Як можна провести ранкову зарядку

Ранкова зарядка допоможе вам прокинутися, розім\’яти м\’язи, і зарядитися енергією на весь день. Про те, якою може бути зарядка, як її правильно виконувати і чим вона корисна, ми вам сьогодні розповімо.

КРОК 1
УСВІДОМТЕ КОРИСТЬ ЗАРЯДКИ

На уроках фізкультури нас раз у раз намагалися переконати в тому, що зарядка вранці надзвичайно потрібна. А чому? Перейшовши до фізіології, можна сміливо стверджувати, що ранкова зарядка не тільки додасть вам заряд бадьорості, але так само допоможе нормалізувати обмін речовин, поліпшить ваш кровообіг і простимулює вироблення ендорфіну — гормону радості.

КРОК 2
ПОЧИНАЙТЕ ЗАРЯДКУ ПРАВИЛЬНО

Прокинувшись, насамперед вкрай важливо допомогти хребту прийняти правильне положення після сну. Для цього ляжте на спину, підніміть руки і відведіть їх за голову. Ноги при цьому випряміть і уявіть, що вас за ноги і руки намагаються розтягнути в протилежні сторони. Залишайтеся в такому положенні 3-5 секунд. Далі вправи можуть бути найрізноманітнішими. Зазвичай це комплекс з вправ для м\’язів шиї, спини, живота, рук і ніг. Але при бажанні стандартні вправи можна заміняти на ті, що подобаються вам більше, але користь від них нітрохи не менше.

КРОК 3
РОБІТЬ ГІМНАСТИКУ ДЛЯ РОЗВИТКУ РУХЛИВОСТІ СУГЛОБІВ

{PAGEBREAK}
Гімнастика для суглобів придумана для того, щоб, збільшивши приплив синовіальної рідини в ваші суглоби, зробити їх більш рухливими. Особливо корисна вона людям старше 40 років, так як після фізичної роботи відмінно допомагає зняти боль у суглобах. Не можна не сказати, що під час зарядки на короткий час зазвичай частішає пульс до 60-72 ударів на хвилину, проте хвилюватися з цього приводу не варто, так як він швидко повертається в норму. Артеріальний тиск підвищується в допустимих межах. Звідси можна зробити висновок, що навантаження при заняттях гімнастикою для суглобів має бути помірним.

КРОК 4
ЗАЙМАЙТЕСЯ ЙОГОЮ ВІДПОВІДАЛЬНО

Останнім часом особливою популярністю почала користуватися йога. Ранкові вправи, що включають в себе деякі її елементи, можуть здивувати як своєю різноманітністю, так і ефективністю. Однак ви повинні якщо не зовсім, то, як мінімум, на середньому рівні володіти технікою йоги. Дослідження показали, що виконання окремих Асанів для непідготовленої людини може бути шкідливим.

КРОК 5
ЗМІЦНЮЙТЕ М\’ЯЗИ ЗА ДОПОМОГОЮ СИЛОВОЇ ГІМНАСТИКИ

Силова гімнастика включає в себе комплекс спеціальних вправ, розрахованих на зміцнення основних груп м\’язів. Так, вправи на скручування будуть корисні для преса, вправи на віджимання зміцнять м\’язи рук і грудей, випади і присідання будуть корисні для ніг і сідниць. Щоб ваша зарядка вийшла більш результативною, використовуйте додаткові пристосування спеціально для силових вправ — похилу лаву, поперечину, гантелі, лаву для жимів лежачи й т.д. Вранці, коли організм ще не готовий до серйозних навантажень, найкраще віддавати перевагу нескладним вправам.

КРОК 6
ЗДОРОВИМ ЛЮДЯМ ПІДІЙДЕ КАРДІОЗАРЯДКА

До числа кардіовправ, які активізують життєві процеси в організмі людини, входить ходьба по пересіченій місцевості в швидкому темпі, стрибки через скакалку і біг. Однак подібна зарядка корисна тільки власникам відмінного здоров\’я, які сплять не менше 7 годин на добу. Але навіть і в цьому випадку тривалість кардіозарядкі не повинна бути більше п\’ятнадцяти хвилин. Від зловживання такою зарядкою ви можете помітити за собою сонливість, перевтому в середині дня і зниження концентрації уваги.

КРОК 7
ТАЙЦЗИЦЮАНЬ І ЦИГУН

Стародавні китайські оздоровчі вправи, мабуть, ніколи не втратять своєї актуальності. Плавністю і повільністю рухів вправи дещо схожі на танець: під час їх виконання синхронізуються дихання і рухи ніг і рук. Як результат, у вас знизиться артеріальний тиск, підвищиться концентрація уваги і рухливість суглобів, і ви відчуєте колосальний приплив сил. І головне, що у цигун немає абсолютно ніяких протипоказань — займатися ним зможе кожен охочий.

КРОК 8
РОЗВИВАЙТЕ ГНУЧКІСТЬ СТРЕТЧИНГОМ

Стретчинг — це спеціальне тренування, спрямоване на розвиток гнучкості. Вранці йому достатньо приділяти всього лише 15 хвилин. У ході виконання вправ м\’язи по напрямку попереку коротшають, по довжині стають більшими, розтягуються. У результаті запускається комплекс реакцій, які сприяють прискоренню припливу крові до серця.

Ми дали вам кілька порад про можливі варіанти проведеннях зарядки. Вибирайте той, що вам більше до душі і займайтеся з задоволенням!