Як вчитися вночі

Є багато обґрунтованих причин, не спати всю ніч в певних випадках. Напевно, вам потрібно зубрити перед важливою контрольною або закінчити твір. Можливо, вам потрібно бути на зв\’язку в Skype в певні години, коли денне світло вже згасло, або, ймовірно, вам необхідно пильнувати, щоб доробити важливе завдання. Ви можете навіть порушити графік, щоб потім виспатися (полуночникам таке зазвичай допомагає). Якою б не була причина, що не спати всю ніч неприродно для більшості людей і потрібно володіти деякими знаннями і вміннями, щоб зробити це ефективно і безпечно. Также вас может заинтересовать клей для гипсокартона.

Як вчитися вночі

Частина 1 з 2: Основи

1 Думайте в позитивному ключі і не переживайте. Щоб охолодити тіло, помийтеся на ніч. Вчіться протягом ночі, уникайте простий витрати часу. Фільми жахів допоможуть вам бути насторожі, але не дуже захоплюйтеся, інакше просто відвернетеся від свого справжнього завдання. Досить небагато дивитися під час вашого 5-10-хвилинної перерви, який слід робити раз на годину.

2 Не пийте чорний чай. Чорний чай може здаватися ідеальним рішенням, але у вас буде тільки тимчасовий підйом сил, а на наступний день ви будете жахливо себе почувати (можливо, прямо під час контрольної або засідання).

Замість цього, пийте по два повних склянки крижаної води кожні 30 хвилин. Холодна вода не тільки допоможе вам не спати, але й вам частіше доведеться відвідувати вбиральню. А в туалеті складно заснути.
Трав\’яні чаї без кофеїну також природним чином будуть підтримувати вас бадьорим завдяки вмісту різних трав.

3 Вимкніть служби миттєвих повідомлень та електронну пошту, мобільний телефон, телевізор і не шарьте по Інтернету, не грайте в ігри на своїх пристроях, не читайте, що не малюйте, не пишіть вірші і так далі. Навіть ущипніть себе, якщо почнете відволікатися таким чином. Щипок поверне вас в реальність, до необхідності зосередитися на виконанні роботи. Але якщо ви хочете не спати всю ніч з якоїсь іншої причини, то телефони, планшети і тому подібні речі випромінюють блакитне світло, який не дасть вам заснути. (Спробуйте і запитайте у одного, чи не хоче він приєднатися до вас зі свого будинку!)

Як вчитися вночі

4 Їжте білкову їжу, начебто бутербродів, сиру та іншої молочної продукції. Цукровмісні продукти можуть подарувати вам бадьорість на деякий час, але в кінцевому підсумку ви відчуєте сонливість, коли цукор в крові різко впаде. Яблука підтримують стабільний рівень цукру в крові, тому ви будете бадьорі довше — і деякі відзначають, що вони навіть перевершують кофеїн за своїми бадьорить якостям. Тим не менш, будь-які фрукти і здорова їжа краще солодкого, і взагалі вам варто не перевантажувати шлунок їжею, інакше вас може турбувати здуття, абстрактність і навіть ще більша сонливість.

Не вживайте важку їжу ввечері, якщо вночі плануєте НЕ спати. Так ви тільки станете сонним і млявим. Віддайте перевагу легкому і корисних страв, начебто рагу.
Не їжте мюслі, лимони, банани, індичку, фіги або тости, не пийте молоко. Всі ці продукти посилять вашу втому і сонливість.
Посувайтеся, наприклад, постукайте ногами. Може, це здасться вам дивним, але деяким людям допомагає постійно постукувати ступнями. Якщо це стане для вас у звичку, то може врятувати від засинання у важкі останні хвилини. Ще це бадьорить, але не відволікає.
Якщо у вас є енергетичний напій або кави, робіть один маленький ковток кожні 30 хвилин. Так ви будете бадьорі без подальшого занепаду сил. Якщо ви відчуваєте, що зараз заснете, закрийте очі і покладіть на них кубик люду. Ви миттєво підбадьоритеся.

Як вчитися вночі

5 Дуже намагайтеся не позіхати. Ви позіхає, бо вдихаєте менше кисню, а це означає, що ви дихаєте рівно, поверхнево і повільно. Такого ви не хочете. Тим не менш, ви можете позіхати прямо зараз, тому що навіть читання про зевании заразно!

Замість цього, посмійтеся. Багато сміху займе і розважить вас. Він розігріває м\’язи і посилає ендорфіни по організму, що дарує вам відчуття щастя. Якщо відчуваєте, що зараз задрімали, подивіться смішне відео в Інтернеті.

Частина 2 з 2: пильнуємо

1 Причини для ночі без сну повинні того коштувати або бути неминучими. Не варто спати всю ніч тільки тому, що вам потрібно вчитися. Під час сну спогади про вивченою і події за день належним чином обробляються, і відмова від сну може призвести до погіршення пам\’яті і до браку енергії, необхідної для успіху. У більшості випадків, краще залишатися на ногах тривалий період часу, але потім відпочити.

2 Якщо ви вирішили, що безсонна ніч — ваш єдиний вихід (або ваш начальник вимагає закінчити з нарядами до показу мод, або підготувати цифри до важливої ​​ділової зустрічі), то починайте готуватися.

Як вчитися вночі

3 Постарайтеся трохи поспати після обіду, щоб у вас було більше енергії протягом дня. Якщо таке можливо, дайте собі поспати два-три години, це вже дозволить вам непогано відпочити.

Якщо ви збираєтеся передрімати вночі, встановіть таймер. Не спіть більше 20 хвилин під час самої безсонної ночі і залишайтеся в стані півсні. Майте на увазі, що якщо ви вирішили подрімати вночі, то дуже легко взагалі заснути, так що краще обійтися без такого. Післяобіднього сну повинно вистачити, щоб протриматися ніч.

Як вчитися вночі

Подивіться те, що допоможе вам не заснути. Що зазвичай не дає вам спати вночі? Фільми жахів, детективні трилери, танцювальні змагання? Виберіть те, що найбільше оживляє і збуджує ваші почуття, щоб викликати почуття неспання. Але обережно — не відволікайтеся фільмом або передачею настільки, щоб взагалі не зробити роботу!

Злякайтеся. Звичайно, звучить безглуздо, але спробуйте. Подивіться фільм жахів або почитайте щось страшне. Ви будете занадто налякані, щоб заснути. Найкраще це діє в кінці ночі, коду вам потрібно ще трохи потерпіти, а фільм набирає захоплюючі обороти; легко заснути на нудних моментах. Але не робіть цього, якщо вам ще потрібно закінчити якусь роботу!

5 Виконуйте свою задачу. Враховуючи вашу згасаючу енергію і бажання заснути, вночі ви будете відволікатися, залежно від того, наскільки добре ви потрапили «в струмінь». Уникайте затухаючого почуття енергії і мотивації, налаштовуючи себе на постійний ритм: Наприклад, працюйте 40-55 хвилин, потім відпочивайте 5-20 хвилин або навіть пройдіться по вулиці на безпечній і добре освітленому її ділянці. Вам буде легше не спати, якщо голова буде чимось зайнята, тому постарайтеся залишити найцікавішу або легку роботу на пізню частину ночі.

6 Увімкніть хардкор метал. Вам така музика може не подобатися, але вона за всяку ціну повинна бути суворою і трохи Аритмічність. Краще віддавати перевагу інструментальним композиціям, які менше відволікають. Така музика вас не заколише.

Звичайно, якщо недалеко від вас сплять інші люди, музику не варто включати занадто голосно. Якщо потрібно, візьміть навушники.

7 Працюйте з відкритими вікнами. Прохолодне повітря допоможе вам не заснути, в той час як теплий зазвичай валить з ніг. Згадайте ті ночі, коли ви не можете заснути, тому що ваші ноги замерзли, і порівняйте їх з ночами, коли через затишного тепла вас хилить на сон. Якщо ви помітили, що прохолодний повітря ефективно допомагає вам не спати, можете навіть піти у ванну і хлюпнути собі на обличчя холодної води.

Не всі стають бадьорими на холоді і млявими — на теплому повітрі. Для деяких все працює як раз навпаки. Зрозуміло, що дивитеся на свої реакції і вибирайте те, що краще для вас.

Як вчитися вночі

8 Налаштуйте яскравість комп\’ютера на більш низьке значення (тьмяніше або темніше), щоб не перенапружувати зір. Напруга в очах виникає через надмірної втоми, читання при поганому освітленні або через довгого сидіння перед екраном комп\’ютера. Робіть перерву від читання або роботи з комп\’ютером кожні десять хвилин — просто поверніть голову і кілька секунд дивіться по сторонах у кімнаті, зосереджуючись на дали для різноманітності.

Якщо ви використовуєте Microsoft Word, можна налаштувати екран на синій фон з білим текстом через Сервіс> Параметри> Загальна меню. Це дозволить знизити навантаження на очі.
Якщо ви користуєтеся Emacs, можна змінити колір фону через Mx-настройка-кольору-фону. Це теж зменшить навантаження на зір.
Для користувачів Windows і Mac доступно спеціально розроблене програмне забезпечення, як f.lux, яке автоматично підлаштовує настройки екрану під час дня, щоб уникнути світлового навантаження.
Не вимикайте світло. Важко не заснути, якщо ви сидите в приємній темній кімнаті.

9 Чи не працюйте в ліжку, на дивані або на підлозі. Якщо ви працюєте в будь-якому іншому місці, крім холодного твердого столу і стільця, будете постійно піддаватися спокусі поспати. І чим комфортніше місце, тим гірше ви будете себе почувати. Якщо можливо, працюйте подалі від вашого місця сну або ліжка, щоб для сну потрібно було зробити зусилля. Ще постарайтеся бути серед інших людей, щоб вам було незручно заснути в стільці.

Обережно з сутулістю! Коли ви втомилися, сутулість стає природною звичкою. Тим не менш, змусьте себе сидіти рівно. Це підвищує ваш рівень бадьорості і допомагає краще себе почувати. Спробуйте читати стоячи (використовуйте пюпітр, невисокий книжковий шафка або полицю) і інші способи, щоб тримати поставу.
Спробуйте сидіти в різних місцях кімнати.
Стискайте і масажуйте вуха. На вухах розташовані акупунктурні точки, і коли ви їх стимулюєте, то посилаєте електричні сигнали в свій мозок. Ви відразу ж відчуєте заряд енергії.
Дотепер відчуваєте втому? Ляжте на спину на тверду поверхню і притисніть коліна до грудей. Це допоможе трохи підбадьоритися.
Не лежіть у ліжку з закритими очима. Ви заснете, провалюючись в стан гарячкового сну, де ви переконуєте себе, що все вже зробили …

Як вчитися вночі

10 Думайте в позитивному руслі. Такі думки, як: «Я майже закінчив (а)», «Не так вже все й погано», «Мені потрібно побачити світанок», «Я отримаю гарну оцінку» або «Всі члени ради будуть захоплені вранці моїми завершеними статистичними схемами» безумовно можуть допомогти.

Якщо ви втомилися і вам набридло вчити одне і те ж знову і знову, зберігайте позитив. Ви можете навіть спробувати перетворити це в гру, щоб навчання не була такою напруженою і нудною. Можете навіть поспівати пісню про те, що ви робите, в той час як будете записувати суми.

Як вчитися вночі

11 Обережно з творчим напрямком думок. З плином ночі ви можете впасти в мрійливий стан, де роздумуєте про те, що б вам більше хотілося робити, і як добре і зручно вам би було, якби вам не потрібно було зараз тут бути.

Не пишіть вірші і не наспівуйте пісеньки під ніс, що не малюйте і навіть не грайте з волоссям, коли мрієте. Це може вас заколисати.
Не думайте про атрибути розкішного життя, як про перебуванні в особняку або гарячому джакузі, — так ви розслабитеся. Якщо вам дуже потрібно помріяти, подумайте про страшні речі, як бути в пастці в незручній кімнаті перед колодою для рубки дров.

12 Якщо у вас залишається час під кінець ночі, спробуйте трохи подрімати. Спочатку зберіть речі, які будете брати з собою, приготуйте одяг, щоб ви могли швидко одягнутися, заведіть будильник на якомога більш пізній час, щоб максимально довго поспати. Просто перевірте, щоб будильник дзвенів голосно, або навіть попросіть іншого члена сім\’ї перевірити вранці, що ви прокинулися і вилізли з ліжка.

13 Розгляньте інший варіант: раніше вставати і раніше лягати, замість того щоб не спати всю ніч. Часто це набагато краще відбивається на вашому організмі, хоча ви все одно можете відчувати себе трохи виспався і втомленим через зміни режиму. Хоча, може для вас і буде краще доробити все зараз і завалитися спати після обіду наступного дня.

Якщо вранці у вас буде контрольна або іспит, не потрібно проводити всю ніч без сну через те, що вам потрібно вчитися. Пам\’ятайте, що ще вам потрібно виспатися, що іноді навіть більш важливо. Можете засидітися допізна за навчанням, але потім потрібно дати організму час відпочити.
Вчіться розуміти, коли ви «б\’єтеся головою об стіну» і не можете навіть згадати, що ви тільки що прочитали, або якщо ви вже неусвідомлено клюєте носом. Іноді краще поспати 4:00 і повчити що зможете вранці, ніж бути в світі мрій на контрольній.

Поради

Ваш мозок працює краще, коли ви відпочили, а не коли валитеся з ніг від втоми. Може, краще раніше лягти спати, а потім раніше встати, щоб повчитися.
Музичні та новинні канали дуже підходять, тому що вони не вимагають вашого постійної уваги, але при цьому досить цікаві, щоб ви не заснули. Вони можуть трохи відволікати, але якщо ви годинами просиджувати за книгами, то буде набагато важче продовжувати в тому ж дусі.
Не використовуйте занадто багато стимулюючих речовин. Їх надлишок у вашому організмі може викликати тривожність.
Тримайте при собі блокнот, коли вчитеся або працюєте, в який ви можете записувати всі свої ідеї, замість того щоб відволікатися. Якщо ви схильні думати про те, що потрібно зробити, коли ви зайняті, або ідеї безладно приходять до вас в голову, таким чином ви зможете стежити за тим, що спадає вам на думку (наприклад, що вивчити, інші обов\’язки або речі, які потрібно зробити), не перериваючи процесу.
Якщо це можливо, міняйте предмет вивчення щогодини. Ви швидко психологічно втомитеся від однієї теми.
Стежте за часом. Вам не допоможе, якщо ви всю ніч будете працювати над проектом тільки для того, щоб пропустити заняття, нарада або останній термін здачі завдання. Не поспішайте. У вас є ціла ніч, але й не відкладайте ще далі. Ні те, ні інше не позначиться добре на оцінці або результаті презентації.
Перш ніж ви підете на день, пострибайте, відіжміться — тобто, трохи зарядитесь енергією і прокиньтеся. Приготуйтеся добре впоратися з контрольною, успішно представити презентацію на нараді або що там у вас належить. Ви важко працювали над цим і, швидше за все, знаєте або підготувалися краще, ніж самі думаєте.
Холодний душ може відмінно освіжити. Ще допомагає підбадьоритися холодне повітря, а також холодна вода і лід.
Якщо ви в такому становищі, що не зможете спати протягом кількох днів у зв\’язку з робочою навантаженням, важливо поглянути на ситуацію реалістично. Наприклад, якщо вам потрібно вивчити 5 розділів хімії, то, можливо, краще вивчити добре 3 розділу, а решта прочитати і поспати кілька годин перед іспитом. Покладайтеся на скорочений варіант тих частин, над якими не встигнете попрацювати. Краще трохи, ніж нічого або повне виснаження.
Пряна їжа — відмінний спосіб зберегти бадьорість духу. Якщо ви досить звичні до гострої їжі, спробуйте нові страви (наприклад, азіатської або мексиканської кухні) з новими для вас спеціями. Сумнівно, що ви зможете заснути, коли будете хапати ротом повітря і поглинати крижану воду.
Організуйте свою роботу: у вас більше шансів все виконати, якщо книга вже відкрита на потрібній сторінці, а лист із завданнями лежить перед вами.
Розважатися! Як би важко це не звучало, вам потрібно не хотіти йти спати! Замість того щоб дрімати, приділіть ці десять хвилин танцям: включіть свою улюблену музику і запалюйте. Фізично ви будете виснажені, але ваша свідомість буде повністю посвежевшім.
Якщо у вас є домашній вихованець, нехай він буде у вашій кімнаті і допомагає не заснути.
Якщо вам потрібно йти на іспит або бути присутнім в суспільстві, їжте банани. Вони трохи пом\’якшують ефект зомбі, який може з\’явитися через надлишок кофеїну, і підтримують концентрацію завдяки достатній кількості вуглеводів і калію. Досить одного банана на кожні півгодини або для кожного питання, якщо ви зовсім розбиті.
Якщо ви носите контактні лінзи, зніміть їх до початку, щоб не відволікатися на постійне їх протирання.
На другу і третю поспіль безсонні ночі 45 хвилин помірних вправ можуть допомогти вам думати (ендорфіни).

Попередження

Уникайте кофеїну і цукру. І те, і інше дасть вам тимчасовий підйом, а потім викличе «занепад сил», який зробить вас ще більш втомленим. Їх потрібно уникати, так як вони можуть перешкодити вам добре показати себе на наступний день на заняттях або на роботі. Якщо ви звикли до кави і знаєте, як воно на вас впливає, якщо ви впевнені, що зможете все доробити до того, як настане «занепад сил», може, і варто спробувати.
Якщо наступного дня вам потрібно в школу, не проводите безсонну ніч, якщо тільки це не абсолютно необхідно.
Якщо збираєтесь ви не спати кілька ночей поспіль, то не рекомендується вживати стимулятори. До них легко звикнути, якщо приймати регулярно.
Безсонна ніч може призвести до зворотних результатів. Якщо на іспиті ви відчуваєте сильну втому, то не будете уважні і не впораєтеся максимально добре.
Будьте обережні з водінням автомобіля та управлінням апаратами після безсонної ночі. А краще не робіть ні того, ні іншого! Сильна сонливість за кермом або неспокій від кофеїну — це гарантія аварії.
Намагайтеся уникати безсонних ночей, якщо можете, тому що вашому організму потрібен сон і неспання протягом всієї ночі може бути дуже шкідливим для здоров\’я. По правді кажучи, якщо ви не спите всю ніч, то причиною має бути те, що необхідно терміново доробити щось до наступного дня, інакше вас звільнять або залишать на рік.
Безсонна ніч може того і не коштувати. До цього моменту ви або знаєте матеріал, чи ні.