Навіщо і кому потрібна санітарна книжка?

Санітарна книжка — це документ суворої звітності, який необхідний при працевлаштуванні і подальшій роботі на певних посадах. У санітарну книжку вносяться результати медичного огляду та гігієнічної атестації. Про те, де отримати книжку і навіщо вона потрібна, розповімо в статті.

Санітарна книжка — це документ, в якому відображаються дані результатів проходження медичного огляду певних категорій працівників.

Громадяни, які працюють на певних посадах, зобов'язані проходити медичні огляди. Дані про результати проходження медичного огляду заносяться в особисту санітарну книжку, яка зазвичай зберігається на руках у громадянина. Однак деякі роботодавці забирають медкнижки собі і видають їх працівникам тільки на час проходження чергового обстеження.

Для чого потрібна санітарна книжка

Санітарні книжки потрібні для двох основних цілей:

  • по-перше для того, щоб зрозуміти, чи може співробітник виконувати роботи. Це стосується тих працівників, які працюють з шкідливими або небезпечними умовами, на транспорті, на небезпечних виробництвах.
  • для того щоб попередити поширення і виникнення захворювань, а також охороняти здоров'я населення. Наприклад медогляди проводиться серед працівників харчової промисловості, торгівлі, медичних організацій, дитячих установ.

Де зробити санітарну книжку

Працівники, чия діяльність пов'язана з реалізацією, виготовленням або зберіганням харчових продуктів і питної води, комунально-побутовим обслуговуванням населення і роботою з дітьми, зобов'язані отримати санітарну книжку в центрах гігієни та епідеміології. Крім того, є ряд медичних організацій, з якими центри гігієни та епідеміології укладають угоди про повну оформленні медкнижки. Основна вимога до таких установ — наявність ліцензії. У цих організаціях громадянин має право пройти всі обстеження в повному обсязі, гігієнічне навчання, а також отримати офіційну санітарну книжку, дані про яку будуть занесені до реєстру державний. На офіційному сайті центру гігієни і епідеміології конкретного регіону є інформація, з якими саме медичними організаціями укладені ці угоди.

Які знадобляться документи

У медичну організацію подаються такі документи:

  • заяву про видачу санітарної книжки;
  • паспорт;
  • фотографія 3 * 4;
  • напрямок від роботодавця із зазначенням конкретної організації і посади;
  • іногородні представляють документ про реєстрацію.

Після вивчення всіх документів представник медичної організації заводить санітарну книжку і направляє громадянина на обстеження до фахівців.

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *