Як відіпрати свіжі і застарілі плями від хурми

Коли осінь добігає кінця, починається сезон улюбленого багатьм фрукта — хурми, незвичайний смак в поєднанні з великою кількістю вітамінів роблять її бажаною гостею на багатьох столах. Єдиний мінус цього фрукта полягає в тому, що якщо випадково капнути його соком на одяг, забруднення дуже важко відіпрати. Особливо часто така неприємність відбувається в сім\’ях з маленькими дітьми, де допитливі непосиди.
 
 

Як відіпрати свіжі плями

Хурма сильно в\’їдається в волокна тканини, тому чим швидше ви почнете відпирати плями, тим краще. Застарілі плями часто навіть після прання декількома засобами залишають після себе буре нагадування, яке нічим не можна вивести. Є кілька способів видалити свіжі плями, починати краще з делікатних, щоб випадково не зіпсувати тканину:

    1. З щойно посадженою плямою зможе впоратися звичайний окріп. Спочатку потрібно намочити постраждалу ділянку тканини і натерти її господарським милом, після чого полити окропом, діючи від країв плями до центру. Після цього потрібно випрати річ в холодній воді з тим же господарським милом і прополоскати. Замість мила на останньому етапі можна використовувати будь-який промисловий засіб для виведення плям, який підходить під тип тканини. Після такої процедури пляма від хурми має зникнути, якщо залишилися бурі края, необхідно знову повторити процес.
 
 

    2. З плямами від різних фруктів добре справляються засоби для миття посуду. По-перше, можна налити засіб тонким шаром безпосередньо на пляму, дати гелю трохи вбратися і відправити одяг пратися в автоматичній машинці. По-друге, можна випрати річ вручну, для цього в мисці з водою необхідно розчинити 2 — 3 столові ложки миючого засобу. Для багатьох типів тканин таке прання буде нешкідливим, але якщо надовго замочити натуральні делікатні тканини, одяг може бути зіпсовано.
 
 
    3. Лимонна кислота так само є популярним народним засобом для виведення плям. Щоб вивести з одягу плями від хурми, необхідно обробити їх розчином з однієї склянки теплої води і 2 г лимонної кислоти. В суміші потрібно змочити ватний диск і протирати їм постраждалу ділянку, по мірі забруднення диск потрібно замінювати на новий. Коли пляма зникне, необхідно випрати річ вручну або в пральній машині, бажано з використанням кондиціонера для білизни.
 
 

    4. Деякі радять використовувати соляний розчин. Готується він з розрахунку 1 чайна ложка солі на склянку гарячої води. В отриманій суміші необхідно замочити постраждалу річ на 10 — 15 хвилин, після чого випрати її вручну або в пральній машині з використанням засобу для виведення плям.

Як видалити плями, що в\’їлися

 

Якщо не вдалося відразу помітити посаджену пляму, є ймовірність все ж вивести її при належному везіннї. Все буде залежати від того, як давно утворилося забруднення, і від типу тканини. Є кілька народних методів, які дозволяють вирішити проблему:

    1. Навіть висохлі бурі плями можна спробувати видалити за допомогою 9% — оцту. Потрібно змочити в ньому ватний диск і ретельно терти всі наявні плями від хурми. Цей процес досить тривалий, тому попередньо необхідно запастися терпінням і чистими ватними дисками. Коли пляму вдасться вивести, річ потрібно прополоскати і відправити пратися в машинці в звичайному режимі, бажано з додаванням кондиціонера для білизни.
 
 
    2. Може допомогти наступний рецепт: товчена біла крейда змішується з харчовою содою в рівних кількостях, після чого суміш заливається перекисом водню до тих пір, поки не вийде густа кашка. Забруднену ділянку одягу необхідно намочити і обробити кашкою, після чого акуратно помістити річ в поліетиленовий пакет і зав\’язати. У такому стані вона залишається на 10 — 12 годин, після чого потрібно випрати вручну або в пральній машинці.
 
 
    3. Видалити плями від хурми можна за допомогою щавлевої кислоти. Для цього потрібно 2г порошку кислоти змішати з 1 чайною ложкою нашатирного спирту і обробити отриманою сумішшю брудну пляму. Потрібно почекати, поки кислота вбереться, це займе не більше 20 хвилин, після чого потрібно випрати річ в теплій воді з порошком. Якщо річ світла, до порошку можна додати слабкий відбілювач.
 
 

    4. Ще один засіб з кухні — картопляний крохмаль. Забруднену ділянку рясно посипають порошком крохмалю і залишають на всю ніч. З ранку залишки крохмалю видаляються з тканини, і річ потрібно випрати в звичайному режимі в машинці або вручну.

Якщо ні один народний засіб не приніс очікуваного результату, можна скористатися будь-яким промисловим засобом для виведення плям. На будь-якому з них вказана інструкція до використання, потрібно просто дотримуватися вказівок, і пляму вдасться прибрати. Ще один варіант — використання засобу для чищення килимів, іноді він спрацьовує не менш ефективно, ніж спеціальні засоби. В крайньому випадку зіпсовану річ можна віддати в хімчистку, де професіонали своєї справи зможуть прибрати забруднення, не залишивши від них і сліду.