Як зробити металеву піч на дровах для дачі

Кожен власник дачі мріє про таку важливу споруду, як металева піч на дровах. Це джерело тепла виготовляється для різних цілей: для опалення будинку або ж створення температури в лазні, парильні. Металеві печі для дачі на дровах повинні, перш за все, відповідати всім вимогам безпеки, працювати з максимальною ефективністю і використовувати мінімум палива. Можна зробити таку конструкцію своїми руками або краще віддавати перевагу готовим виробам?

Як зробити металеву піч на дровах для дачі

Металеві печі для дачі – що важливо врахувати?

Перш ніж приступати до створення металевої печі, необхідно взяти до уваги наступні моменти:

Експлуатація. Металеві печі – пристрої, які потребують постійного додавання палива для віддачі тепла. Як тільки припиняється подача палива, тобто дров, температура в приміщенні починає падати.
Швидкість опалення. Перевага металу – його швидке нагрівання. Відразу після початку спалювання дров, матеріал починає віддавати тепло в приміщення. В цьому плані металева конструкція набагато виграє перед цегляними печами.
Безпека. Оскільки метал має здатність сильно нагріватися, важливо встановлювати конструкцію у такому місці, де її не зможе ніхто випадково зачепити. Для посилення ефекту, встановлюють спеціальні екрани з гарячих матеріалів.
Вартість обладнання. Металева піч – відмінний бюджетний варіант, який можна зробити самому, своїми руками, так і придбати в спеціалізованому магазині.
 Площа обігріву. Тут важливо засвоїти одне правило – великий розмір конструкції – це не завжди економно, оскільки для хорошої тепловіддачі металу необхідна величезна кількість дров. Тому краще віддавати перевагу компактним моделям.

Що краще: зробити металеву піч самому або придбати заводську? Певної відповіді на це питання немає. Якщо ви в змозі зробити такий виріб, володієте необхідними інструментами і маєте досвід, тоді краще самому сконструювати. В іншому випадку, рекомендується віддати перевагу заводським моделям, які хоча й відрізняються високою ціною, характеризуються якістю і прекрасним зовнішнім оформленням.

Як зробити металеву піч на дровах для дачі

Дров\’яні металеві пічки – сьогодні не настільки популярні, оскільки цивілізація поступово доходить до всіх, навіть віддалених районів. Але ці агрегати заслужили своє почесне місце у всіх лазнях, саунах і гаражах. Дрова – це самий економічний вид палива, але якщо піч зроблена неправильно, їх раціональне використання під загрозою. Тому рекомендується віддавати перевагу металевим дров\’яним печам тривалого горіння. Який принцип їхньої роботи? Можна виділити такі моменти:

Сам процес згоряння дров здійснюється при споживанні невеликої кількості кисню. Іншими словами – паливо потихеньку тліє, що дозволяє заощадити на витраті дров, а також опалити приміщення. Так само існують моделі, забезпечені додатковою топкою, до якої згорають чадні гази.
Важливу роль відіграє правильне укладання дров таким чином, щоб між елементами залишалося якомога менше зайвого простору. Що це дає? Чим щільніше укладанні дрова, тим довше відбуваються процеси тління. Це допомагає непогано заощадити.
Кисень ззовні подається не в саму камеру горіння, а в місце, де відбувається тління дров.

Саме такі металеві печі рекомендується встановлювати на дачних ділянках. Також не варто забувати про димохід. Як його правильно сконструювати і встановити?

Як зробити металеву піч на дровах для дачі

Димар для металевої печі

Цей виріб виконує важливу роль – створює тягу і виводить всі продукти горіння. Яким повинен бути якісний димар? По-перше, краще віддавати перевагу круглим моделям димоходів, оскільки в прямокутній моделі утворюються завихрення, які негативно впливають на якість тяги. До того ж, чистити круглі вироби набагато простіше. По-друге, ідеальна труба – це та, у якої немає ніяких відводів або їх мінімальна кількість. По-третє, спочатку встановлюється димар, а потім сама металева піч.

Як зробити металеву піч на дровах для дачі

Як зробити металеву піч на дровах для дачі

Отже, металеві печі для дачі на дровах – краще рішення для опалення невеликих приміщень. Вони економічні, практичні і економічні. Сподіваємося, що наші поради допоможуть вам вибрати підходящу модель для вашої дачі.