається назад, і жуйка відліплюється будь-яким тупим предметом, щоб не пошкодити цілісність тканини. Для захисту улюбленої речі від забруднень і харчових запахів, рекомендується покласти її в целофановий пакет.
 
 
    2. Слідом йде балкон в квартирі або двір приватного будинку. Якщо на вулиці досить холодно, пляма жуйки затвердіє набагато швидше, ніж в морозилці. В іншому процедура аналогічна.
 
 

    3. Якщо на дворі літо, а морозилка забита, можна скористатися льодом. Постраждала річ загортається в пакет, а на пляму кладеться кубик льоду. Поступово він буде танути, тому потрібно буде мати запасні.

Видалення за допомогою тепла

    1. Віддерти жуйку можна ще й за допомогою високих температур, але цей метод підійде тільки для щільного одягу, делікатні тканини сприймуть таку агресивну дію негативно. Щоб видалити гумку, необхідно пропрасувати постраждале місце через чистий аркуш паперу. Після першого прасування пляма може не відійти, тому необхідно запастися терпінням, почекати поки штани охолонуть і повторити процес знову.

    2. Другий варіант очистити гумку за допомогою високої температури — полити постраждалу ділянку окропом. Після цього потрібно буде акуратно віддерти затверділу масу за допомогою зворотного боку ножа, не натискаючи занадто сильно, щоб не пошкодити тканину. Якщо штани з джинсової або подібної за текстурою тканини, можна прокип\’ятити їх, а коли вони трохи охолонуть, очистити їх від прилиплої жуйки.

    3. Найбільш незвичайний, але тривалий за часом варіант — використання фена для волосся. Його потрібно включити на максимальну температуру і нагрівати забруднену ділянку, поки гумка не затвердіє. Після цього її потрібно віддерти будь-яким тупим предметом.

Використання хімічних засобів

Знання про те, як прибрати жуйку зі штанів, будуть неповними без хімічних методів. Всі необхідні інгредієнти є під рукою у кожної господині — рідина для зняття лаку без ацетону або засіб для миття посуду. Крім того, можна використовувати спирт і будь-які засобі з його вмістом.

Обраною рідиною необхідно обробити місце, на яке прилипла жуйка, після чого постаратися очистити тканину від неї. Перш ніж виконувати цю маніпуляцію, необхідно перевірити реакцію тканини на обраний розчинник, для цього потрібно спробувати випробувати його на непомітному місці, наприклад, з виворітного боку шва. Якщо від липкої маси постраждав одяг з делікатних тканин, краще не вдаватися до цього методу, адже агресивні речовини можуть безповоротно зіпсувати його.

    Не варто використовувати бензин, щоб відклеїти жуйку з штанів. Після нього залишиться масна пляма, яку потім буде дуже складно вивести.

Інші методи

Якщо найпопулярніші засоби не підходять, можна скористатися менш відомими, але не менш дієвими. По-перше, можна очистити тканину від липкої маси за допомогою оцту. Його невелику кількість необхідно підігріти в будь-якому зручному посуді, після чого змочити в ньому непотрібну зубну щітку і терти нею жуйку до її повного видалення. Через специфічний запах оцту рекомендується попередньо відкрити кватирку.

По-друге, очистити жуйку з грубої тканини дозволить канцелярський скотч. Липку частину гумки потрібно відклеїти за допомогою ножа, після чого приліпити на постраждале місце смужку скотча. З першого разу відклеїти жуйку може не вдасться, тому потрібно буде повторити процедуру ще раз. Не слід відправляти річ в прання, якщо тканина очистилася тільки від верхнього шару гумки, в цьому випадку вона ще більше в\’їсться в волокна, і відіпрати її буде набагато складніше.