Як зміцнити своє здоров\’я

Здоров\’я безпосередньо залежить від психологічного стану. Спосіб життя і емоційне здоров\’я тісно пов\’язані. Це не секрет ні для кого. Але як зруйнувати порочне коло життя і усталених звичок, які руйнують організм?

Бракує життєвої енергії на весь день? Вранці втома і нічого не хочеться робити, а до вечора почуття розбитості і ніяких інтересів? Особливих проблем зі здоров\’ям немає, але енергія вичерпалася. Знайоме багатьом. Літри кави, постійний недосип, ввечері розвантаження перед телевізором — це нормальний стан багатьох офісних працівників.

Неможливо заснути ввечері, часті пробудження вночі, важко піднятися з ліжка вранці — ознака виснаження енергії. Днем
як білка в колесі, безліч турбот і обов\’язків, а ввечері — результатів
на кшталт ніяких і немає, тільки безліч недороблених справ переносяться
на завтра.
Складнощі у відносинах з близькими і колегами по роботі, образи і нерозуміння — це теж ознаки стану психологічного виснаження.

Такий стан говорить про те, що ви енергетичний банкрут, ви виснажили свої резерви і підзарядиться нічим. Ваш організм саморуйнується. Пора у відпустку — думка правильна, але не для всіх реалізована в даний час. Що робити?
правильний старт

Виявляється, для того, щоб радикально змінити енергетичну ситуацію, потрібно не так багато. Трохи сили волі і ще зламати свої звички, пов\’язані зі сном.

Дивовижні результати були отримані під час експерименту з групою офісних працівників, які страждають від хронічної втоми. Їм запропонували вставати на годину або півтора раніше, зайнятися собою і обов\’язково прогулятися. На перший погляд немислимо. Якщо людина не висипається, ненавидить ранкові підйоми, чекає
вихідних, щоб, нарешті, повалятися в ліжку до обіду, то для нього встати
раніше просто неможливо.

Проте, люди змогли змусити себе встати на годину-півтори раніше, вийти на вулицю і зустріти схід сонця. Свіже
ранкове повітря, порожнеча вулиць і площ, тиша, що порушується тільки
співом птахів в скверах — для багатьох стали відкриттям.
Вставати разом з сонцем вчили древні мудреці, організм людини в такому режимі налаштовується на природні тимчасові цикли.

Результат
експерименту виявився вражаючим — всі, хто зміг змусити себе вставати
на годину або два раніше протягом 2 тижнів позбулися проблем, пов\’язаних
з хронічною втомою і безсонням.
Потім більшість учасників експерименту повернулося до звичного способу життя, але урок «самолікування» було отримано. Таке раннє вставання змінило внутрішні збиті ритми, перезапустити їх.

Корисна для здобуття внутрішньої рівноваги і медитація, вона допомагає правильно налаштувати себе на позитив.

Змініть «хімію» організму


Не дарма кажуть — ми такі, якими харчуємося. Стан здоров\’я, в тому числі і психологічного, залежить від речовин, які потрапляють в організм через систему травлення. Авітаміноз або гіпервітаміноз, недолік або надлишок мікроелементів
можуть давати дуже яскраву картину нездоров\’я або навіть психічних
відхилень.

Відпустка в далеких краях — це не тільки відпочинок від роботи, але і зміни в харчуванні. Можливо, саме тут організм отримає одну тисячну грама якогось цінного речовини, від нестачі якого страждає дуже давно.

Що робити, якщо поїхати на відпочинок не вдасться? Зміну в харчуванні не складно організувати і вдома. Забороніть собі купувати ті продукти, які берете зазвичай в магазині, а також готувати звичні страви. Уявіть собі, зникло вершкове масло і соняшникова олія, майонез і курячі стегенця, білий хліб і макарони. Але є оливкова і реп\’яхову олію, сметана і кукурудзяна крупа, буряк і гарбуз. Смажена картопля заборонена указом президента, котлети — єресь, а за бутерброд і посадити можуть. Як бути? Що готувати? Кулінарна книга в допомогу. Заодно і нові страви готувати навчитеся.
пийте воду

Саме воду, а не чай, кава, компот або газовані напої. Вранці, відразу ж після того, як встали з ліжка, випийте склянку води. Справа в тому, що після тривалого сну тіло втрачає з потом і диханням досить багато води. Спрага не відчувається, але у всіх людей після чашки ранкової кави або чаю самопочуття поліпшується. Справа не тільки в кофеїн. А ще і в воді. Її надходження всередину відразу покращує циркуляцію практично всього: травлення, крові, процесів в мозку.

Спробуйте почати ранок зі склянки простої води. Це дійсно оптимальний старт. Протягом дня потрібно ще випити 2-3 склянки води. Чи не в складі якогось напою або страви. Просто чистої води. Можливо, ви здивуєтеся, але кава не захочеться пити літрами.