Де застосовується в меблів ДВП, ДСП і МДФ?

Розібратися в листових і плитних матеріалах нескладно, навіть незважаючи на плутанину в їхніх назвах. Уявіть типовий радянський шафа. Його корпус майже напевно буде виготовлений з ДСП — товстих плит з пресованої стружки. В якості задньої стінки шафи буде використаний тонкий лист, гладкий спереду і рифлений ззаду — це ДВП, виготовлений вже не з стружки, а з спресованих деревних волокон. Ми не дарма згадали саме радянський шафа, оскільки в сучасних корпусних меблів замість морально застарілого ДСП використовують більш досконалий МДФ. Цей матеріал замикає «велику трійку» деревних плит, що виготовляються з вторинної сировини. Шліфовану ДСП ви можете замовити на сайті https://tomek.lviv.ua/.

Тепер більш детально поговоримо про те, в чому різниця між ДСП, ДВП і МДФ. Розберемо переваги і недоліки цих плитних матеріалів і з’ясуємо, що краще вибрати для тих чи інших цілей.

ДСП (деревно-стружкові плити)

Деревно-стружкові плити виготовляють методом гарячого пресування під високим тиском. В якості базового сировини використовують калібровану стружку або дрібну тріску, яку змішують зі спеціальною смолою. Вихідну суміш формують під впливом високого тиску і високих температур. Після полімеризації сполучного виходить плита з однаковою товщиною по всій площі, щільністю 650-700 кг / м3.

На зрізі плита має грубу і «пухких» структуру через відносно великих деревних частинок. У деяких сортах ДСП для зовнішніх шарів використовують сировину більш дрібної фракції, ніж в середині, що дозволяє домогтися щодо гладких лицьових поверхонь. Щільність самої плити неоднорідна. ДСП властива своєрідна тришарова структура: в середині вона більш рихла, в той час як поверхневі шари щільніше. Разом з тим сама по собі щільність плити ще не є визначальним критерієм її якості.

МДФ (деревоволокнистих плит середньої щільності)

МДФ — наступний щабель розвитку плитних матеріалів після ДСП. За призначенням і принципам виготовлення МДФ і ДСП в цілому схожі, але при більш детальному розгляді різниця між ними виявляється дуже істотною. МДФ-плити також виготовляють методом пресування під впливом високих температур, але в якості базового матеріалу використовують не велику стружку й тирсу, а дрібні деревні волокна однакового розміру. Друга принципова відмінність — тип сполучного. В якості в’яжучих і зміцнюють компонентів при виробництві МДФ використовують карбамідні смоли, модифіковані меламіном. Завдяки цьому досягається висока щільність матеріалу (до 1050 кг / м3) при мінімальній емісії формальдегіду (у MDF вона порівнянна з емісією звичайної деревини). Матеріал доступний в ламінованому і неламіновані вигляді, товщиною від 3 до 40 мм.

Що спільного між фанерою ДСП і ДВП?

Це листові матеріали, які мають високу жорсткість, стабільну товщину по всій площі і не змінюють своїх розмірів під впливом зовнішніх факторів. Завдяки цим властивостям і, звичайно ж, дешевизні, штучні плитні матеріали стали головною альтернативою цільної і клеєної деревини.

Фанера — найстаріший матеріал з цієї групи, який як і раніше активно використовують в будівництві і столярній справі. Її переваги перед ДСП і ДВП — висока жорсткість на вигин, вологостійкість, стійкість крайок до механічних пошкоджень. Принципова різниця полягає і в тому, що МДФ, ДСП і ДВП — це плити, виготовлені з вторинної сировини (стружки, тирси, відхідних деревних волокон), в той час як основою для виробництва фанери є шари клеєного шпону.

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *