Практичні поради по очищенню пятен мяких меблів з флока

Без добротних м\’яких меблів складно уявити собі сучасну квартиру, причому дивани та крісла представлені в найширшої гамі кольорів, форм, габаритів, матеріалів оббивки. М\’які меблі, що має бархатисту і ніжну на дотик оббивку з флока, полюбилася багатьом споживачам як за привабливий зовнішній вигляд, так і за свою практичність і довговічність. З\’явилися плями на улюбленому кріслі або дивані, звичайно, викликають досаду, але можна почистити меблі в домашніх умовах кількома способами, які допомагають надовго зберегти її зовнішній вигляд.

Як доглядати за меблями з флока

Щоб меблі зі світлого флока залишалася довго чистою і красивою, потрібно правильно її чистити в домашніх умовах і доглядати за нею, використовуючи тільки м\’які і щадні кошти.
Кілька загальних правил по догляду за меблями з таким покриттям в домашніх умовах:
 — Користуючись пилососом, потрібно застосовувати спеціальну насадку, що представляє собою м\’яку щітку. Режим повинен бути мінімальній потужності, щоб виключити затягування оббивки в трубу.
 — Деякі види флока дозволяють застосування очищення пароочищувачем, яку слід проводити після того, як меблі пропилососили. Крім ефекту очищення в такий спосіб також послужить профілактикою появи білизняного кліща та інших шкідливих мікроорганізмів, що поселяються в м\’якій тканині оббивки.
 — З\’явилися на тканини плями слід почистити своєчасно, не чекаючи, поки вони засохнуть, оскільки застарілі забруднення почистити значно складніше, ніж свіжі.
 — Збираючись застосувати новий засіб для очищення поверхні, перед використанням протестуйте його на малопомітній ділянці. Намагайтеся користуватися тільки спеціальними засобами, призначені для м\’яких меблів саме з вашим типом покриття.
 — З метою економії дороге засіб для чищення в домашніх умовах може бути замінено звичайним мильним розчином з рясною піною. Якщо ви почитаєте склад будь-якого засобу, то побачите, що основними інгредієнтами в них є саме вода і мило.

Як чистити покриту світлим флоком меблі

М\’які меблі в домашніх умовах рекомендується періодично чистити навіть при відсутності видимих ​​забруднень, а вже якщо вона оббита світлим покриттям, без цієї процедури просто не обійтися. Не потрібно впадати у відчай, якщо флок на вашому дивані втратив первісну чистоту і виглядає вельми непривабливо. Цей матеріал можна легко почистити, але в процесі видалення забруднень потрібно бути дуже обережним у виборі миючих засобів, щоб не порушити структуру тканини.
 
Способи очищення м\’яких меблів в домашніх умовах можуть бути різними: з використанням пилососа, застосуванням мильної піни або розчину спирту. Метод слід вибирати виходячи зі ступеня забруднення оббивної тканини. Профілактичний регулярний догляд найпростіше здійснювати за допомогою пилососа, при цьому слід застосовувати м\’яку насадку.
Якщо ж на поверхні флока є забруднення, тканина виглядає несвіжою, тут вже потрібно використовувати засоби для чищення на водній основі.

Як очистити плями

Ступінь забруднення покриття дивана може бути різною, і миючі засоби слід вибирати виходячи з походження плям.
 — Щоб почистити масляні плями, потрібно в теплій воді розчинити потерте на тертці мило, зробивши міцну піну. Спочатку розмочуємо пляму за допомогою змоченою в розчині губки, а потім починаємо дуже акуратно відтирати. Щоб площа забруднення не збільшувалася, руху слід направляти до самого центру плями від його країв. Надлишки вологи промокаємо з поверхні оббивки за допомогою серветок або будь-якої м\’якої тканини. Оббивка після очищення повинна висохнути природним шляхом, використання фена або праски зробить тканину грубіше, і вона буде виділятися на іншому покритті. Коли місце обробки висохне, слід, користуючись м\’якою щіткою, відновити напрямок ворсу.
 — Якщо на флоці присутні плями від губної помади або кулькової ручки, слід застосувати 10% розчин спирту. Губкою або серветкою, змоченою в ньому, почистити місце, де розташовані плями, намагаючись не збільшувати їх площу.
 — Якщо на диван або крісло упустили морозиво, слід свіжу пляму акуратно промокнути за допомогою паперової серветки. Липкі залишки найкраще видалити змоченою в мильному розчині губкою. У разі засихання молочної плями, її потрібно спочатку розмочити, поклавши на поверхню чисту вологу тканину. Щоб залишки десерт не розмазалися по великій площі дивана, їх слід видалити ножем (тупим боком леза), можна скористатися і пилкою для нігтів. Далі діємо так само, як і при видаленні свіжої плями.
 — Діти залишають жувальну гумку де небудь, і диван теж не застрахований від такої напасті, а до ворсистої поверхні флока жуйка прилипає дуже міцно. Зазвичай речі з такими забрудненнями поміщають в морозилку, як же бути у випадку з м\’якими меблями? Остудити місце подібного забруднення можна, помістивши на нього шматочок чистої бавовняної тканини, а зверху покласти лід (підійдуть і заморожені в морозилці продукти). Потрібно домогтися замерзання жуйки, тоді вона розсиплеться і легко відійде від поверхні, вам залишиться лише акуратно зібрати крихти. Якщо ви почнете шкребти жуйку ще не заморожену, ви можете порушити ворсисту поверхню ніжною оббивної тканини.
 Меблі, мешкаючи флоком, виглядають багато, красиво і ефектно, а світлий флок свідчить про вишуканий смак господаря квартири. Купуючи подібні м\’які меблі, будьте готові до того, що вони вимагатимуть ретельного догляду і постійної уваги. Зате вони довго будуть вас радувати своїм бездоганним зовнішнім виглядом і ідеальною чистотою.