Клімакс як друге народження жінки. Щасливе життя після сорока

Життя після сорока тільки починається!

Ми охоче обговорюємо підліткові комплекси, питання контрацепції і криза середнього віку, тоді як тема менопаузи досі для багатьох — табу. На щастя, нинішні тенденції такі, що суверенністю можна цитувати героїню оскароносного кіношедевру «Москва сльозам не вірить»: «Після 40 життя лише починається».

Період менопаузи

Життя взагалі циклічне, а життя жінки — особливо. На частку кожної представниці прекрасної статі випадає два кульмінаційних періоду. Перший — становлення жіночності, ознаменований початком менструацій; він триває з 12 до 18-ти з поправкою в пару-трійку років. Вступаючи в репродуктивний вік, дівчата волею-неволею живучий за його законами — ПМС, дискомфорт, вічні переживання про надійність контрацептивів. І так — до другого пікового моменту, клімаксу. Цей цілком природний процес у багатьох викликає жах. Насправді за інтенсивністю змін які відбуваються в організмі менопауза та пубертатний період цілком порівнянні: і в тому, і в іншому випадку відбувається гормональна перебудова. В середньому після 48-50 років рівень естрогенів починає плавно знижуватися, повільно згасає робота яєчників, і менструації припиняються. Зміни ці дуже поступові і в ідеалі не викликають ніякого дискомфорту.
{PAGEBREAK}
Що стосується страшилок про припливи, різкі скачки ваги, істерики, то думки фахівців з цього приводу дещо розходяться. Подібні негативні моменти не відносяться до «класики» клімаксу. Вони, скоріше, індикатор загального нездоров\’я жінки, а не її віку. Щоб їх уникнути, досить підвищити загальний тонус. Зниження рівня естрогенів в будь-якому випадку позначається на самопочутті жінки. Її можуть турбувати припливи, підвищена пітливість, безсоння, дратівливість, головні болі, перепади настрою, стан пригніченості і втоми.

На щастя, все це можна попередити, і в цьому лікарі одностайні. Методів — маса: це гормонотерапія, гомеопатичні препарати, і фітолікування. Приємно, що, як правило, вони не мають побічних ефектів і дарують відчуття комфорту.

Природно, визначатися з видом підтримки можна тільки в співдружності з лікарем. Тому регулярні візити до гінеколога і мамолога (мінімум раз на пів року) — обов\’язкова умова для жінок елегантного віку. Фахівці не тільки призначать необхідні препарати, але і проведуть ретельний профілактичний огляд. Це допоможе уникнути гінекологічних та онкозахворювань або виявити недуги в ранній стадії, коли їх найпростіше вилікувати.

Вступаючи в період менопаузи, можна використовувати альтернативні методи оздоровлення — курси голковколювання, релаксуючого масажу, практику йоги. Все це гармонізує тіло і душу, допомагає нівелювати наслідки стресу, згубного для крихкого жіночого сутності. Ну а горезвісне здорове харчування і фітнес актуальні в будь-якому віці — почати качати прес і їсти здорові продукти ніколи не пізно.

Новий виток чуттєвих переживань

{PAGEBREAK}
Невмотивована дратівливість, плаксивість, перепади настрою — всі ці «підступи гормонів» можна перемогти, заручившись підтримкою гінеколога-ендокринолога і підходящих препаратів. Але нерідко в клімактеричному періоді жінки переживають важку депресію, природа якої зовсім не гормональна. Одна з причин — неготовність розлучитися з молодістю і страх втратити здатність до дітородіння, з якою здавна так чи інакше зв\’язується основна роль представниць прекрасної статі. Особливо такий стан характерно для дам, які проживають в країнах колишнього СРСР. Їм варто взяти приклад з європейок, які навчилися сприймати клімакс правильно, а саме — як нову можливість займатися сексом, не тривожачись думками про небажану вагітність. Інтимна близькість, що дарує радість і задоволення, важлива в будь-якому віці, а в період менопаузи — особливо. Незабутній Фрейд казав, що сексуальні переживання супроводжують людину все життя. Так навіщо ж добровільно від них відмовлятися? Для скептиків — дані західних досліджень: у період менопаузи сексуальне життя більш емоційно насичена, а лібідо зростає. Це пов\’язано зі збільшенням кількості вільного тестостерону, який відповідає за сексуальну активність, та й дівочі комплекси і сумніви позаду. До речі, підвищення сексуального апетиту особливо відзначається у жінок Сходу, причому клімактеричні «пристрасті» їх практично не турбують. Справедливості заради варто відзначити, що буває і зниження лібідо — через недостатнє вироблення естрогену і сухості піхви. Але побічний ефект легко усувається за допомогою спеціальних свічок і любрікантов.

У цілому ж у жінки у віці 50+, яка задоволена своїм сексуальним життям, маса енергії, вона прекрасно виглядає, її тіло молоде і жадає чуттєвих переживань.

Період менопаузи — друге народження жінки

Життя людини ділиться на семирічні цикли, у кожного з них — своє призначення. До 21 року особистість формується фізично, психічно і духовно, потім накопичує знання, вміння, досвід, робить кар\’єру, створює сім\’ю.

Вступаючи в елегантний вік, жінка завершує етап накопичення, вона багато чого досягла і багато чому навчилася. Менопауза дає їй можливість розслабитися і переключитися, поділитися досвідом з тими, хто молодший. Тепер все розташовує до творчості, реалізації найфантастичніших задумів: це можуть бути малярства, подорожі, вивчення мов або ще чогось — неважливо. Кожен вибирає сам. Головне — не зупинятися, а розвиватися далі, тепер — не поспішаючи і з задоволенням.

Краще розкритися пізніше ніж ніколи
{PAGEBREAK}
Той факт, що ера розквіту для жінки нерідко починається у віці 40-50 +, демонструють долі багатьох великих леді.

Залізна леді — Маргарет Тетчер — стала прем\’єр-міністром Об\’єднаного Королівства Великобританії в 53 роки. Її ненавиділи й нею захоплювалися, вона ж просто зробила свою справу — вивела країну з глибокої економічної кризи, протримавшись біля керма три терміни (довше, ніж будь-який інший британський лідер XX століття). Колеги казали, що Англія володіє двома скарбами: одне з них нафта, інше — Маргарет Тетчер.

Єдина жінка, двічі удостоєна Нобелівської премії — Марія Склодовська-Кюрі. Друге визнання своєї праці отримала лише у віці 56 років. Разом з чоловіком П\’єром Кюрі відкрила елементи радій і полоній.

Легендарна манекенниця Твіггі — законодавиця моди для худеньких і культова персона в fashion-сфері 60-х років — і зараз залишається зразком для наслідування. Відзначивши недавно 59-річчя, вона стала офіційним обличчям марки Marks & Spencer. Твіггі каже, що лише після тридцяти перестала хвилюватися через те, що думають про неї інші.

«Перевага зрілого віку в тому, що вам вже не потрібно робити, носити або говорити того, чого не хочеться. Після п\’ятдесяти у вас є шанс почати насолоджуватися собою », — додає модель.

Англійська акторка Хелен Мірен (уроджена Олена Василівна Миронова) була удостоєна премії «Оскар» за роль королеви Єлизавети в однойменному фільмі в 62 роки. Це — не єдина її заслуга. Хелен відзначена почесним званням Dame (жіночий аналог титулу «сер») і неодноразово визнавалася секс-символом для інтелектуалів.

Головна мадемуазель Франції — Коко Шанель — любила повторювати: «Є час працювати і час любити. Ніякого іншого часу не залишається ». Їй було за 50, коли вона зустріла свою справжню любов — іспанського художника Поля ІРІБ. Якби не трагічна смерть коханого, можливо, П\’ята Республіка і придбала б мадам Коко, але втратила б велику Мадемуазель.

Сезарія Евора довгий час співала в прокурених портових барах, а професійну кар\’єру почала лише в 47 років. Перший же альбом La Diva aux Pieds Nus («Босонога діва») мав величезний успіх. З тих пір Евора записала десять пластинок, що стали мультиплатиновими, двічі отримала «Греммі» і заробила понад $ 50 млн. Зараз практично всі отримані гроші Евора жертвує на благодійність.