Як вибрати фільтр для акваріума

Повітряні фільтри

Найбільш популярними повітряними фільтрами є донні та аерліфтні. Характеризуються простотою конструкції, доступною ціною та низьким енергоспоживанням. Тим не менш, такі фільтри мають скромну продуктивність, а тому для великих акваріумів вони не підійдуть. Встановлюються виключно усередині акваріума. Фільтри для акваріума ви можете замовити тут https://aquasmile.com.ua/.

Види фільтрів за способом встановлення

Як ми тільки-но з'ясували, електричні фільтри можуть встановлюватися як усередині, так і зовні акваріума. Зовнішні моделі, у свою чергу, поділяються на навісні та каністрові.

Внутрішні фільтри

Найпопулярніші пристрої, які за доступною ціною забезпечують ефективне очищення. Незважаючи на те, що найпотужніші моделі розраховані на акваріуми об'ємом до 500 літрів, цього вистачає для більшості акваріумістів. Такі фільтри компактні, майже зменшують обсяг акваріума. У великих резервуарах використовуються для додаткової фільтрації у тандемі із зовнішніми пристроями.

Зверніть увагу! Принцип дії грунтується на будинок, що вбудована помпа створює потік води, що відбивається від стін і піднімає зважені частки. Останні, своєю чергою, всмоктуються фільтром.

Найефективнішими внутрішніми фільтрами вважаються "склянки" (закриті моделі). Їхня продуктивність обмежена (не більше 200 літрів), зате ефективність досить висока. Також є фільтри-головки, аерліфти тощо, але про них ми розповімо нижче.

Зовнішні фільтри

Мають високу продуктивність, тому встановлюються у акваріумах об'ємом 150-1500 літрів. Як можна здогадатися з назви, такі пристрої встановлюються зовні. За допомогою шланга вода з акваріума подається до зовнішнього фільтра і, пройшовши через усі шари наповнювача, повертається по другій трубці. До переваги також можна віднести надійність, повний цикл фільтрації, простоту експлуатації та довговічність. Недоліків лише два – високий рівень шуму та габаритність.

Види фільтрації

Усі фільтри для акваріума за способом очищення води поділяються на три види.

  1. Механічна фільтрація. Сміття видаляється з води завдяки проходженню через пористий матеріал, який затримує частинки певного розміру. Цей матеріал потрібно періодично чистити та міняти (в середньому, кожні 14 днів).
  2. Біологічна фільтрація Даний спосіб передбачає очищення води не тільки від завислих домішок, але також від небезпечних хімічних речовин. На поверхні утворюються колонії корисних бактерій, що розкладають аміак на нешкідливі складові. Одним із варіантів наповнювача є пориста кераміка.
  3. Хімічна фільтрація. Ефективний спосіб видалення розчинених речовин. Фільтри наповнюються активованим вугіллям, іноді торфом. Причому перший видаляє аміак і запах, а другий використовується для риб, які потребують м'якої кислотної води.

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *