Як пити спиртне і не п\’яніти

Як пити і не п\’яніти? Багато хто задається таким питанням, чи не так? А як зробити так, щоб на ранок голова не боліла? Питання про правильне вживання алкоголю ставиться не в процедурі пиття, тут мається на увазі спосіб пиття з мінімальною шкодою для свого здоров\’я.
{PAGEBREAK}
Звичайно культура пиття і досвід вживання алкогольних напоїв у кожного свій, але є загальновизнані правила, які зменшують шкоду алкоголю і знімають «похмільний синдром».

Звичайно, кращим варіантом буде взагалі повна відмова від вживання спиртного, тоді й голова боліти не буде, але бувають такі ситуації, коли не пити не вийде, наприклад весілля. Бути тверезим на весіллі просто не культурно і не шанобливо до господарів. Як же стежити за собою під час такого заходу? Як пити і не п\’яніти одночасно?

Поради щодо правильного вживання алкогольних напоїв
{PAGEBREAK}

1) Випийте перед урочистою подією одну кружку міцно завареного чорного або зеленого чаю з лимоном або одну таблетку активованого вугілля на 10-15 кг ваги. Це вбереже вас від першої «хвилі» алкоголю в кров і швидко сп\’яніти не вийде тому чай знімає легке сп\’яніння, а активоване вугілля це відмінний сорбент, який   вбере у собе надлишки алкоголю в шлунку. Крім того, вугілля вбереже від можливого отруєння неякісними продуктами або необдуманими сумішами їжі.

2) Після кожної чарки, необхідно добре закусити. Саме закусити, а не запити. Запити можна, трохи ковтнувши водички (бажано негазованої) і «обполоснути» рот від неприємного печіння алкоголю в роті. Далі просто необхідно їсти. Добре закушувати м\’ясним (або рибним або грибним) блюдом в прикуску з овочами. Не дуже жирна закуска тут не зашкодить, а допоможе в нейтралізації алкоголю.

3) Намагайтеся не змішувати м\’ясні, рибні та грибні страви. На хороших банкетах це передбачено в подачі страв. Т.е якщо почали їсти м\’ясо, то їжте м\’ясні страви з салатами і овочами. Після паузи (танці, свіже повітря, розмови, пісні), можна приступити до рибних страв. Аналогічно і з грибами.

4) Необхідно чітко розраховувати свої сили. Не можна пропустити точку не повернення. Це означає, що ви повинні розуміти, що пора пропустити тост або два або ж почати менше наливати. Особисто я пропускаю. Часто буває, що оточуючі починають говорити, що я їх не поважаю і т.п. Не звертаємо увагу. Чітким жестом вказуємо, що в цей раз пити не будете. Чим більше випито, тим більше треба пропускати — вийти прогулятися, порухатися або поспілкуватися. Так буде вам корисніше.

5) Напевно, найважливіша порада — ніколи не змішуйте алкогольні напої і не знижуйте градус. Це всім відомо. Якщо почали пити горілку, то в цей вечір тільки її і пийте. Коньяк, віскі, пиво після горілки — хвора голова вранці і жорсткий мат від організму. Деякі підвищують градус — пиво, потім вино, коньяк … Але, це, на мій погляд, знущання над організмом. Алкогольні коктейлі я відношу до цієї ж категорії і намагаюся не пити їх взагалі. Тут кожен вирішує сам. І ніколи не вживайте самопальні продукти. Це перший крок до отруєння. Іноді отруєння алкоголем призводить навіть до летальних результатів.

І пам\’ятайте, що б ви не пили, поводьтеся так, щоб потім не було соромно.