Як змайструвати самому шестигранну садову лаву

Матеріали для створення лави

    Брус — 50×55мм, рейка — 20×50 мм, дошка — 40×90 мм.
    Емаль.
    Столярний клей.
    Саморізи.
    Схема-креслення лави (у кінці статті)

Інструменти: торцева пила, дриль, свердла по дереву, шуруповерт.
 

 

Як зробити садову лаву

1. Згідно кресленням зберіть з бруса основні елементи каркаса майбутньої лави. Напиляєте вертикальні і горизонтальні складні елементів, а також косі «ребра жорсткості». Використовуйте стусло або електричну торцеву пилу, що дозволяє спилювати брус і рейки на будь-який кут. Перед початком збирання просвердлите отвори для саморіза. Трохи рассверлите отвори, щоб втопити капелюшки саморізів. Косі «ребра жорсткості» приєднуйте в останню чергу. Всього знадобиться шість елементів каркаса.

 

Як змайструвати самому шестигранну садову лаву

 

2. З бруса зберіть згідно з кресленням дві горизонтальні рамки каркаса. Напиляйте брус на відрізки необхідної довжини, спиляйте їх кінці під кутом 30 градусів. Просвердліть отвори для саморізів — вони знадобляться для подальшої збірки лави. Склейте половинки рамок за допомогою столярного клею — цілком рамка буде монтуватися вже на місці, під час збирання лави навколо дерева.

3. Кожен готовий елемент окрасьте емаллю відповідного кольору. Фарбувати елементи краще заздалегідь, окремо — так конструкція буде пофарбована вся цілком (емаль захистить дерево від сонця і вологи).

Як змайструвати самому шестигранну садову лаву

4. Зберіть каркас з готових забарвлених елементів. Збирайте його прямо на місці навколо обраного дерева. З цього моменту конструкція стане стаціонарною. Згідно з кресленням з\’єднайте рамки з вертикальними елементами каркаса за допомогою саморізів.

 

Як змайструвати самому шестигранну садову лаву

 

5. Напиляйте рейки на відрізки необхідної довжини. Просвердліть в заготовках отвори для саморізів. Враховуючи, що спинки «секцій» лавки, утворені каркасом, вийшли трапецієподібними, — рейки накладіть і закріпіть на них віялом. Верхні краї рейок тепер утворюють нерівну лінію. Проведіть поперек рейок рівну горизонталь. Зніміть рейки зі спинки і відпиляйте зайве. Точно таку ж операцію проведіть зі спинками кожної секції лавки. Потім пофарбуйте кожну рейку емалевою фарбою.

6. Коли фарба висохне, поверніть всі рейки на місце. Щоб не заплутатися, краще помітити рейки або пронумерувати їх.

Як змайструвати самому шестигранну садову лаву

7. За допомогою торцевої пилки напиляйте елементи для збірки сидіння. До початку збірки просвердліть в них по розмітці отвори для саморізів. Зберіть з готових елементів сидіння відповідно до схеми. Між основними елементами залишайте зазор 10 мм. Щоб бьпо зручно фарбувати дошки, зніміть їх з каркаса і пофарбуйте кожну окремо. Після повного висихання фарби поверніть їх на місце.

Кілька порад для вашої лави

    — Для роботи вибирайте тільки якісний матеріал.
    — Брус, рейки і дошки повинні бути рівними, гладкими, ретельно просушеними.
    — Важливо дотримуватися розмірів, заданих в кресленні.

    — Використовуйте професійні інструменти щоб не довелося підганяти деталі.
 

Як змайструвати самому шестигранну садову лаву

Читати також: