Як прикрасити вікно новорічною гірляндою

Яскраві сяючі гірлянди є обов\’язковим атрибутом новорічних днів. Вікна, сяючі різнокольоровими вогниками, створюють святковий настрій. Прикрасити свою квартиру таким чином досить просто. Треба вибрати відповідний вид гірлянди і повісити, добре закріпивши її на вікні.

Види гірлянд

Зараз в магазинах можна знайти безліч різних видів електрогірлянд. Вони можуть бути виконані у вигляді простого шнура з лампочками, гарної ажурної сіточки або представляти собою фігурки – атрибути нового року. Щоб вибрати найкращий для себе варіант, потрібно розглянути всі види прикрас.

Перед походом у магазин продумайте, яким саме чином ви будете оформляти вікно гірляндою. Можна пустити одиночний шнур по верху карниза, викласти його змійкою або закрити всі вікна мерехтливою бахромою. Дуже гарно переливається вогниками світлодіодна сітка.

Зверніть увагу, який вид світлових елементів присутній в аксесуарі. Це можуть бути звичайні невеликі електричні лампочки. Як правило, ними оснащують більш прості і недорогі моделі. Гірлянда може працювати на світлодіодах, які є кращим варіантом.

Вони економічніше, ніж прості лампочки, рідше перегорають і добре переносять вплив зовнішніх факторів. Це додатковий плюс в тому випадку, якщо прикраса буде висіти із зовнішньої сторони вікна.

Ще аксесуари відрізняються довжиною шнура, конфігурацією і технічними параметрами. Заздалегідь виміряйте довжину і ширину вікна, на яке ви хочете повісити гірлянду. Це потрібно для того, щоб не придбати надто коротку або надто довгу модель.

Електрогірлянди бувають наступних видів:

Одиночна нитка. Являє собою шнур з прикріпленими до нього лампочками, які можуть працювати в декількох режимах. Світлові елементи часто заховані усередині корпусів різної форми (сніжинок, зірочок тощо). Це найпоширеніший вид гірлянди, який підходить для декорування вікон, частин інтер\’єру, ялинки і т. п.
Світлова сітка виконана у вигляді переплетених між собою проводів. Сітка має досить великі параметри по довжині і ширині. Часто застосовується для прикраси вітрин магазинів і великих вікон. Світлодіодна сітка закриває собою весь проріз, тому вікно не потребує додаткового декору.
Світлова бахрома. Виглядає як вертикально звисаючі нитки з діодами в основному одного кольору. Нитки можуть бути різної довжини з певною відстанню між ними. Короткими гірляндами оформляють козирки будівель, а більш довгими з невеликим інтервалом між проводами – вікна та двері.
Гнучка сяюча трубка – дюралайт. З його допомогою можна робити написи і різні фігури.

При визначенні довжини враховуйте, що прикраса буде трохи провисати під карнизом, а не натягнеться в струну. Якщо ви вирішили оформити вікно нитяною гірляндою у вигляді змійки або зигзагів, вам потрібно заздалегідь розрахувати довжину проводу. Світлова сітка також випускається певної довжини і ширини, тому з\’ясуйте її розміри, перш ніж купувати товар.

Такі прикраси, як сітка і бахрома, є відмінним варіантом для оформлення віконного отвору. Сітка повністю наповнює собою простір, що виглядає дуже красиво і ефектно. Це самодостатня прикраса, тому відпадає необхідність у додатковому декорі рами.

Врахуйте цей момент при декоруванні області вікна. Не варто наклеювати на скло фігурки і малювати на ньому. Це створить враження перевантаженості.

Як закріпити

Закріпити гірлянду на вікні можна кількома способами. Вибір засобів для кріплення залежить від того, наскільки об\’ємним і складним буде прикраса. Також має значення і матеріал, з якого зроблені рами. Якщо ви вибрали такий вид декору, як сітка або бахрома, потрібно подбати про те, щоб кріплення було надійним. Інакше прикраса може злетіти, зачепивши що-небудь по дорозі.

У тому випадку, коли ви хочете прикрасити вікно з допомогою легкої гірлянди у вигляді одиночної нитки, її можна повісити, прикріпивши на звичайний скотч. Такий спосіб добре підійде, якщо шнур проходить за гардину або звисає з неї. Кінці шнура примотати з обох сторін гардини прозорим скотчем. Це надійно зафіксує прикрасу.

Якщо аксесуар зовсім легкий і має невелику довжину, можна прикрасити їм вікно, приклеївши кінці проводу на двосторонній скотч. Цей засіб підходить тим, у кого пластикові рами. Кінчики гірлянди оберніть скотчем, щоб запобігти їх відклеювання.

Тим, у кого дерев\’яні рами, можна скористатися металевими кнопками. Їх досить просто увіткнути в дерево, а потім причепити на них гірлянду. Це доцільно в тому випадку, якщо прикраса досить легка.

Досить надійним способом кріплення можна вважати спеціальні гачки, які продаються в господарських магазинах. Із зворотного боку гачків розташована липка сторона, яка добре приклеюється до будь-якої поверхні. Для того щоб зафіксувати їх на рамі, треба зняти захисний шар.

Використання гачків є дуже зручним. Щоб прикрасити своє вікно, вам буде досить просто повісити на них кінці дроту. Також є гачки на прозорих присосках. Вони досить добре закріплюються на гладкій поверхні пластикових рам. Якщо ви вішаєте на вікно такий аксесуар, як світлодіодна сітка, потрібно буде приклеїти гачки по всій ширині рами.

Щоб прикрасити віконну раму об\’ємними і важкими конструкціями, такими, як світлова сітка або бахрома, потрібно кріпити їх на щось більш надійне. Якщо ваш інтер\’єр дозволяє, можна забити пару невеликих тонких цвяхів з обох сторін рами, а також кілька штук між ними. Шнур прикріплюється безпосередньо на гвоздики або примаьуються до них нитками (скотчем).

Якщо такої можливості немає, існує інший варіант. Натягніть волосінь або міцний шнур з обох боків від вікна, закріпивши кінці у зручному для вас місці. Вона повинна проходити по верхньому краю віконної рами або в районі карниза. Потім повісьте на неї гірлянду. Кінці дроту добре замотайте скотчем.
 
 

Корисні поради

Перш ніж прикрасити своє вікно гірляндою, перевірте, чи вона працює. Попереключайте різні режими, щоб переконатися, що все в порядку. Переконайтеся, що горять всі лампочки.

Подивіться, чи немає на дроті пошкоджень. Це важливий момент, так як ви має справу з електричним приладом. Він може перегоріти або спалахнути.

Перед тим як почати вішати гірлянду, подивіться, де знаходиться найближча розетка. Якщо кінець дроту не дістає до неї, вам доведеться скористатися подовжувачем, щоб прикрасити вікно.

Розташовуйте перемикач режимів так, щоб було зручно ним користуватися. Він повинен знаходиться в такому місці, щоб не тягнутися вгору, ризикуючи звалити всю конструкцію. Не кладіть його на підлогу, інакше його можна пошкодити, випадково наступивши.

Для того щоб якісно закріпити гірлянду, заздалегідь продумайте вид оформлення віконного отвору і спосіб кріплення. Дотримуйтесь техніку безпеки при роботі з електроприладом. Підготуйтеся до свята заздалегідь, щоб не бігати в останній момент.