Як зробити сухий струмок (японський струмок)

Сухий струмок — це вид декоративної конструкції в саду, який являє собою висохле русло. Не завжди є можливість зробити справжній водойм, а це відмінне рішення для будь-якої садової ділянки і виглядає завжди оригінально і незвично. Щоб це було дійсно так, потрібно дотримуватися певних правил.

По-перше, струмок повинен виглядати так, як ніби вода там висохла не так давно.
А по-друге, потрібно мати певний естетичний смак і невеликі дизайнерські навички.

Ця дивина прийшла до нас з Японії. Там в знаменитих кам\’яних садах, вода є важливою складовою.

Як зробити сухий струмок (японський струмок)

Перш ніж братися за роботу по споруді японського струмка, вивчіть з фотографій, якими вони бувають. Виберіть, що підійде саме вашому саду. Проявіть фантазію і створіть свій неповторний елемент декору своїми руками.

Як зробити сухий струмок (японський струмок)

Простий спосіб сухого струмка

Створення цього творіння для саду не займе у вас багато часу і не буде вимагати додаткових будівельних навичок. Не потрібно думати, де шукати воду, на який рівень знижувати грунт. Найголовніше — повторити форму теперішнього русла за допомогою каменів і декоративних елементів.

Для початку, накидайте ескіз майбутнього творіння. Залежно від площі ділянки виберіть підходящу форму струмка. Для невеликого простору підійде тонкий струмок. Добре, якщо він буде мати пару поворотів на своєму шляху. Щоб не помилитися з формою і розмірами конструкції, можна намалювати контур піском. Це дозволить краще уявити, де і який елемент струмка знаходитиметься. На фотографіях представлені різні варіанти сухого струмка. Зауважте, що на різних ділянках русло має неоднакову ширину, це дозволяє домогтися більш реального втілення.

Після того як розмітки зроблені, ескізи намальовані необхідно вибрати складові частини струмка. Щоб вибрати те, що потрібно для вашого саду, треба ознайомитися з основними властивостями матеріалу. Дизайнери настійно рекомендують брати камені з місцевих порід. Вони виглядають гармонійно, ідеально вписуються в рельєф саду.

Як зробити сухий струмок (японський струмок)

{PAGEBREAK}
Щоб максимально близько нагадувало воду, потрібно вибирати гладеньку гальку або скляні кульки синіх відтінків. Берег робимо з великих брутальних, незграбних кругляків. Для створення порогів і водоспадів камені на цій ділянці повинні бути світліші за інших. Не знайшли потрібного відтінку каменю? Використовуйте фарбу стійку до погодних умов.

Коли всі підготовчі роботи зроблені, руки вже сверблять створити шедевр, але перше що необхідно зробити — викопати невелике заглиблення, щоб запобігти зростанню бур\’яну. Вона може зіпсувати будь-яку шедевральную композицію. Глибина русла повинна від 15 до 20 см.

Потім необхідно укласти будь-який матеріал, що вкриває дно. Він також врятує від бур\’янів струмок.
Можна приступати до найцікавішого — творчому процесу. Камені краще брати мінімум трьох видів.

1. Для оформлення краю струмка з внутрішньої сторони.
2. Для імітації ущелин.
3. Для заповнення підстави.

Якщо на вашій присадибній території вже присутні кам\’яні предмети декору, то краще використовувати такі ж види каменю і для сухого струмка. У цьому випадку сад виглядає гармонійно, як єдине ціле. Слідкуйте, щоб кам\’яний струмок не вибиватися із загальної картини стилю садової ділянки.

Як зробити сухий струмок (японський струмок)

На фото представлені види сухих струмків за правилами, наведеними у статті.
{PAGEBREAK}
Останній крок у створенні сухого струмка. Якщо ви зупинитеся на попередньому етапі, то отримаєте нудне спорудження «без душі». Щоб пожвавити сухий струмок неодмінно доповніть його квітучими культурами і рослинами. Дотримуйтеся почуття міри. Не робіть з струмка квіткову клумбу, у вас дещо інша задача. Погано виглядають високі рослини. Краще вибрати квіткові культури, які точно приживуться на вашій ділянці. Добре якщо вони будуть підтримувати ідею імітації водного простору. Підійдуть рослини: очерет, бамбук, ірис, хоста, лілейник. Квіти синього, блакитного, бузкового, фіолетового кольору: дзвіночки, лобелія, незабудки, фіалки.

Як зробити сухий струмок (японський струмок)

У вас великий струмок? — Можна посадити чагарники, карликові дерева, високі квіти. Ефектно буде виглядати місток. Його можна зробити з каменів, дерева або пластику. Головне, пам\’ятати про гармонію. А опису того, як зробити, з чого, де розмістити такі містки, можна присвятити цілу статтю. Не будемо відхилятися від теми.

На завершення хочеться відзначити плюси японського струмка

По-перше, він не вимагає особливого догляду. Все що треба — вчасно боротися з бур\’янами.
По-друге, він легко створюється без зайвих витрат за кілька днів.
По-третє, можна садити будь-які декоративні культури незалежно від їх пристрасті до вологи.
І останнє, він ніколи не приверне настирливих комарів, як це робить справжній водойму.