Квіти валянням з вовни, майстер клас

Повсть — унікальний матеріал для рукоділля з безмежними можливостями. З його допомогою можна скласти будь-який малюнок, який складно повторити двічі, саме тому вироби з повсті можна назвати ексклюзивними. Техніка валяння з вовни квітів з майстер-класом доволі проста, тому з часом навіть новачки зможуть освоїти даний вид рукоділля. У цій статті ви дізнаєтеся, як зробити троянду і півонію валянням з повсті.

Якщо ви хочете зваляти речі, то доведеться освоїти техніку нуно-фелтинг. Вона полягає в тому, що повсть привалюємо до тканини. Спочатку для цього процесу використовували шовк, але можна використовувати будь-яку іншу натуральну тканину з рідкісною текстурою. Принцип техніки нунофельтінг в тому, що шерстинки проникають крізь тканину і залишаються в ній. У цьому майстер-класі наведено комбінований спосіб валяння — мокре і нуно-фелтинг.

Валяння квітів з вовни. Майстер клас

{PAGEBREAK}

Троянда
На круглий шаблон з тканини розкладається повсть для троянди. У середині викладається шерсть салатового кольору для листя вертикально-горизонтальною розкладкою. Сама троянда викладається радіальною розкладкою. По колу можна викласти шерсть іншого кольору, щоб надати гарний відтінок квітці.

Квіти валянням з вовни, майстер клас

Після цього приступайте до мокрого валянию до тих пір, поки не вийде гарне коло з відтінками.

Квіти валянням з вовни, майстер клас

Тепер потрібно вирізати по спіралі заготовку для троянди і листя. Потім спіралеподібному відрізку надайте форму пелюсток троянди.

Квіти валянням з вовни, майстер клас

З обрізків почніть формувати бутон і потім приступайте до його обмотування пелюстками.

Квіти валянням з вовни, майстер клас

Пелюстки зшиваються. Зрізи доведеться промилити і доваляти. Листя зшийте і потім пришийте до квітки. Листя можна доваляти акуратно голкою, тоді вони вийдуть як справжні — з прожилками.

Квіти валянням з вовни, майстер клас

Троянда з повсті готова, тепер ви її можете використовувати для прикраси одягу або аксесуарів для волосся.

Півонія
Виріжте круг з тканини діаметром близько 35 см. Розкладіть повсть, при цьому в центрі розкладка вертикально-горизонтальна, а по краях — радіальна. Також як і у випадку з трояндою, по краю ви можете викласти повсть іншого відтінку.

Квіти валянням з вовни, майстер клас

{PAGEBREAK}

Розпочніть валяння доти, поки заготівля не стане щільною. Виріжте з заготовки коло, але при цьому не розрізайте заготовку. У вас має вийти коло і хвиляста деталь. Останню потрібно прошити по краю наметочним швом і стягнути. У вас вийде бутон півонії.

Квіти валянням з вовни, майстер клас

Якщо в середині бутона зробити надрізи, то квітка буде виглядати більш ефектно, однак, доведеться злегка доваляти її. Не забудьте прошивати квітку, щоб вона не розпадалася. З кружечка, який у нас вийшов раніше, формуємо зовнішню частину квітки, при цьому потрібно її злегка повитягувати. Окремо зваляти листя і зшийте деталі.

Квіти валянням з вовни, майстер клас

Півонія з вовни готова і тепер ви можете прикрасити шапку, шарф або берет своїми руками.

Квіти в техніці нунофельтінг в поєднанні з мокрим валянням виходять дуже красивими. Вовняні вироби довговічні та екологічно безпечні. Зробити їх можна протягом декількох годин, головне, придбати вовну та освоїти нові техніки. Сподіваємося, що наша стаття про те як зробити квіти валянням з вовни з майстер класом була корисна, а завдяки фото ви зможете візуально уявити який результат повинен вийти.