Як вибрати цікаву книгу?

Сотні добірок книг, які ми зобов'язані прочитати. Безкоштовні доступи до десяткам додатків для читання, які ми повинні завантажити. І повна розгубленість: як же встигнути все це прочитати і прослухати? Зібрали кілька порад про те, як читати більше, швидше, ефективніше, а головне — як вибрати книгу, яка дійсно потрібна саме вам. Тут ви можете вибрати цікаву книгу.

Чи вмієте складати букви в слова і побіжно просуватися очима по сторінках книги? Чи означає це, що ви дійсно вмієте читати? Вибачте, але немає, адже читання — це вміння розуміти, відчувати і осмислювати написане.

Як вибрати цікаву книгу?

Як читати?

Читати нас вчать з дитинства, і це вже вироблений навик. Не дивно, що набагато частіше у нас виникає питання «Як змусити себе читати?» або «Як виробити звичку читати регулярно?». Але насправді в рази важливіше навчитися читати з розумінням і осмисленням прочитаного.

Визначте час читання і створіть традицію

Я починала з «прошитого» календаря на телефоні — щоденне читання з 9 до 11 вечора. У будь-якій ситуації після нагадування на екрані телефону я відкривала книгу, і поступово це увійшло в звичку. Або, наприклад, мої близькі друзі щосуботи передають дітей бабусям і проводять дві години на кав'ярні за спільним читанням.

Читання — як регулярний спорт, тільки для вашого мозку. Тут без режиму не впоратися. Якщо ви вже дотримуєтеся графік тренувань у спортзалі, спробуйте додати в нього і вправи з книгою.

Знайдіть напарника і візьміть соціальні зобов'язання

Домовтеся з колегою (для професійного) або з одним (для пізнавального і художнього) читати книгу паралельно. Найважливіше — визначити дату, коли ви обміняєтеся думкою про прочитане.

  • По-перше, вам буде соромно і ніяково, якщо ви не встигнете прочитати до терміну.
  • По-друге, ви зможете з кимось розділити свій досвід і поділитися емоціями.

Не треба кидатися вести книжковий блог в інстаграме або заводити телеграм-канал, але спробуйте іноді розповідати про свої плани на читання або публічно пообіцяти прочитати десять книг до кінця року. Тільки якщо вже ви поділилися обіцянками, не забувайте ділитися результатами.

Як вибрати цікаву книгу?

Підводите підсумки

Прочитали книгу для професійного розвитку — дайте відповідь на три питання:

  1. Що в ній було корисним або новим?
  2. Що візьмете в роботу і спробуєте застосувати?
  3. Що в ній було погано або нерозумно?

Прочитали щось пізнавальне або освітній — дайте відповідь на питання:

  1. Чим хочеться поділитися?
  2. Що з прочитаного варто обговорити з друзями?
  3. Чи є бажання розібратися в темі глибше?

Прочитали художню книгу — ваш головне питання: «Які емоції я отримав від прочитання?»

Вдзначайте важливе

Я завжди роблю позначки в книгах. Багато редактори і видавці кривляться від такої моєї звички, але пам'ятайте: найцінніші книги в букіністичних магазинах саме з позначками на полях.

Якщо ви читаєте через додатки, як правило, в них є можливість зробити замітку і «закласти» сторінку. До книг, корисним особисто для вас, вам точно захочеться повернутися, тому цитати і висновки варто зберегти зручним чином. А якщо ви ще й запишете їх власною рукою (або надрукуєте), велика ймовірність, що думка ви запам'ятаєте надовго.