Як зробити ялинку з фетру

Напередодні головного зимового свята хочеться порадувати знайомих, друзів і рідних чимось веселим і особливим. Або попросту прикрасити офісне приміщення штучкою у новорічному дусі. Або провести час з дитиною, створюючи своїми руками чудове новорічне деревце. Для всіх цих затій підійде виготовлення мініатюрної ялинки з фетру або будь-якиої іншої тканини. Головною вимогою до якої — є велика щільність.
Отже, приступимо. Що вам знадобиться для ялинки з фетру:

1. Фетр / щільна тканина (зелена, червона, біла, жовта).
2. Різнокольорові гудзики різного розміру для декору.
3. Пінопластовий конус висотою приблизно 30 см.
4. Бісер.
5. Клей.
6. Муліне червоне і жовте (муліне можна замінити схожою за структурою ниткою).
7. Голка.
8. Невеликий відрізок тонкого дроту.
9. Вата, скачана в невеликий м\’ячик.
10. Ножиці.

Як зробити ялинку з фетру

{PAGEBREAK}
Робимо ялинку з фетру своїми руками, майстер клас

Перед початком роботи обзаведіться викрійками для окремих деталей. Готові викрійки роздрукуйте, виріжте і перенесіть на вашу тканину. Кількість деталей «гілочок» розраховуйте самостійно. Орієнтуйтеся за розмірами обраного вами конуса.

Гілочки збираються дуже просто. Після того як ви вирізали потрібну кількість деталей за допомогою клейового пістолета помістіть і закріпіть невеликий гудзик на закруглений край «гілки». Потім скріпіть між собою гострі кінці.

Як зробити ялинку з фетру

Якщо ви використовуєте конус висотою в 30 см як запропоновано в цьому МК, вам знадобиться 16 рядів з гілок, щоб заповнити весь конус. Ялинку формуємо знизу вгору. Для перших двох рядів вам необхідно вирізати 20 деталей. Для третього ряду знадобиться 9 гілочок. Для четвертого ряду знадобиться 8 деталей. Для п\’ятого, шостого та сьомого знадобиться 24 деталі. Для восьмого ряду виріжте 7 деталей. Для дев\’ятого і десятого рядів потрібно 12 деталей. Для одинадцятого чи дванадцятого виріжте 12 деталей. Для рядів тринадцятеро, чотирнадцятеро і п\’ятнадцять потрібно всього 15 деталей. Для останнього ряду виріжте 4 деталі.

Як зробити ялинку з фетру

Після того як ви вирізали і зібрали кожну гілочку приступайте до збірки самої крони. Визначте місце і умовно позначте його для себе звідки будете починати нові ряди. Наступний ряд гілок повинен розташовуватися з невеликим зсувом. Тобто гілка наступного ряду повинна бути приклеєна між двома попередніми, іншими словами, розташовуватися в шаховому порядку. Але іноді це досить важко зробити у зв\’язку з конструкцією майбутнього дерева.

Читати також: Настінні ялинки до Нового року

Гілочки приклеюються клейовим пістолетом починаючи з нижнього ряду. До конусу приклеюйте гілку тим місцем де ви склеювали гострі кути викрійки. Поступово піднімаючись. Не забувайте приклеювати невеликі гудзички на округлені боки гілочок.

Як зробити ялинку з фетру

{PAGEBREAK}
Не доклеївши кілька верхніх рядів зупиніться. Безпосередньо верхівку конуса закрийте тканиною. Тепер можна закінчити приклеювання гілочок.

Крона дерева оформлена. Приступаємо до створення прикрас. Візьміть білу і червону тканину, по викрійці виріжте дві деталі. Деталі накладіть одина на одну і зшийте невеликими стібками контрастними нитками. Готові прикраси розташовуйте по кроні, приклеюючи їх термоклеєм.

Для верхівки-зірочки візьмемо жовтий фетр. Також користуючись викрійками, виріжте необхідні деталі. У центр зірки приклейте гудзичок, а по краях зірочки приметайте бісер і стібками зшийте обидві деталі, але не забудьте залишити невеликий отвір для ватної кульки, яку заштовхайте всередину зірочки і закрийте шов. Потім у вату вставте дріт. Тепер ваша зірка придбала об\’ємність.

Як зробити ялинку з фетру

Залишилося зовсім небагато і ваша ялинка буде готова. Готову зірочку поміщаємо на вершину ялинки. Для цього вільний кінець дроту встромляємо прямо у верхівку конуса через тканину. Якщо вам на шляху попадеться клей під тканиною, то цей процес буде трохи утруднений. Допоможіть собі тонким цвяхом або голкою, що товстіше. Дріт у конусі теж не завадить закріпити краплею клею.

Як зробити ялинку з фетру

Тепер повісимо гірлянду. Невеликі різнокольорові гудзики клеїмо на всю крону. Що створює видимість гірлянди. От і все! Ваша новорічна ялинка готова. Процес її створення нескладний просто варто приділити час на приклеювання дрібних деталей, що стане відмінним тренуванням для дитячих пальчиків. Щасливого Нового року!