Заміна щіток двигуна пральної машини

Пральна машина — дуже складний пристрій, у якого з плином років може бути помічена втрата якості продуктивності, спричинена неполадкою у внутрішній системі. Одна з таких неполадок — вихід із ладу двигуна в пральній машині. Найчастіша причина несправності — щітки, що стерлися. Вони згодом стираються, і це незворотній процес. Якщо їх вчасно не замінити, можуть виникнути серйозні проблеми з працездатністю вашої машини. Їхня заміна допоможе вирішити проблему, і обійдеться дешевше, ніж заміна двигуна цілком, але про все по порядку. За будь-яких поломоу пралки звертайтесь до https://fixme.com.ua/remont-pralnykh-mashyn/

Як поміняти щітки пральної машини своїми руками

Для початку треба купити самі щітки. Справа ця нескладна, якщо знати кілька особливостей їхнього вибору.

 1. Обидві щітки повинні бути ідентичними, одного матеріалу і жорсткістю пружин. Відмінність у щітках викликає швидкий вихід із ладу двигуна.
 2. Перевіряйте щітки на дефекти та запитуйте на сумісність з моделлю пральної машини.

Тепер підготуємо машину до часткового розбору. Від’єднайте пральну машину від усіх комунікацій та електричної мережі, забезпечте собі вільний доступ до задньої кришки. Без огляду машини зсередини не можна сказати, що проблема саме у щітках двигуна.

Як визначити поломку щіток пральної машини

 1. Двигун різко перестав працювати (барабан не крутиться). Якщо не було зовнішнього впливу на корпус агрегату, то цілком причиною його непрацездатності можуть бути щітки, що стерлися.
  1. Визначте, чи характерний циклічний шум при обертанні барабана. Звичайно, шум може бути і з іншої причини, але це один із найчастіших результатів стертих щіток.
 2. Якщо барабан крутиться повільніше швидкості, що задається, то цілком ймовірно, що стерті саме щітки.
  1. Потужність двигуна помітно впала і білизна після віджиму залишається мокрою. Це обумовлено несправністю двигуна, що швидше за все є результатом щіток, що стерлися.
 3. Буває, що двигун іскрить, випромінює дим або просто дає запах гару.
 4. Апарат виводить різні коди помилок на дисплеї, які відповідають несправностям двигуна.

Розбір, демонтаж, заміна та зворотне складання

Тепер переходимо до розбору та демонтажу.

 1. Знімаємо задню кришку за допомогою викрутки.
 2. Забираємо приводний ремінь зі шківа. Робиться це просто – злегка потягніть ремінь на себе та поверніть шків.
 3. Відключаємо живлення двигуна (виймаємо роз’єм з гнізда).
 4. Електродвигун тепер демонтуємо, зазвичай, він тримається на болтах.

Звичайно, заміна щіток у пральній машині виконується за допомогою спеціальних інструментів спеціальних інструментів. Нам знадобляться:

 1. Самі щітки, плоска викрутка (обов’язково).
 2. Маркер для позначення проводів і контактів або будь-який фотографуючий пристрій, наприклад телефон з камерою (Опціонально).
 3. Тестер (опційно).

Коли всі інструменти готові, настав час приступити до безпосередньої заміни.

 1. Витягніть і покладіть електродвигун на бік, викрутіть болти кріплення і від’єднайте щітки від двигуна. (Тут важливо точно знати, як були розташовані щітки до від’єднання. Зафіксувати їх положення можна за допомогою камери, пам’ятайте, що це важливо!)
 2. Тепер ми демонтуємо запчастину зі зворотного боку двигуна, оглядаємо елементи.
 3. Відпрацьовані елементи мають довжину менше 2-1.5 см, найчастіше близько 1 см. Якщо ж довжина більша, то щітки, швидше за все, справні, і заміни не потребують.
 4. Якщо довжина виявилася меншою, то ми очищаємо двигун та його колектор. Він буде сповнений чорного пилу від щіток.
 5. Подряпини на колекторі можна зачистити за допомогою наждачки.
 6. І, нарешті, необхідно встановити нові щітки та закріпити їх гвинтами, пам’ятайте, що щітки завжди змінюються попарно.

Після того, як ви зробили всі дії, потрібно знову зібрати пральну машину у вихідний стан.

 1. Встановіть електродвигун у початкове положення та зафіксуйте його болтами.
 2. Підключіть джерело живлення до гнізда двигуна.
 3. Одягніть ремінь, намотавши його на мотор, потім перекинувши на повернутий шків, прокручуючи його до вихідного стану, доки ремінь не натягнеться у вихідну позицію.
 4. Встановіть задню кришку та підключіть електричні мережі до машини.
 5. Перевірте працездатність.

Якщо після закінчення всіх процесів працездатність машини нормалізувалася, то ви все зробили правильно (хіба що вона може звучати трохи голосніше).

Якщо ви знову чуєте шуми і відчуваєте запах гару, значить несправності залишилися.

Висновок

Як виявилося, ручна заміна вуглецевих щіток у двигуні вашого прального агрегату це дуже простий процес, що слабко вимагає особливих навичок і знань роботи з електродвигуном свого апарату. Завдяки ручній заміні вам вдасться заощадити, але все одно вам слід бути обережним, тому що власна помилка може коштувати дорожче, ніж виклик майстра.