Як правильно дихати?

Дихання і здоров\’я пов\’язані на пряму. Адже давно відомо, що неправильне дихання викликає і посилює хвороби. Навчившись правильно дихати, Ви надасте швидкий і ефективний вплив на стан своєї розумової, емоційної і фізичної сфери.

Велика частина дорослого населення дихає неправильно, вважаючи, що за своєю природою тіло саме має регулювати подачу необхідного повітря. Але людина здатна керувати процесом дихання, таким чином, омолоджуючи і зміцнюючи свій організм. За допомогою технік правильного подиху багато позбавляються від давніх проблем і продовжують своє життя.

Черевне (діафрагмальне) дихання, в чому його важливість

Вроджене дихання — це наш перший подих, який, виявляється, був самим природним і правильним. Малюки дихають природно, безпосередньо і необтяжливо. Якщо спостерігати за дитиною, очевидно, що при кожному його вдиху піднімається живіт.

Дорослішаючи, люди стають свідоміші, забуваючи цей природний спосіб дихання. Більшість дихає за допомогою грудних вдихів, таким чином, стримуючи своє дихання животом.
{PAGEBREAK}
У свою чергу, сучасний устій суспільства і культури, надав особливий вплив на наше дихання. Натяки про плоский живіт і мода рухів грудьми вперед стримує притаманну нам від природи черевну форму дихання.

Світ сучасних стресів також згубно впливає на дихання, підсвідомо активуючи дихання грудьми і обмежуючи рухи стінок черевної порожнини. Часто в стані надмірного емоційного збудження може виникнути його тимчасова зупинка.

Дихання черевне ще називають діафрагмовим. Діафрагма виконує роль масажера для серця, рухаючись під час дихання, чим полегшує його роботу при постачанні організму кров\’ю.

Якщо метою є навчитися дихати правильно, варто відмовитися від надмірно тісних корсетів, бюстгальтерів і шнурівок в області талії.

Дихання і фізіологія

Якщо дихати грудьми, людина активує симпатичну нервову систему, що відповідає за фізичну активність, концентрацію уваги, і розумову функцію.

Дихання животом активує парасимпатичну нервову систему, що відповідає за сон, відпочинок, сексуальну активність. Перемикання цих систем здійснюється миттєво, однак відновлювальні та регенераторні процеси активні при активності парасимпатика.

Шкода грудного дихання
{PAGEBREAK}
Повний вдих задіє грудне дихання, яке здатне викликати або ускладнювати хвороби. Такий механізм спрацьовує тому, що в першу чергу запускається симпатична нервова система, ніж пригнічується травна функція, посилюється сердечнососудиста патологія. При цьому проблематичними стають сон, відпочинок, релаксація і статеві функції.

Активувати вегетативну нервову систему можна за допомогою черевного дихання, стабілізуючи тим самим сон, травлення, концентрацію, релаксацію і роботу серцево-судинної системи. Черевний подих вірний помічник у лікуванні недуг.
Принципи дихання

Згідно практикам індійських мудреців, правильне черевне дихання припускає кожен видих довший вдиху в 3-4 рази. Їх частота дихання поступово скорочується до 3-6 вдихів і видихів протягом хвилини. Приміром, частота дихання дорослої людини складає 12 вдихів — 16 -видих, а підлітки дихати з частотою 15 вдихів — 20 видихів протягом хвилини.

Необхідно вдихати носом. Нормальне носове дихання зігріває і очищає повітря від пилу, покращує функцію головного мозку.

Техніка дихальної гімнастики

Для швидкості освоєння техніки правильного дихання необхідно виконувати дихальну гімнастику. Проводити її краще в ранковий час, після сну, перед початком загальної фізичної розминки.

— Прокинувшись, потрібно лягти на спину, підняти руки. З підняттям рук, грудною кліткою і діафрагмою робіть максимально глибокий вдих (діафрагму опускайте вниз і випирайте вперед живіт).
— Необхідно зробити затримку дихання на 4-6 сек.
— Підніміть голову, випрямьтесь і сядьте. Постарайтеся нахилитися і торкнутися руками стоп, одночасно видихаючи протягом 8-10 секунд.
Вправи повторюються від 5 до 10 разів.
— За допомогою ніг покрутіть «велосипед» 10-20 разів.
— У положенні стоячи, перед відчиненим вікном, зробіть глибоке дихання. Повторюйте до 7 разів.

Дихання в перебігу дня
{PAGEBREAK}
— Протягом дня надавайте перевагу діафрагмальному (черевному типу). Дихання виконується за допомогою м\’язів живота і рухів діафрагми вниз-вгору.
— Вдихайте через ніс тихо, не створюючи під час втягування повітря шум.
— Вдихайте повітря глибоко, надуваючи живіт.
— Видихати повітря слід через ніс.
— Слідкуйте за видихом, який повинен бути в кілька разів довше, ніж вдих.
— Контролюйте подачу кисню. Глибоке і надмірне дихання може привести до запаморочення.
— Щоб освоїти цей тип дихання тренуйтеся з частотою: 5 хвилин щогодини, далі 5 хвилин через кожні півгодини протягом 2 днів поспіль. Комплекс тренувань з двох днів виконуйте через кожні 10 днів. Через 4 місяці викликається звикання до такого дихання.

Правильне діафрагмальне дихання сприяє максимальному надходженню кисню в організм, внаслідок чого поліпшується газообмін і загальне самопочуття, заспокоюється нервова система. Дихайте правильно і будьте здорові!