Новорічні іграшки на ялинку з підручних матеріалів

Вчені стверджують, що традиція наряджати ялинку під Новий рік прийшла до нас ще з нашого язичницького минулогоПро це ведеться безліч суперечок і диспутів. Але нам, нащадкам тих самих язичників, за великим-то рахунком все одно звідки взялася ця традиція. Головне тепло сімейного вогнища. Новий рік є для багатьох тією точкою на життєвому відрізку часу, яку так потрібно поставити. Позначити кінець і, відповідно, початок.

Наряджати зелену запашну красуню ялинку люблять і великі і маленькі. Погодьтеся, є в цьому щось чарівне. Ми не змогли обійти це питання стороною і пропонуємо вам підбірку ідей виготовлення новорічних іграшок для ваших умілих ручок. Не будемо говорити про цінності ручних виробів, про це сказано вже чимало і на нашому сайті, зокрема.

Новорічні іграшки на ялинку з підручних матеріалів

{PAGEBREAK}
Просто прочитайте статтю, ви напевно будете зацікавлені однією з ідей. І якщо одна із запропонованих нами поробок займе почесне місце на вашій новорічній зеленій красуні, це буде для нас свято.

У цій статті поговоримо про ялинкові прикрасах, які можна змайструвати з підручних засобів і які вигідно відрізнять вашу ялинку від безлічі інших. Тож почнемо…

Новорічні іграшки на ялинку з підручних матеріалів

Сніговики з пивних кришок на ялинку

Сніговик — це одн з традиційних символів Нового року і як підсумок найпопулярніша ялинкова іграшка. Але чи часто ви зустрічали сніговиків з пляшкових залізних кришок? Ні? Тоді зустрічайте: сніговички з кришечок.

Що вам знадобиться для створення веселого сніговичка:
{PAGEBREAK}
— Залізні кришки від скляних пляшок (такі можна знайти на пивних пляшках і пляшках з-під лимонаду в скляній тарі).
— Акрилові фарби.
— Фарба в балончику. Білого кольору.
— Стрічки. Бажано не широкі приблизно до одного сантиметра.
— Термоклей
— Гудзики.
— Ножиці.
— Пензлик.
— Блискітки або щось подібне для декору на ваш розсуд.

Новорічні іграшки на ялинку з підручних матеріалів

Готуємо пивні кришечки

Використовуючи фарбу в балончику, пофарбуйте внутрішню сторону ковпачків в білий колір. Перед фарбуванням пляшкові кришки треба вимити, висушити і наскільки можливо щільно викласти на одній площині. Фарбування бажано проводити поза приміщенням. Фарба повинна щільно покривати внутрішню поверхню кришки, якщо буде потрібно, повторіть фарбування.

Новорічні іграшки на ялинку з підручних матеріалів

Формуємо тіло сніговика

Після того як кришки висохнуть можна приступати до складання тіл сніговиків. Покладіть в ряд по три кришки, опуклою стороною до себе. Приміряйте скільки буде потрібно стрічки, щоб скріпити за допомогою термоклеея всі три кришечки разом. Відріжте відміряний відрізок стрічки, не забудьте залишити запас стрічки для того, щоб оформити петельку для підвішування.

Відрізану стрічку приклейте, як говорилося вище, термоклеем до кришок. Можете попередньо трохи прихопити кришки між собою, щоб вже на стрічці вони краще трималися, так би мовити, додайте жорсткості конструкції.

Новорічні іграшки на ялинку з підручних матеріалів

Оформляємо сніговика

Візьміть акрилові фарби і намалюйте тоненьким пензликом очі, ніс, рот і гудзички на пофарбованій стороні пляшкових кришок. Якщо у вас не знайшлося відповідного пензлика її можна замінити зубочисткою. Край якої треба трохи розім\’яти, щоб отримати щось на зразок мініатюрної мітли. Після висихання фарби можете трохи додати блисківок.

Новорічні іграшки на ялинку з підручних матеріалів

Прикрашаємо сніговика

Відріжте невеликі шматочки різнокольорових стрічок і пов\’яжіть їх своїм сніговикам на манер шарфиків. У місцях де ви зав\’язали шарфики приклейте по яскравому гудзичку. Як вам ідея?

Милі пінгвінчики, порбки з лампочок розжарювання
{PAGEBREAK}
Перегоріла лампочка вважається сміттям і її поспішають викинути. Ну і даремно. У нашій справі саме те що слід викинути ідеально виконає роль чогось нового. Ось вам на розгляду ідея із забавними пінгвінчиками. Такі пінгвінчики чудово прикрасять новорічну ялинку і порадують ваших домашніх.

Новорічні іграшки на ялинку з підручних матеріалів

Отже, що вам потрібно для створення симпатичного жителя полярних крижин:

1. Зіпсовані лампочки розжарювання.

2. Акрилові фарби або гуаш.

3. Пензлики. Добре б підготувати декілька. Великими добре покривати великі площі, а тонкими промальовувати маленькі деталі обличчя.

4. Стрічки, шнури, нитки або щось подібне.

5. Можна заздалегідь підготувати головні убори. Підійде шапочка, що залишилась від іграшки або самостійно змайстроване щось подібне.

6. Термоклей.

Новорічні іграшки на ялинку з підручних матеріалів

Приступимо до виготовлення ялинкових іграшок з лампочок
{PAGEBREAK}
Зіпсовані лампочки слід очистити від забруднень і знежирити. Потім покрити чорною та білою фарбою. Ви пам\’ятаєте окрас справжніх пінгвінів? Ось ось. Спинка чорна, а животик і мордочка білі. Можна зробити простий і трохи ускладнений окрас пінгінчика. Можна просто покрити лампочку білою і чорною фарбою, а можна і трохи промальовувати ласти і дугу над очима.

Пофарбовані в білий і чорний кольори лампочки треба висушити. Після чого розфарбувати мордочки. Просто тоненьким пензликом промальовувати оченята, ніс і рум\’янець.

Новорічні іграшки на ялинку з підручних матеріалів

Порада: щоб було зручніше працювати візьміть бобіну від скотча або туалетного паперу, або щось подібне. Дно лампочки встановіть в круглий підходящий за розміром отвір, вона не буде хитатися і тим самим вам буде простіше нанести малюнки на поверхню.

Після того як ви розфарбували пінгвінів і намалювали їм мордочки, їх треба одягнути. Для цієї мети добре підійдуть лялькові речі. А при бажанні одежину змайструвати можна і власними силами. Зв\’яжіть невигадливі шапочки та шарфики із залишків ниток.

Новорічні іграшки на ялинку з підручних матеріалів

Так, але не забудемо про петельку для підвішування. Якщо ваші пінгвінчики не будуть одягнені в шапочки, то просто скористайтеся термоклеем і на самий верх патрона нанесіть потрібну його кількість і приклейте петельку з шнурка або стрічки. А у випадку з шапочками попередньо треба залишити отвір у них для того, щоб протягнути петлю.

Новорічні іграшки на ялинку з підручних матеріалів

Шапочки одягли, одягнемо шарфики. Шарфики можна просто зав\’язати на пінгвінів, а можна і зафіксувати термоклеем. Це на ваш розсуд і побажання.

От і все. Симпатичні пінгвінчики з лампочок готові. Поспішайте повісити їх на ялинку. Нехай радують вашу родину.

Новорічні іграшки на ялинку з підручних матеріалів

Мереживні кулі для прикраси ялинки
{PAGEBREAK}
Мода на в\’язані серветки безсмертна. Все одно на кілька десятків господинь знайдеться така, яка не забуде прикрасити меблі в\’язаною серветкою або накинути легке мереживо на монітор, на манер бабусиного декору. Так-так такі не вимерли, вони існують. Тому порившись у своїх запасах або маминих, а то й бабусиних можна знайти пару трійку ажурних мереживних серветок. Саме час дати їм друге життя.

Ажурну кулю можна застосувати як прикрасу для ялинки або як новорічний декор приміщення. А то й зовсім залишити як плафон. Застосувань для цього приладу можна знайтибагато.

Новорічні іграшки на ялинку з підручних матеріалів

Ітак, що вам знадобиться для створення ажурного кулі:

— Мереживо. Чудово підійдуть залишки простих мережив. Старі в\’язані серветки.
— Повітряна кулька.
— Клей ПВА.
— Пензлик.

Приступимо до виконання кульки із серветки

Для початку треба розвести ПВА водою. Приблизно співвідношення частин 2: 1. Клей і воду треба ретельно перемішати і перелити в ємність з досить широкою шийкою, навіть можна взяти для цієї мети тарілку.

Новорічні іграшки на ялинку з підручних матеріалів

Порада: не використовуйте інший клей, особливо силікатний. У нього є якість, яка саме в цій справі зовсім недоречно. Після висихання цей клей, як відомо, перетворитися на субстанцію, що віддалено нагадує скло. І має тенденцію від механічного впливу тріскатися і перетворюватися в пісок. Що абсолютно недоречно. Та й при висиханні на кульці він її лопне. Експериментально доведено.

Потім в отриманому розчині треба замочити мережива і серветки.

Порада: природно, що матеріал серветок і мережива повинен мати вбираючі властивості. Хоча б мінімальні.

Розведений клей можна нанести на серветки за допомогою пензля. Попередньо розклавши їх на клейонці.

Новорічні іграшки на ялинку з підручних матеріалів

Тепер треба надути кульку. Ідеально якщо ви візьмете просту і міцну кульку круглої форми. Розмір визначайте самостійно.

Надуту кульку акуратно обклейте просоченими клеєм серветками і мереживом. Намагайтеся не залишати не заповненого простору між матеріалом, але і не накладайте його товстим шаром. Після того як куля буде обгорнута повністю її треба акуратно підвісити і дочекатися поки клей повністю висохне і перетворить серветки з мереживом на подобу якоїсь кірки.

Далі кулю треба лопнути голкою або чимось подібним. Залишки кульки потрібно акуратно витягти. Тепер для більшої стійкості ажурну кульку можна побризкати лаком для волосся. Саме лак для волосся прекрасно себе показав в даному випадку. Доведено експериментально.

Тепер залишилося лише приробити петельку для підвішування і все.

Новорічні іграшки на ялинку з підручних матеріалів

Порада: не використовуйте дану конструкцію як свічник (на просторах інтернет є такі ідеї). Ажурна куля легко може спалахнути і тоді ви отримаєте по попі від пожежників, а не веселе проведення часу. Не псуйте собі свято!

Новорічні іграшки: теплі шапочки
{PAGEBREAK}
Хоч іноді зима в наших краях і нагадує весну, і глибоку осінь, а потім знову весну, одним словом який завгодно сезон тільки не зиму зі снігом. Але тепла в\’язана шапочка все одно залишається символом зимової холоднечі і снігу. Скористайтеся нашою ідеєю і змайструєте веселі теплі шапочки як іграшки для ялинки. Оригінально, і що важливо практично зі сміття.

Новорічні іграшки на ялинку з підручних матеріалів


Читати також: Гірлянди своїми руками на Новий рік

Отже, що вам знадобиться:

Новорічні іграшки на ялинку з підручних матеріалів

1. Сміття. А, точніше, бобіни від туалетного паперу, харчової плівки або будь-яка інша картонна легка бобіна, яку ви, можливо, прямо зараз.

Новорічні іграшки на ялинку з підручних матеріалів

2. Залишки ниток від в\’язання. Бажано щоб вони приблизно були однаковими за фактурою і товщиною, останнє важливіше. Довжину відрізка можна брати від 25 сантиметрів.

Новорічні іграшки на ялинку з підручних матеріалів

3. Ножиці.

4. Лінійка.

5. Простий олівець або щось чим можна робити позначки.

Приступимо до виготовлення:

Картонні циліндри треба відмітити і нарізати кільцями, як огірок. Ширину кожного кільця вибирайте самі. Від цього буде залежати який відворот шапочки ви хочете зробити.

Новорічні іграшки на ялинку з підручних матеріалів

Порада: якщо ви задумали робити широкі одвороти, то і довжину ниток також потрібно збільшити.

Нитки треба скласти навпіл і зробити петлі на картонних кільцях. Їх треба постійно щільно приєднувати одна до іншої. Циліндр треба обв\’язати щільно.

Новорічні іграшки на ялинку з підручних матеріалів

Коли ви закінчите з нитками треба вільні кінці заправити всередину картонного кільця, і із зворотного боку зв\’язати в пучок.

Новорічні іграшки на ялинку з підручних матеріалів

Залиште трохи вільних ниток приблизно по сантиметру, коли ви зріжете зайве вони утворюють подобу помпона.

Новорічні іграшки на ялинку з підручних матеріалів

Це додасть шапочці реалістичності і симпатичності. Петельку для підвішування можна зробити з тієї ж нитки, якою ви прихопили верхівку шапочки під помпончиком.

Новорічні іграшки на ялинку з підручних матеріалів

Таким чином, при підвішуванні шапочка не висітиме рівно, а це додасть асиметричності виробу, що піде тільки на користь зовнішньому вигляду.

Новорічні іграшки на ялинку з підручних матеріалів

Все. Ваші ручні прикраси готові. Поспішайте приміряти їх на ялинку.

Новорічні іграшки на ялинку з підручних матеріалів

Сніжинки із пластикових пляшок
{PAGEBREAK}
І знову-таки матеріалом для майбутнього шедевра виступає ніщо не інше як сміття. Пляшка з-під лимонаду в будь-який інший час була б викинута, тільки не в цьому випадку. Пропонуємо вам на озброєння наступну ідею, а саме сніжинку з денця пластикової пляшки. Такий виріб чудово впишеться до будь-яких іншим ялинкових іграшкок. А сніжинка є традиційним символом для зими і Нового року.

Новорічні іграшки на ялинку з підручних матеріалів

Отже, що ж знадобиться вам для створення чудоаої ялинкової прикраси:

— Пластикові пляшки. Стандартні прозорі або сині / блакитні.
— Канцелярський ніж.
— Шило.
— Фарба.
— Пензлики.
— Нитка або тонка стрічечка для того щоб іграшку можна було підвісити.
— Блискітки для декору на ваш розсуд.

Новорічні іграшки з пластикових пляшок, робимо своїми руками

З усією пляшки нас цікавить тільки дно. Його і відріжте канцелярським ножем. Зробіть це максимально низько. Нагрійте шило і акуратно зробіть отвір в відрізаній частині, в який потім будете протягувати нитку для підвішування.

Новорічні іграшки на ялинку з підручних матеріалів

Тепер нанесіть візерунок з завитків або ліній на відрізані денця. Він може бути як складним, так і простеньким це залежить від вашої фантазії і побажань. Можете до малюнка додати блискітки або підмішати в фарбу. От і все, новорічна прикраса на ялинку готово.

Новорічні іграшки на ялинку з підручних матеріалів

Стилізовані новорічні кулі своїми руками

Кличте дітей! Запропонована ідея просто чесно дозволить провести разом занятні хвилини, а то й години. Всі звикли, що новорічні кулі круглі і опуклі. Ось і ні, але якраз це абсолютно не впливає на оригінальність і красу іграшок. Притому що процес виготовлення абсолютно простий. З ним впорається навіть маленька дитина. Навіть буде краще, щоб саме діти допомогли вам в процесі виготовлення. Оскільки притаманна тільки дітям якась невмілість, назвемо це шармом, потрібна для стилізації нашої прикраси.

Новорічні іграшки на ялинку з підручних матеріалів

Що ж вам знадобиться для виготовлення неймовірних кульок:
{PAGEBREAK}
— Нитки в\’язальні, різнокольорові. Краще середньої товщини.
— Дріт або ж гілочки, які легко буде зігнути, і вони будуть тримати форму.
— Плоскогубці.
— Намистини з великими отворами.
— Фантазия.

Новорічні іграшки на ялинку з підручних матеріалів

Приступимо до виконання новорічних виробів

Беремо дріт і обмотуємо його шматочком темної тканини, або ниткою або папером темного кольору. Робити це необов\’язково акуратно, достатньо щоб дріт був прихований на 80%.

Новорічні іграшки на ялинку з підручних матеріалів

Плоскогубцями прихоплюємо вільні кінці і робимо кілька оборотів. Слідкуйте щоб дріт скріпив і зафіксував обгортковий матеріал. Повинна вийті якась подоба не зовсім рівного кола з вусиками.

Новорічні іграшки на ялинку з підручних матеріалів

У випадку якщо ви використовуєте гілочки, то щоб вони тримали форму скріпіть їх ниткою. Зробивши просто кілька витків. І не забудьте залишити довгі кінчики для петельки, щоб ваші кульки можна було підвісити.

Новорічні іграшки на ялинку з підручних матеріалів

До речі, місце замикання дроту в коло також можна задекорувати.

Тепер беремо різнокольорові нитки і намотуємо на імпровізовану раму. Робимо це не туго, але й не слабо. Можна використовувати до трьох кольорів, бажано контрастних.

Новорічні іграшки на ялинку з підручних матеріалів

На нитку, яку плануєте намотувати останньою нанижіть кілька намистин, за бажанням. Нитку закріпіть на «хвостику» рами.

Новорічні іграшки на ялинку з підручних матеріалів

Все, Ваші новорічні іграшки своїми руками готові. Надзвичайно прості і в той же час неординарні і що притягає погляд. Щасливого Нового року!