ДЖИГ – РІГ. Чим же він такий гарний? Поради досвідчених рибалок

Все більшої популярності набуває цей спосіб подачі приманки до столу хижака. Техніка лову на спінінги розвивається, з'являються нові тренди та вдалі способи лову. Сьогодні ми поговоримо про одного з них.

Вивчаємо джиг-риг: оснастка, монтаж, проводка

До чого тільки не додумається, як не хитрує наш брат рибалок, щоб догодити вибагливому хижакові. Що вигадати, як би викрутяться, щоб отримати перевагу на змаганнях перед іншими спортсменами. Так і з'являються нові оснастки, які отримують додаткові переваги у спокусі риби. Ви можете замовити ДЖИГ – РІГ тут https://frygruz.com.ua/gruzila-rybolovnye/dzhigi/.

Родом джиг-риг із США, розробили його спеціально для лову баса в чагарниках густої трави. А тепер це саме трендове оснащення в Росії, яке тільки набирає обертів, і завойовує серця рибалок.

Варіанти монтажу джиг-рига

Один із найпростіших способів монтажу джиг-ригу за допомогою звичайної застібки ви побачите у цьому відео. Все дуже просто. Але є один маленький аспект. Спочатку слід заводити гачок, за ним вантажило, так застібці буде складніше розстебнути, а вам злити трофей.

У складнішому варіанті використовується заводне кільце. У такому монтажі, можливо, приманка гратиме вільніше і трохи цікавіше. Але кільце — додатковий слабкий елемент в оснащенні, і не завжди зручно його швидко одягнути без інструменту.

Грузило

Найчастіше використовують свинцеві грузила як палички, витягнутої краплі чи «банана». Якщо ловлять не велику рибу, припустимо, окуня, використовують більш делікатний монтаж — краплю менш витягнутої форми або взагалі вантажило з вольфраму, яке порівняно зі свинцевим має менші розміри.

Гачки

Стандартним варіантом вважається використання офсетного гачка. Джиг-Ріг і замислювався як не причепляється для лову серед трави. Але якщо місця вашого лову не так сильно заросли і закоряжені, цілком допускається використання і двійника.

Приманки для джиг-рига та їх проведення

Особливу увагу слід приділити проведенню цієї оснастки. По суті, у цьому полягає вся «сіль» використання джиг-рига. Його можна анімувати різноманітніше, надавати насадці цікавішу гру, ніж використовуючи звичайну джиг-головку або чебурашку.

Головна відмінність джиг-рига від монтажу на чебурашке, у тому, що навіть у стандартній джиговій сходинці з'являється ще одна невелика складова, що додатково приваблює рибу, і дає їй ще кілька хвилин для атаки. Вантаж падає, але оскільки приманка знаходиться трохи вище, вона відразу «не прилипає» з ним на дно, не зливається і не виходить із поля видимості риби. Здійснює ще деякі загальмовані рухи, переламуючи на заводному кільці і неохоче падає щоразу під різними кутами. Цієї незначної, здавалося б, складової цілком достатньо, щоб хижак виявив інтерес та встиг атакувати. Вся суть роботи джиг-ригу в нюансах, але саме вони і дають йому перевагу в складних ситуаціях, коли риба відмовляється клювати. Потрібно тільки майстерно опанувати техніку подачі приманки і відчувати ці моменти у проводці.

Загалом силікон на такому монтажі має більш вільну, мляву розвалисту гру, ніж при звичайному монтажі.

Використання токіо-риг ще більше піднімає приманку над дном, посилюючи ефект ширяння і створює ще більш ламану та непередбачувану гру на падінні, при зупинках проводки.

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *