Варикозна хвороба ніг. Чому виникає набряклість на ногах?

Напередодні сезону літнього оголення ми проводимо ревізію в гардеробі і пильно вивчаємо своє відображення в дзеркалі. І раптом помічаємо острівці ледве помітного синюватого павутиння на ногах. Не варто легковажно махати рукою — мовляв, це всього лише косметична проблема: «зіркові» ніжки — перша ознака зародження варикозної хвороби ніг.

Чому болять ноги при варикозної хвороби?

Починається варикоз начебто необразливо: спочатку ноги втомлюються більше звичайного, важчають, до кінця дня набрякають і ниють від любовно обраних модних туфель. Потім на гладкій матовій шкірі з\’являються синюваті зірочки, схожі на маленьких отруйних медуз, а вночі приходить безсоння через печіння або того гірше — судом в гомілках.

Звідки ж беруться ці неприємності?

{PAGEBREAK}
Медики називають однією з причин варикозу вроджену слабкість сполучної тканини, що передається у спадок. Друга причина — зміна гормонального фону (під час вагітності, наприклад, або через захоплення протизаплідними таблетками). Ще один фактор ризику — ви працюєте в режимі «колись присісти» або, навпаки, весь день сидите. При цьому ноги несуть додаткове навантаження. Якщо варикоз не лікувати, вени стають набряклими, вузлуватими і неестетично просвічуються крізь шкіру.

Дамам і кавалерам на замітку

Благородством варикоз не відрізняється — він вражає слабку стать в 3 рази частіше, ніж сильний, причому пік скарг на це захворювання у дам припадає на 25-40 років, у чоловіків — після 45-ти. Як не поповнити ряди постраждалих? У першу чергу навчитеся правильно розподіляти навантаження. Полегшите роботу ніг, купуючи зручне взуття (високий каблук збільшує навантаження на стопу в кілька разів!).

Не варто захоплюватися саунами і лазнями: через посиденьки в парній розширюються судини, і погіршується кровотік.

Якщо ви все-таки не вбереглися і ваші ніжки вже відзначені набряком, болями і зірочками, негайно беріть в помічники перевірений венопротекторний засіб, який вам порекомендує ваш лікуючий лікар.

Не відкладайте проблему на завтра і післязавтра! Нехай ваші ноги будуть здорові!