» » Здорові бактерії не допоможуть скинути зайву вагу

Здорові бактерії не допоможуть скинути зайву вагу

Бактерії в кишечнику не роблять людей товстими, як довели вчені з Університету Мічигану. Вони не знайшли ніяких відмінностей між мікробіома в шлунках жертв ожиріння і струнких людей.

Втрата зайвої ваги - це постійна битва, яку ведуть мільйони людей в різних країнах світу. Прийнято вважати, що ожиріння є наслідком переїдання, проте в останні роки вчені висунули теорію про те, що різка надбавка ваги може бути пов'язана з дисбалансом кишкових бактерій. Вже встановлено, що бактеріальний профіль людини, відомий як мікробіом, визначає ризик розвитку серйозних проблем зі здоров'ям, починаючи від серцево-судинних захворювань і запальних станів кишечника і закінчуючи діабетом другого типу. Експерти висунули теорію про те, що бактерії в кишечнику впливають на зайву вагу.

Саме цю точку зору і спростували автори нинішнього дослідження. Отримані ними результати можуть розчарувати компанії, які виробляють продукти для відновлення балансу кишкових бактерій. Вчені досліджували ці бактерії в травній системі жертв ожиріння і струнких людей, не знайшовши ніяких істотних відмінностей. Також вони проаналізували результати інших 10 попередніх досліджень, які шукали зв'язок між кишковим мікробіома і ожирінням.

Вчені створили спеціальну класифікаційну модель, яка брала до уваги всю інформацію про різні бактерії і пророкувала на її основі ймовірність ожиріння. Однак застосування цієї моделі в 9 з 10 дослідженнях не спрацювало, що доводить неспроможність теорії про вплив кишкових бактерій на вагу людини.

Автори дослідження підкреслюють, що не існує поняття «здорового мікробіома», так як у сотень людей є абсолютно різні популяції бактерій в кишечнику. Також неспроможною є ідея про те, що коригування мікробіома можна домогтися шляхом виконання якихось простих дій. Однак включення в раціон людини достатньої кількості волокон і нутрієнтів допоможе в боротьбі із зайвою вагою.

Реклама от Google / Ads by Google
Відкрити Здорові бактерії не допоможуть скинути зайву вагу
27-08-2016
Кулькість читачів: 1267