Гіпсові точкові світильники — особливості та види точкових світильників з гіпсу

Останнім часом популярністю, під час опрацювання інтер’єрних рішень, стали користуватися гіпсові точкові світильники. Вони мають ряд унікальних особливостей, а також можуть застосовуватися практично в будь-якому стилі. Якщо розглядати загалом, то точкові світильники із гіпсу є звичайним корпусом, оснащеним цоколем. У подібних світильниках можуть встановлюватись лампочки різної потужності, а також колірної температури. Можливе додаткове встановлення відбивачів. Переважно вироби не мають вбудованого джерела світла — воно купується окремо. Використовуються переважно лампи типу MR16 або GU5.

Особливості гіпсових точкових світильників

Однією з основних особливостей представленого виду освітлювальних пристроїв є різноманітність форм. У процесі виготовлення застосовується гіпс у поєднанні зі спеціальними синтетичними смолами, що дозволяє досягти необхідної конструкції будь-якої складності. При цьому форма і поверхня можуть бути гладкими, так і з безліччю різних деталей.

Гіпсові точкові світильники в Україні та інших країнах застосовуються переважно у поєднанні з гіпсокартонними стінами та стелями https://electrica-shop.com.ua/gipsovyie-tochechnyie-svetilniki. Монтаж пристроїв у такому випадку максимально простий, хоча допускається встановлення і на інших варіантах обробки.

Простота використання гіпсових точкових світильників в інтер’єрі сприяє проведенню фарбування виробу в будь-який необхідний колір із застосуванням різних варіантів фарб і методів її нанесення. Більш того, при отриманні пошкоджень пристрій легко піддається ремонту, що нехарактерно для більшості інших варіантів виробів.

Гіпсові точкові світильники — особливості та види точкових світильників з гіпсу

Види точкових гіпсових світильників

Сьогодні виділяється кілька видів точкових гіпсових освітлювальних пристроїв. Відрізняються вони за типом установки та призначенням.

За типом установки можна виділити такі варіанти:

  • Вбудовані. Кріплення світлового модуля фіксується до гіпсокартонної панелі. Зовнішня частина освітлювального приладу зливається загальною ГКЛ-конструкцією.
  • Підвісні. Установка такого варіанту освітлювальних пристроїв проводиться, коли закінчено всі будівельні заходи, при цьому вона виконується будь-яким зручним та доречним для конкретного випадку способом.

За призначенням можна назвати дві основні категорії продукції:

  • Гіпсові точкові світильники для стель. Використовуються на різних об’єктах і можуть забезпечувати повне освітлення всього простору, так і створення окремої добре освітленої зони. Наприклад, на кухні в районі розташування мийки та плити.
  • Настінні варіанти. Виступають чудовою альтернативою для класичних бра. Використовуються як джерело світла в районі ліжка, підсвічування картин та інших елементів декору, полиць. Можуть виступати як заміна торшерів.

За кольором корпусу виділяється дві групи:

  • Класичні білі варіанти.
  • Кольорові тут особливих обмежень немає, все залежить виключно від дизайнерських ідей.

Наявність різноманітності гіпсових точкових світильників у Києві та Україні дозволяє підбирати варіанти для використання у житлових приміщеннях, офісах, магазинах, ресторанах та інших закладах та культурних об’єктах.

Особливості експлуатації точкових гіпсових світильників

Точкові світильники під гіпсовий лист, як і інші вироби з гіпсу, є простим та лаконічним елементом в інтер’єрі. За відсутності механічних пошкоджень мають досить великий термін служби. Матеріал не потребує специфічного догляду.

Мити вироби можна за допомогою засобів побутової хімії або протирати м’якою ганчіркою. Видалити забруднення можна використовуючи звичайні побутові гумки. Проводити фарбування виробів краще, використовуючи фарби на водній основі. Додатково можна виконати покриття лаком — у такому випадку вироби зможуть прослужити на порядок довше, зберігаючи при цьому колір та чіткість малюнка.

За потреби проведення реставраційних робіт також не виникне особливих проблем. Потрібна лише наявність гіпсової суміші і клею. Якогось додаткового обслуговування гіпсові точкові світильники не потребують, що також можна віднести до переваг подібного варіанту освітлювальних пристроїв.