Вибираємо ДВП, ДСП і МДФ для ремонту та оздоблення

Шліфування ДСП. Характеристики та застосування

Плита типу OSB 4 з’явилася на російському будівельному ринку відносно недавно. Виробництво продукту високої міцності і вологостійкості було освоєно білоруським підприємством, і це відкрило покупцям доступ до матеріалу з найкращими показниками для монтажних робіт з навантаженими конструкціями і несучими характеристиками.

Технологія виробництва цього плитного матеріалу для будівництва заснована на щільному стисненні деревних відходів. На відміну від ДСП і МДФ, в якості сировини використовуються більші фрагменти деревини — тріска розмірами приблизно 15 на 25 см.  Підвищену міцність плиті надає поперечне розташування довгих і широких фрагментів. Після обробки водовідштовхувальним сполучною (полімерною смолою) і пресування під високим тиском матеріал набуває особливої ​​стійкість до вологи і міцність, достатню для створення несучих елементів в малоповерховому будівництві.

Вибираємо ДВП, ДСП і МДФ для ремонту та оздоблення

Особливості і сфери застосування

Основні особливості плити ОСБ 4 формуються в процесі виробництва і активно експлуатуються в будівельній практиці. Завдяки здатності переносити зволоження і високою конструктивної міцності, матеріал знаходить широке застосування в створенні зовнішніх стін, при монтажі фасадних конструкцій, підшивки покрівель і навантаженого статі.

При виборі плити цього типу приділяється особлива увага її характеристикам:

  • показники конструктивної міцності на деформацію і розрив максимальні в своєму класі — 30 — 16 і 0,5 Н / мм. кв;
  • набухання при попаданні води не більше 12% при добовій експлікації із зануренням;
  • товщина 12 мм, що дозволяє використовувати матеріал для покрівлі, підлоги і стінових конструкцій;
  • співвідношення міцності та ваги, що не обмежує застосування для підшивки даху і укладання в якості чорнового статі на лаги.

Купівля OSB 4 оптом зацікавить будівельні компанії і приватних осіб, що займаються спорудження будинків і котеджів, які виробляють обробку приміщень з показниками вологості вище стандартів.

Вибираємо ДВП, ДСП і МДФ для ремонту та оздоблення

Переваги плит ОСБ типу 4

Переваги матеріалу — це висока міцність, здатність безпечно взаємодіяти з водою при прямому намоканні і у вигляді пари. Характеристики міцності показники дозволяють застосовувати розпилену плиту в якості основи для формування двотаврових балок. Виріб з прямою кромкою легко монтується зі створенням температурного компенсуючого зазору.

Професійні будівельники високо оцінили якість матеріалу при взаємодії з плитними і мінераловатними утеплювачами. При використанні ОСП 4 рекомендується обмежувати проникнення води в шви покрівлі. При створенні покрівель рекомендується укладати плиту на поперечні опори кроквяної системи в ширину, чергуючи деталі в шаховому порядку.

У будівельній практиці ОСБ типу 4 впевнено конкурує з масивом деревини. При покупці оптом вигода покупця партії збільшується завдяки мінімуму відходів матеріалу при крої і монтажі.