Що таке мультиметр: навіщо потрібен і як вибрати?

Мультиметр  — це прилад для вимірювання безлічі параметрів, пов’язаних з електрикою: напруга, струм, частота та опір. Мультиметр використовують не лише професійні електрики, з ним можна працювати й удома.

Пристрій застосовують при діагностиці поломок електричних приладів, налагодженні схем, ремонті техніки для дому та усуненні несправностей в електромережах. Прилад використовують при ремонті радіотехніки та електричної проводки. За допомогою нього перевіряють обрив у шнурі чи кабелі. Апарат багатофункціональний, тому сфера застосування велика.

Навіщо потрібен мультиметр: що він вимірює?

Електричні пристрої поєднують безліч компонентів: мікросхеми, котушки індуктивності, радіодеталі, перемикачі. Для того, щоб вони працювали, потрібна електрика. Сам термін «електрика» безпосередньо пов’язаний із силою струму та напругою. Саме їх вимірює мультиметр.

Всі типи мультиметрів перевіряють напругу струму, опір провідника та силу струму на ділянці ланцюга з увімкненим навантаженням. Деякі моделі використовуються для вимірювання частоти. Буває мультиметр із вбудованим датчиком температури.

Щоб користувачеві було зручно працювати з приладом, в деяких моделях дисплей підсвічується, є таймер відключення, а також автоматизований вибір межі вимірювання. Результати записуються та зберігаються в апараті. Індикатор батареї показує, скільки заряду залишилося у пристрої.

Як вибрати мультиметр?

У магазинах є великий вибір приладів. Вартість залежить від:

  • виробника. Ціна на китайські апарати нижча, ніж на німецькі та американські;
  • різновиди: цифровий або аналоговий;
  • набір функцій: базові та додаткові.

Що ще потрібно знати під час вибору приладу?

Похибка вимірів. Кожна модель має свою похибку. Вона вказується у технічному паспорті. У середньому мультиметри вона варіюється від 0,025 до 5%. Похибка 5% не має великого значення при виконанні нескладних завдань. Причому вартість впливає на величину похибки. Наприклад, дешевий мультиметр з базовими функціями має похибку 0,8%, а дорожча модель – 5%, але є багато додаткових функцій.

Перед покупкою мультиметра подумайте, як часто ви його використовуватимете і для яких цілей він потрібен. Бюджетні пристрої призначені для домашнього використання. Якщо вам у роботі потрібні точні значення, розглядайте для придбання прилади з малою похибкою. Якщо сфера застосування широка, придбайте з набором основних та додаткових функцій.

Вибрати та купити мультиметр за вигідною ціною можна в інтернет-магазині Radio-shop. Тут представлений великий вибір радіотехнічних товарів та інструментів. Магазин співпрацює лише з перевіреними постачальниками, продає якісну продукцію із гарантією. Radio-shop працює з фізичними та юридичними особами, без проблем можна придбати радіотехніку на підприємство. Замовлення доставляється за 1-2 дні.