Як організувати похорон померлого

Наше суспільство влаштоване так, що думки про смерть рідко супроводжують живих в їх повсякденному житті. Однак коли хто-небудь з близьких залишає цей світ, на родичів покладається обов\’язок забезпечити покійному гідний догляд. І завдання це, як правило, завжди є надзвичайно клопітким.

Поради та фактори

Варто відзначити, що нерідко буває так, що близький покидає нас несподівано, і за збігом обставин смерть наздоганяє його далеко від дому. При такому сценарії тіло покійного необхідно перевести в інше місто або навіть країну, що може стати серйозним ускладненням.

Документація. Щоб почати похорон, спочатку необхідно підготувати всю відповідну документацію. До них відносяться свідоцтва про смерть, які видають в РАГСі (гербове) і в медустанові (медичне) — лікарем або судмедекспертом.

Морг. Тут потрібно оплатити послуги, а також принести одяг для покійного. У ряді випадків, тіло близького перевозять додому, де покійного потрібно обмити і переодягнути.

Могила. Залежно від типу похорону, родичам потрібно вибрати між похованням і кремацієй. У першому випадку, також необхідно підготувати місце на кладовищі або в склепі, оплатити покупку або оренду ділянки і прибрести весь відповідний інвентар (хрест, надгробок, вінки і т.п.). В останньому потрібно тільки труну, урна для праху і оплата послуг крематорію. При цьому прах можна розвіяти за вітром або поховати в урні на відповідній ділянці кладовища.

Кортеж. Для транспортування тіла знадобиться катафалк і супроводжуючі, а також автобус для перевезення близьких на місце поховання. Оплата таких послуг, як правило, погодинна.

Церемонія прощання. Залежно від бажань родичів і волі покійного, прощання може проводитися згідно релігійним ритуалам, і здійснюватися священнослужителем, або цивільною особою.

Поминки. Це спільна трапеза, яку проводять всі близькі люди, які знали покійного. Такі застілля проводять у ресторанах, кафе або в домашній обстановці.
 
Читати також: