Як забрати запах з раковини на кухні

Кухня — місце, де народжуються прекрасні аромати приготованої їжі: випічка, супи, м\’ясо або риба — все це ми з легкістю можемо розрізнити, де б не знаходилися. Але буває і так, що задоволення ці аромати вже не приносять, так як на кухні раптово з\’являється неприємний запах каналізації. Він виходить з раковини, і це заподіює не тільки зовнішній дискомфорт, що містяться у запаху речовини, наприклад, аміак або сірководень, які негативно впливають на здоров\’я людини, зокрема, на дихальну систему.

Перші необхідні кроки

Щоб усунути неприємний запах, доведеться знайти причину його виникнення, інакше можна буде тільки зменшити його інтенсивність, але через деякий час вона з\’явиться знову. Якщо ви заглянете під мийку, то побачите, що від раковини вниз йде вигнута труба, в деяких випадках вона гладка, в інших — гофрована Ця труба називається сифон, його конструкція дозволяє не пропускати запах каналізації через мийку в вашу кухню, але якщо він все ж проходить, значить, в якомусь місці труба пошкоджена.
Незалежно від того, який у вас встановлений сифон — колбові або гофрований — принцип їх дії однаковий. У них завжди має бути необхідна кількість води, вона якраз і грає роль блокатора запаху каналізації. Її відсутність є другою причиною появи запаху. Способи усунення неполадок залежать від того, що сталося з трубами або сифоном, є кілька варіантів:

1. Гофрована труба втратила свою форму. Це досить поширена проблема, яка може виникнути навіть при правильній установці труби. З самого першого дня експлуатації потрібно закріплювати її за допомогою спеціальних тримачів, так вона буде захищена від деформації. Якщо ви помітили, що труба обвисла, її потрібно тимчасово закріпити за допомогою ізоляційної стрічки і придбати новий сифон. Після його установки неприємний запах не буде вам докучати.
2. При установці сифона була допущена помилка. Найчастіше, якщо труба встановлюється самостійно, можуть бути не враховані правила складання. Якщо у вас встановлений колбовий сифон, проблема може бути в патрубку — одному з елементів зливної системи, який з\’єднує чашу мийки і сифон. Щоб знову повернути кухні панування приємних ароматів, потрібно врегулювати положення патрубка, він повинен потопати в воді на 2 — 3 см, але не торкатися дна колби.
3. Тривалий час простою. Якщо ви не користуєтеся раковиною протягом декількох місяців або років, вода з сифона випаровується і більше нічого не стримує неприємні запахи. Усунути їх з раковини на кухні в цьому випадку дуже просто, потрібно лише спустити побільше води в раковину, і через деякий час рідина зробить свою справу. Якщо ви заздалегідь знаєте, що довго не будете користуватися раковиною, потрібно перед від\’їздом злити в неї трохи соняшникової олії, яка створить плівку, що захищає воду від випаровування.

Часто причиною проблем з раковиною на кухні є самостійна установка зливної системи. Якщо ви ніколи не займалися цим, краще надати справу професійному сантехніку, спостерігаючи за ним, щоб згодом можна було зробити все правильно. У більшості випадків проблеми виникають з гофрованими сифонами, тому якщо у вас саме такий, рекомендується обов\’язково викликати сантехніка для установки системи. Це убезпечить вас не тільки від можливості виникнення запаху каналізації, але і від більш серйозних проблем, наприклад, протоки. 

Якщо раковина засмітилася або пошкодилися труби

Якщо ви перевірили правильність установки конструкції, і нічого не викликало у вас сумнівів, можна переходити до наступного етапу. Потрібно звернути увагу на наступні моменти:
1. Увімкніть кран на кухні і поспостерігайте за водою: якщо вона зливається не відразу, а застоюється в раковині, значить, утворилося засмічення. Його можна видалити декількома способами, найпопулярніший з них — використання вантуза. Потрібно включити воду, щоб чаша вантуза опинилася під водою, прикласти його до зливного отвору і здійснювати вертикальні руху. Через кілька хвилин таких дій потрібно відірвати вантуз від отвору і дозволити застояній воді злитися назад, засмічення прочистити, і запах каналізації зникне. Другий варіант — використання спеціальних засобів для чищення, їх можна купити в господарському магазині. Речовини, що входять до їх складу, розчиняють весь наліт, який скупчився на стінках труб, починаючи від жиру і закінчуючи волоссям.
2. Якщо вода зливається нормально, потрібно перевірити цілісність труб і правильність їх сполуки. Якщо труба на якійсь ділянці тріснула, її необхідно замінити, якщо ж просто елементи зливної системи нещільно прикручені один до одного, їх потрібно закріпити.
3. Якщо зі зливу доноситься характерне хлюпання, і ознак порушення конструкції не спостерігається, можливо, завоздушений стояк. З цим можуть впоратися тільки співробітники ЖКГ, самостійно цю проблему вирішити неможливо.

Проблема запаху каналізації з раковини на кухні найчастіше криється в освіті нальоту на стінках труб. Найпростіший варіант позбутися його — викликати сантехніка, який зможе розібрати і промити всі складові зливної системи. Але якщо витрачатися на його послуги не хочеться, можна скористатися підручними засобами.
 
Якщо у вас встановлений колбовий сифон, необхідно відкрутити його і прочистити. Часто в ньому застряє який-небудь предмет, на який згодом нашаровуються інші відходи. Таким чином, видаливши всі нечистоти з труби, ви зможете легко усунути запах з раковини.
Існують і народні способи вирішення проблеми. По-перше, усунути запах з раковини можна за допомогою харчової соди. Три столові ложки цього продукту потрібно розмішати в склянці теплої води і вилити цю суміш в слив. Через півгодини потрібно включити струмінь теплої води, щоб позбутися від залишків розчину в трубах. По-друге, можна використовувати столовий оцет, заливши його в зливний отвір, який потім потрібно заткнути ганчіркою, аби не поширювався запах продукту. По-третє, можна скористатися лимонною кислотою, її потрібно залити окропом і вилити суміш в раковину, а через півгодини промити струменем теплої води.