Як зробити розкладну драбину (сходи) на горище своїми руками

Більшість власників дач або заміських будинків не прагнуть встановлювати на горище красиву, багату і шикарну драбину, оскільки в більшості випадків це місце являє собою склад непотрібних речей. Сьогодні великою популярністю користується розкладна конструкція, яка нічим не поступається звичним моделям. Сходи на горище розкладні своїми руками – здійсненне завдання. У цій статті ми розглянемо як швидко і максимально просто сконструювати вихід на дачне горище.

Як зробити розкладну драбину (сходи) на горище своїми руками

Сходи на горище розкладні – спочатку розрахунки

Перед тим, як приступати до спорудження, слід зазначити, що такі сходи можна встановлювати тільки в тих будинках, де горищний люк відкривається наверх. Також необхідно визначитися з призначенням люка і варіантом конструкції сходів. Приміром, існують моделі, які розкладаються ручним способом або за допомогою електроприводу. Така система значно спрощує експлуатацію, роблячи її максимально комфортною і зручною. Якщо ж ви переживаєте, що через дах у ваш будинок можуть проникнути злодії, на сходах достатньо встановити замок, який до того ж обмежить доступ дітям.

Як зробити розкладну драбину (сходи) на горище своїми руками

Ще однією важливою деталлю є мобільність конструкції, яка повинна гармонійно вписуватися в інтер\’єр і бути зручною як в складеному, так і не в складеному стані. З яких матеріалів можна виготовити сходи своїми руками? Сьогодні найбільш популярними є вироби з дерева і металу. Такі сходи відрізняється довговічністю, міцністю, надійністю і естетичним зовнішнім виглядом. Ми пропонуємо вам обрати один з трьох варіантів:

1. Складна конструкція. Включає в себе 3 і більше окремих елемента, які міцно з\’єднані між собою. Перевага таких сходів полягає в механізмі «гармошка», завдяки якому система повністю ховається під стелю, не займаючи дорогоцінного простору.
2. Розсувна конструкція. У цьому випадку будуть потрібні ретельні розрахунки отвору, до якого буде приєднана конструкція. Сходи відкривається одразу при відкритті люка.
3. Ножична конструкція. Дана споруда чимось нагадує трамвайний струмознімач. Воно складається, як гармошка, а секції з\’єднуються між собою, утворюючи комфортні сходи.

Як зробити розкладну драбину (сходи) на горище своїми руками

Матеріали для розкладних горищних сходів

Яку сировину найкраще використовувати? Звичайно, це залежить тільки від особистих переваг, але багато дизайнерів говорять про переваги дерев\’яних сходів. Дерево – відмінний, екологічно чистий матеріал, який додасть дачному будиночку якийсь шарм і красу. Воно відрізняється міцністю і витримує до 150 кг ваги, але якщо доповнити дерево металом, тоді виріб витримає до 250 кг.

Як зробити розкладну драбину (сходи) на горище своїми руками

Яку породу дерева використовувати? Фахівці радять робити вибір в користь сосни – деревини з кращими експлуатаційними характеристиками. Якщо довжина косоура буде перевищувати 4 м, рекомендується зробити кілька проміжних підпор з дерева, які закріплюються болтами або анкерами в підлогові опори. Ширина сходів не повинна бути більше отвору.

Як зробити розкладну драбину (сходи) на горище своїми руками

Порада! Слідкуйте за тим, щоб сходинки не були слизькими і встановлювалися на рівні підлоги. Це забезпечить безпеку при підйомі та спуску.
 
 

План створення розкладних сходів своїми руками:

 Продумайте розташування і створіть креслення з точними розмірами. Якщо ви не уявляєте, як це зробити, тоді можете скористатися допомогою спеціалістів або вибрати схожу схему в перевірених джерел.
Приготуйте необхідні інструменти: ножівку, викрутки, анкера, шуруповерт, саморізи, бруски, петлі, рулетку і т. д.
Спочатку спорудити сходи, а потім робите процес їх кріплення.
Конструкцію розпилюють на дві частини, які з\’єднуються за допомогою петель.
Верхня частина монтується до люка за допомогою анкерів, а нижня-кріпиться з допомогою гачка, щоб вона не відкривалася.

Як зробити розкладну драбину (сходи) на горище своїми руками

Щоб виріб довше зберігав свій привабливий зовнішній вигляд, його слід покрити спеціальною захисною речовиною або лаком. Зробити розкладну драбину на горище своїми руками нескладно. Головне – не боятися і діяти!