Проведення агрохімічного аналізу ґрунту – особливості, методика

Тим, хто тільки збирається купувати ділянку, вона знадобиться ще більше. Він дає оцінку родючості ґрунту, а це чи не найголовніша характеристика при покупці. А також потенційний покупець на основі даних аналізу може переконатися, що ґрунт безпечний, не отруєний отрутами та екологічно сприятливий.

Нарешті, є ДСТУ та інші регламентуючі документи: згідно з ними для деяких робіт, споруд ділянку зобов'язані перевірити на стан ґрунту.

Розберемо, чому грунт може опинитися у несприятливому стані:

  • сусідство з промисловими підприємствами, що викидають хімвідходи (насамперед нафтові продукти та важкі метали);
  • вплив агродобрив – пестициди, звичайно, шкодять ґрунту, роблять його токсично зараженим;
  • погіршити якість землі можуть і автомагістралі, що проходять неподалік ділянки;
  • звалища побутових та інших відходів також завдають тяжкої шкоди землі.

Незалежно від того, як часто людина контактує з ґрунтом у несприятливому стані, вона впливатиме на нього – токсини, так чи інакше, потрапляють до організму.

Аналіз – це якась єдина процедура, здатна відповісти всі питання відразу. Мікробіологічні дослідження є вузькими методами, при яких визначаються різні показники.

Механічний

Інша назва методики – гранулометричний аналіз. Він дає можливість підрахувати механічні частинки (тобто гранули) зібраного ґрунту. Аналіз же розподіляє гранули за вагою та розміром.

В результаті такого дослідження можна в подробицях дізнатися, скільки в грунті глини, а скільки піску, і до якого виду вона відноситься.

Хімічний

Це якісне дослідження на наявність хімічних елементів у складі. Після цього аналізу стає ясною збагаченість ґрунту поживними речовинами. Можна вивчити і поглинальну здатність ґрунту, і те, чи є в ньому важкі метали, і який рівень кислотності ґрунту.

Які методи використовуються у хіманалізі:

  • фотометричний;
  • гравіметричний;
  • хроматографічний та інші.

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *