Меблі в НУШ для учнів і вчителя: столи, стільці, парти, стінки для школи

Шкільні меблі: правила оформлення навчального простору НУШ

Щоб перетворити навчальний простір нової української школи на сприятливе для дітей середовище, потрібно ретельно зайнятися умеблюванням шкільних кабінетів та інших приміщень школи: вчительського кабінету, коридорів, холів, їдальні та зон відпочинку.

Купити шкільні меблі краще під час планового переоснащення приміщень і оновлення навчального обладнання, техніки та інших засобів навчання. Саме таким чином можна буде укомплектувати шкільні кабінети в одному стилі, створивши гармонійний, зручний і комфортний для навчання простір.

Меблі в НУШ для учнів і вчителя: столи, стільці, парти, стінки для школи

Особливості умеблювання школи

При підборі нових меблів для школи насамперед потрібно врахувати особливості приміщення та особливості планування кабінетів. Це має важливе значення для подальшого планування: адже, на жаль, старе тіснувате приміщення без капітального ремонту не дозволить з дотриманням усіх вимог розмістити такі ж меблі, як у новій просторій лабораторії, спроєктованій спеціально для потреб STEM-освіти. Тож доведеться підбирати різні варіанти, виходячи з особливостей кожної конкретної школи.

Якщо ви плануєте купити меблі для школи, пропонуємо скористатися послугами компаній, що надають комплексне рішення для обладнання й меблювання закладів освіти (приклад — за посиланням). Такий вибір допоможе вам без зайвих затрат часу отримати меблі, що відповідатимуть усім вимогам МОН, матимуть необхідні сертифікати та чудово пасуватимуть до загального оснащення кабінету.

Меблі в НУШ для учнів і вчителя: столи, стільці, парти, стінки для школи

Меблі для навчальних закладів: перелік МОН

Оснащення кабінетів початкової школи НУШ регулюється Наказом №143, у якому прописано перелік усіх необхідних меблів. Саме за цим документом буде дуже просто сформувати замовлення парт і шкільних стільців, купити необхідну кількість столів і мобільних пересувних стелажів і визначитися з характеристиками товарів.

Для початкових класів рекомендоване зонування: поділ навчального приміщення на окремі зони, кожна з яких має певне призначення тож потребує різних типів меблів.

 • Зона навчання — основна, саме тут знаходяться парти та стільчики, за якими діти проводять найбільше часу протягом уроків.
 • Ігрова зона — оснащена модульними меблями, столами для настільних ігор і конструкторів, поличками й контейнерами для їхнього зберігання. Якщо дозволяє простір, тут же можна обладнати й зону для рухливих ігор зі спортивною стінкою тощо.
 • Зона творчості — обов’язково має стінку для шкільного кабінету, шафи в школу чи полички для зберігання наборів з образотворчого мистецтва, альбомів та іншого приладдя. Крім того, в цій зоні буде доречним встановити стенд для розміщення учнівських робіт, а в ідеалі — й мольберти для малювання.
 • Зона відпочинку — потребує оснащення м’якими безкаркасними кріслами, пуфами, диваном чи зручними стільцями. Не зайвим буде встановити тут сенсорну печеру чи кокон для усамітнення.
 • Куточок живої природи або куточок для проведення дослідів — для обладнання міні-лабораторії краще купити стіл для навчання з великою робочою поверхнею або невисокі стелажі: щоб учні могли спостерігати за тваринами, досліджувати проростання рослин, розглядати навчальні колекції.
 • Змінні тематичні осередки — мобільні зони, які, однак, також потребують певних меблів: коркові чи магнітні дошки, стенди тощо.
 • Класна бібліотечка — її розмір залежить від площі кабінету й кількості учнів у класі й може варіюватися від кількох книг на одній поличці до окремого великого стелажа з книгами та декількох столів для читання.

Крім того, в класі обов’язково потрібно обладнати окремий осередок вчителя. Для цього знадобиться великий робочий стіл, якісний зручний для тривалого сидіння стілець чи крісло на коліщатках, шафи та полички, де зберігатимуться роздаткові учнівські матеріали, окрема шафка для особистих речей вчителя тощо.

Меблі в НУШ для учнів і вчителя: столи, стільці, парти, стінки для школи

Меблі для школярів — основні критерії вибору

Крім стандартних меблів в школу (парти та стільці для учнів, робоче місце вчителя, шафи тощо), вам неодмінно знадобляться й спеціальні меблі для предметних кабінетів та інших приміщень школи:

 1. Столи для лабораторних робіт з хімії, що мають стійку до дії вологи та різних хімічних речовин поверхню та обладнані мийками.
 2. Демонстраційний стіл для дослідів з фізики — з широкою просторою поверхнею, де можна вільно розставити все необхідне обладнання.
 3. Тренувальні столи з поверхнею для складання конструкторів та проведення змагань чи практичних занять із робототехніки.
 4. Яскраві дитячі стінки та модулі, які можна водночас використовувати й у якості ігрових куточків у початковій школі.
 5. Меблі для облаштування сенсорної кімнати, створення зони відпочинку в молодших класах.
 6. Спеціальні меблі для кабінету ЛФК, інклюзивних класів, у яких навчаються учні з обмеженими фізичними можливостями й особливими потребами в освіті.
 7. Спортивні стінки для уроків фізкультури, спортивні куточки для облаштування майданчиків на шкільному подвір’ї.

Ці та інші види меблів для закладів вищої освіти, шкіл і дитячих садочків пропонує відомий український експерт з освітніх рішень — компанія B-Pro. Зверніться до відділу продажу, якщо маєте запитання: вам допоможуть швидко та без зайвого клопоту обладнати шкільний простір, організувати поставку до будь-якого куточка України, зібрати та встановити меблі. Потрібна допомога в проведенні тендеру? Ця послуга безкоштовна для всіх клієнтів B-Pro: телефонуйте (044) 353-33-77.