Як швидко усунути запах гару після спаленої їжі

Напевно, у кожної людини хоч один раз в житті пригорає їжа. В результаті білий зіпсований посуд, і в квартирі з\’являвся неприємний їдкий запах. Посуд можна відмочити, відчистити або, в крайньому випадку, викинути. А ось як бути з запахом? Він просочує фіранки, одяг, припадає в сусідні кімнати. Хочеться усунути його як можна швидше.

Провітрювання

Вловивши запах пригорілої їжі, ви щодуху мчите на кухню і відключаєте плиту, але вже пізно. Гар, почорніла посуд, зіпсований обід — все наслідки події в наявності. Які ж заходи слід вжити, як позбутися від гару? При незначному запаху на кухні можна обмежитися включенням витяжки на повну потужність. Якщо ж задимлення сильне, то провітрюйте приміщення грунтовно:

1. Відкрийте вікна або кватирки, щоб з\’явився протяг.
 
 
2. Після цього викиньте зіпсовану їжу у відро для сміття і віднесіть на вулицю. Якщо залишити її в квартирі, то неприємний запах ще довго не дасть вам спокою.
 
 

3. Якщо в будинку є вентилятор, то включіть його, щоб поліпшити циркуляцію повітря. Це дозволить швидше позбутися від диму.

Правильне провітрювання дозволить звільнити приміщення від диму і гару, наповнити його свіжим повітрям. Але вся проблема в тому, що запах встигає просочити предмети, що
знаходяться на кухні, і треба вживати додаткових заходів для боротьби з
ним.
 
 

Мокра тканина і вологе прибирання

Мокрі рушники і простирадла добре вбирають сторонні запахи, до того ж цей спосіб доступний всім без винятку. Його можна застосувати в квартирі, коли треба швидко позбутися від запаху після пригорілої їжі, а інших пристосувань немає.

Намочіть 2-3 великі рушники, відіжміть і повісьте на меблі, холодильник або поблизу дверного проходу на кухні. Коли рушники висохнуть, намочіть їх ще раз. Через 3-4 години запах гару значно зменшиться.

Хороший освіжаючий ефект дає вологе прибирання. Необхідно
протерти всі поверхні вологою ганчіркою чи губкою, змочивши її в
оцтовому розчині (велика ложка столового оцту на склянку води).
Фіранки, пледи, скатертини, одяг, що висів на шафі, треба випрати, килим пропилососити. Якщо у вас є миючий пилосос, то застосуєте його. Ще краще діє паровий очищувач, змиваючи всі сліди гару і наповнюючи повітря свіжістю.
 
 

Освіжувачі повітря і адсорбенти

Якщо запах в\’ївся в шпалери, то доведеться провітрювати приміщення щодня протягом тижня, щоб його позбутися. Згодом він зникне, а поки можна застосувати освіжувачі повітря. Продаються аерозолі в балончиках, гелеві освіжувачі і засоби на масляній основі. Є й інші пристосування, що допомагають боротися з запахом диму і гару, які залишилися після невдалого готування.

Щоб освіжити приміщення, не обов\’язково купувати дорогі засоби в магазині. Можна занести в будинок і розкласти по полицях гілочки сосни, ялинки або ялівцю. Добре справляється з запахом гару лаванда, м\’ята, шкірка цитрусових фруктів.

    Любителям ароматів випічки можна порадити встелити деко фольгою, змастити вершковим маслом, насипати цукор і корицю. Все це треба поставити в попередньо розігріту духовку. Через кілька хвилин по квартирі пошириться приємний аромат.

Позбутися від запаху допомагають речовини-адсорбенти. Найдоступнішими адсорбентами є сіль, сода, активоване вугілля. Їх насипають на блюдця, які розставляють по кутках кімнати. Речовини вбирають сторонній запах, роблячи повітря в квартирі свіже.