Як легко очистити каструлю від накипу

Кожна нова каструля спочатку блищить і переливається від чистоти, радуючи око своєю господині. Але проходить час і на стінках будь-якої каструлі утворюється накип, не тільки неприємна на вигляд, а й небезпечна для здоров\’я. Як легко, швидко і ефективно очистити каструлю від накипу? Зараз ви це дізнаєтеся.

Спосіб №1: оцет

Цей продукт є на кожній кухні, та й коштує він копійки. Щоб очистити оцтовою кислотою наліт на посуді для готування, треба налити в неї води до рівня накипу, додати півсклянки 9% оцтової кислоти і поставити вийшло «зілля» на вогонь. Після того як суміш закипить, треба зменшити вогонь до мінімуму і кип\’ятити, поки накип не розчиниться. Потім треба злити рідину і ретельно прополоскати каструлю в чистій воді.

Спосіб №2: очищення

Цей дивовижний спосіб прийшов до нас з часів, коли ніякої побутової хімії на кухнях не водилося, але чистота всіляко підтримувалася. Для того щоб очистити накип в домашніх умовах за допомогою картопляного лушпиння, їх треба добре промити, залити водою і кип\’ятити на невеликому вогні 15-20 хвилин. При бажанні їх можна замінити на шкірку яблук. Незважаючи на екологічність та економність даного методу, він може бути недостатньо ефективний, щоб прибрати весь наліт з першого разу. Якщо у вас так і сталося, повторіть кип\’ятіння зі свіжими очищеннями знову.

Спосіб №3: сода

Звичайна харчова сода теж може запросто впоратися з вапняними відкладеннями. Для цього необхідно розчином з простої води і харчової соди залити каструлю, поставити на вогонь і кип\’ятити близько півгодини. При цьому соди знадобиться половина склянки (100 г) на літр води. Після того як півгодини закінчаться, треба спустошити каструлю, добре почистити засобом для миття посуду і прополоскати під проточною водою.
 

Спосіб №4: лимонна кислота

Лимонна кислота — звичайна речовина, яку господині часто використовують при готуванні, може згодитися і для видалення некрасивого вапняного нальоту. Просто наберіть в каструлю, яку збираєтеся очистити, води до рівня накипу, додайте в неї лимонної кислоти з розрахунку 20 г на літр води і поставте закипати. Після того, як розчин закипить, треба зменшити інтенсивність вогню до мінімуму і залишити рідину кипіти близько півгодини. Для найкращого результату можна відразу ж після того, як ви зіллєте воду, повторити процедуру. На завершення важливо дуже ретельно помити посуд в чистій воді.

Спосіб №5: газована вода

Мало хто не знає про дивовижні здібності до очищення накипу простих газованих напоїв. Однак не кожен додумається використовувати їх не тільки в боротьбі з нальотом на чайнику, а й звичайній каструлі. Для цього всього-то треба залити каструлю напоєм, довести до кипіння і залишити «відмокати» на ніч або 10 годин. Після таких маніпуляцій накип набагато легше піде.

До речі, краще брати безбарвну газовану воду, на випадок, якщо ви побоюєтеся, що каструля може прийняти колір барвника.

Спосіб №6: побутова хімія

Звичайно не можна не згадати в темі по боротьбі з вапняним нальотом продукти спеціально для цього створені. Сьогоднішні магазини заповнені різноманітними очисниками, найпопулярніші з яких:
 
 — Миючий засіб Cillit BANG.
 — Очищувач CLEANACID.
 — «Майстер Блиск. Антинакипин ».
 — Засіб для видалення накипу «Доктор Тен».
 — Sano Anti Kalk.
Головне при роботі з подібною хімією — завжди уважно і досконально слідувати інструкції, не порушуючи процес, тоді ви зможете насолодитися плодами наукового прогресу і не нашкодити ні посуді, ні свого здоров\’я.
Будь-який з способів для боротьби з нальотом хороший, але найкраще — це позбавлятися від нього якомога раніше, щоб не стикатися з серйозними забрудненнями на своїй улюбленій і чистії кухні.