Для чого потрібен зволожувач повітря

У зимову пору року вологість повітря зменшується. Опалювальні прилади додатково висушують повітря в квартирах. Занадто сухе провокує респіраторні захворювання, висушує шкіру обличчя і рук. Для нормалізації повітря в приміщеннях використовують спеціальні пристрої. Як правильно вибрати зволожувач повітря?

Вологість повітря — це параметр, що характеризує вміст парів води в повітрі. Нормальною, комфортною для людини, вважається вологість близько 30-60%. Підвищена вологість призводить до появи цвілі. Занадто сухе повітря сприяє поширенню респіраторних захворювань.

Ознаки сухості повітря


Знижена вологість в квартирі найчастіше буває взимку. У чому ж вона проявляється? Як зрозуміти, що повітря містить занадто мало вологи?

Перші ознаки сухості повітря — відчуття сухості шкіри обличчя і рук. Після душу відчуття стягнутості шкірних покривів посилюється. Особливо сильно це проявляється у людей з сухим типом шкіри. Легке покашлювання, першіння в горлі, закладеність носа (особливо після сну) — це теж ознаки сухості повітря.

У чому небезпека занадто сухого повітря?


Слизові оболонки людини виділяють особливі речовини, що захищають від проникнення в організм вірусів і бактерій. При пересушуванні вони стоншуються, порушується циркуляція рідин і захист слабшає. Це знижує опірність групу, ГРВІ, сприяє розвитку бронхіту, фарингіту.

При низькій вологості не тільки не тільки організм людини випаровує воду. Дерево і шкіра, рослини і папір, — всі предмети, що містять певний відсоток вологи, інтенсивно висихають. Багато при цьому деформуються, розтріскуються, втрачають еластичність.

Як підвищити вологість у квартирі?


Підвищити вологість у квартирі можна різними способами. Для цього потрібно випарувати деяка кількість води. А щоб вона і далі залишалася в нормі, потрібно регулярне зволоження.

У
будинках, де є досить великий акваріум або великі кімнатні рослини з
великою кількістю листя, проблеми з сухістю повітря найчастіше
неактуальні.
Вологість там в межах норми.

Для підвищення відсотка вологості рекомендують також часто робити вологе прибирання. Інший спосіб — намочити тканину (краще всього махровий рушник) і розвісити в теплому місці, на батареї, наприклад. Можна розставити широкі судини з водою для випаровування.

Найбільш ефективних способом є використання спеціальних зволожувачів повітря. Це прилади, що виробляють холодний або гарячий пар, і забезпечують циркуляцію повітря за допомогою вентилятора.

Різновиди зволожувачів повітря


Вони бувають різних типів:

    —традиційні
   
-парові
   
-ультразвукові
    —
Мийка повітря

У традиційних увлажнителях вентилятор проганяє повітря через вологий фільтр з пористого матеріалу. Потрібно періодично міняти фільтр.

Парові зволожувачі мають нагрівач, вентилятор і ємність для води. Діють за принципом електричного чайника. Для інтенсивного випаровування вода в них нагрівається до кипіння. Це корисно також і для очищення повітря від бактерій.

Ультразвукові
зволожувачі створюють невеликий водяний туман, вибиваючи з поверхні
води дрібні крапельки за допомогою ультразвукових коливань.
Вентилятор розносить його по всьому приміщенню. Такий пристрій споживає невелику потужність і вважається економічним.

Мийка повітря оснащена вентилятором і фільтрами з пористого матеріалу, які обертаються і занурюються в резервуар з водою. Фільтри при цьому не тільки змочуються, а й з них змиваються забруднення.
 
Читати також: