Як правильно вибрати хурму

Як
часто ми, проходимо повз овочевий відділ і звернувши увагу на яскраві
жовтогарячі плоди хурми, купуємо їх не замислюючись, і лише прийшовши
додому і спробувавши їх розуміємо, що купили не зовсім стиглі плоди.
Продажі хурми припадають на пізню осінь — час, коли хочеться побалувати себе чимось смачним і багатим вітамінами. Тим не менш часто, купивши хурму ми розчаровуємося в ньому, так як її плоди в\’язкі і жорсткі. Хурма — дуже оманливий плід, часто дуже важко за зовнішнім виглядом визначити стиглість і смак хурми. Тому сьогодні ми навчимося визначати якість і смак хурми, що купується в магазинах.
 

 

Своїми терпкими властивостями хурма зобов\’язана Татіну. І хоча їсти таку терпку хурму можна, задоволення ви від таких плодів не отримаєте. Тому перед покупкою слід як слід вивчити плоди, а на що звернути увагу ми розповімо в нашій статті.

На полицях овочевих магазинів сьогодні можна зустріти багато різних сортів хурми. Всі вони можуть відрізнятися, як кольором, так і розміром і формою. Найчастіше, якщо фрукт не стиглий, то він матиме терпкий і в\’язкий смак.
 
 

Як же вибрати хурму, щоб вона вас радувала не тільки вітамінами, але і смаком? Для
того що б ваша покупка не стала розчаруванням, слід вибирати тільки
стиглу хурму, м\’якоть якої своєю консистенцією нагадує желе.
Винятком може бути такий сорт хурми як «корольок». Він має солодкий і ніжний смак, навіть якщо ще не дозрів. Але буде він таким тільки якщо при його зростанні відбулося запилення і утворилося насіння. В іншому випадку і корольок матиме терпкий смак.

При виборі хурми намагайтеся вибирати більш гладенькі плоди ,. У стиглого фрукта шкірка тонка і напівпрозора. Чим більше коричневих смужок на плодах, тим вони будуть солодше.
 
 

Завжди звертайте увагу на плодоніжки хурми. Кожен плід, як правило йде з нею. За плодоніжкою ви легко зможете визначити стиглість фрукта. Намагайтеся вибирати плоди, які мають плодоніжку бурого або коричневого кольору з висохлими листям.

Не поспішайте засмучуватися, якщо ви все-таки купили не стиглу і терпку хурму. Є кілька способів, завдяки яким можна зробити куплені вами плоди солодкими. Як було сказано вище, терпкий і в\’язкий смак у незрілій хурми з\’являється через вміст в ній «танінів». Позбавиться від вмісту цих речовин можна таким чином. Покладіть хурму в морозильну камеру годин на 10. Після розморожування ваша хурма буде м\’якою, а терпкий смак пропаде назавжди.
 

 

Також для позбавлення від в\’язкості, фрукти можна покласти на 10-15 годин в гарячу воду (30-40 ° C). Правда підтримувати таку температуру протягом такого часу не надто зручно. Ще одним спосіб зробити хурму солодкої, це покласти її в пакет з помідорами, бананами або яблуками.
Завдяки етилену, які виділяють помідори банани і яблука, ваші фрукти зможуть дозріти.

Ще позбавитися терпкості можна за допомогою голки. Попередньо смочіть голку в спирті і проткніть нею недозрілі плоди в декількох місцях.
 
 
Якщо недозрілу хурму висушити, то вона також втратить свій терпкий і в\’язкий смак. Тільки з таких плодів не можна варити компот. Так як при контакті з водою, терпкий присмак може повернутися.
 
 
Плоди
хурми дуже багаті кальцієм і залізом, завдяки цьому вона здатна
підвищувати гемоглобін у крові і запобігати недокрів\’я і анемію.
Ще в хурмі міститься бета-Коротин, який сприяє зміцненню зору,
уповільненню старіння і зниженню ризику виникнення онкологічних
захворювань.
 

 
Цей корисний фрукт, рекомендується для вживання людям які курять.
 
 

Зважаючи на те що в хурмі міститься багато калію, то вона буде дуже корисна людям мають серцево-судинні захворювання.

Також хурма багата йодом. Людям, страждають хворобою щитовидної залози цей фрукт буде дуже корисний. Хурма благотворна впливає на нервову систему і заспокоює. Покращує апетит і має тонізуючі властивості. А ось діабетикам з хурмою потрібно бути обережними, тому що вона містить велику кількість глюкози і сахарози.
 
Читати також: