Як можна стати депутатом

Служити комусь не хоче ніхто, а от стати «слугою народу» — інша справа. Велике діло депутатська недоторканність — ні до адміністративної відповідальності вас не притягнуть, ні до кримінальної. Вас не будуть допитувати, арештовувати чи затримувати. Проте, мабуть, найсерйозніший аргумент — це значна зарплата, плюс соціальні гарантії, пільги та компенсації. Сьогодні законодавство практично кожному дає право стати депутатом. А от про те, що для цього потрібно знати, ми вам сьогодні розповімо.

КРОК 1
З\’ясувати, хто має право стати депутатом

Для початку дізнайтеся, чи варто взагалі вам сіпатися. Отже, стати кандидатом у депутати може громадянин України, що досяг 21 року і постійно проживає на території країни. Залишити цю затію вам варто в тому випадку, якщо ви після скоєння злочину будете відбувати покарання у вигляді позбавлення волі або в судовому порядку будете визнані недієздатними. У законі вказана як пряма заборона на виконання депутатських обов\’язків такими особистостями, так і деякі інші перешкоди.

КРОК 2
Цікавтеся виборами
{PAGEBREAK}
Якщо ваша кандидатура підходить на роль депутата, можете сміливо брати участь у виборах. Для цього спочатку з\’ясуйте, які політичні виборчі об\’єднання чи партії у вашому районі є, а потім запропонуйте їм вас висунути.

КРОК 3
Висувайтеся самі

Якщо висунути вас від партій охочих не знайшлося, можете стати самовисуванцем. Для початку подайте відповідну заяву від свого імені до виборчої комісії, а потім подбайте про потрібну кількості голосів «за вас», або про грошову заставу.

КРОК 4
Займіться агітацією

Ви вже зареєструвалися кандидатом в депутати? Серйозно займіться передвиборною агітацією. Виборці повинні без найменших сумнівів бути впевнені в тому, що ніхто краще вас не зможе захистити їх інтересів. Пам\’ятайте, що якщо ви не хочете порушувати закон, слід дотримуватися певних існуючих форм і методів агітації. Однак рівно за добу до початку виборів, в 0 годин 00 хвилин за місцевим часом, будь-яка агітація повинна припинитися.

Що ж, залишається дочекатися кінця виборів, поки спеціальна комісія не підрахує голоси і не винесе вердикт. Ви пройшли? Значить, ви прислухалися до наших порад і зробили все правильно!