Як правильно заварювати чай?

Ця інформація буде цікавою для любителів гарного чаю. Чай вимагає до себе правильного поводження, тільки при повному дотриманні принципів заварювання — Ви отримаєте ароматний з відмінним смаком напій.

Заварюємо чай правильно

Щоб напій вийшов смачним і ароматним, чай необхідно заварювати за певними правилами. Властивості отриманого напою визначаються якістю і кількістю чаю, температурою води, при цьому важливий тип чайного посуду та кількість часу настоювання.

Якісний чай

Головним компонентом для отримання хорошого напою — є сама заварка. Правильно оброблений, якісний і свіжий чай, що зберігається в належних умовах, відкриє шлях до насолоди дивовижною смаковою гаммою і різноманітністю ароматів.

Вода для чаю
{PAGEBREAK}
Вода є важливим компонентом. Чай самих хороших і елітних сортів легко зіпсувати неякісною водою. Для заварювання чаю використовується чиста, свіжа і з приємним смаком вода. Присутність механічних домішок у воді істотно впливає на смак і зовнішній вигляд напою.

Через хімічі особливостей жорстка вода не дозволяє ефірним оліям чаю вивільнятися. Напій в такому випадку може вийде прісним, або придбати не дуже приємний терпкий присмак.

У міських умовах оптимальним рішенням є м\’яка бутильована вода з джерел або свердловин.

Правильно кип\’ятимо воду

Оптимальним станом ки\’пяченої води, призначеної для заварювання чаю, називається «білий ключ». Розпізнати «білий ключ» легко. Вода спочатку прогрівається біля стінок чайника, про це свідчить утворення бульбашок.

Далі прогріваються верхні шари, а в момент змішування з нижніми шарами, вся вода пронизується дрібними бульбашками, що рвуться вгору. Така вода найкращим чином підходить для заварювання чаю. Для заварювання чаю використовується свіжоприготований окріп, нагрітий тільки один раз.

Чай чорний заварюється водою, близько 95-100 ° C. Зелений чай заварюється водою приблизно 80 ° C, білий — близько 70 ° C. Слід пам\’ятати, що крутий окріп може зварити ніжні чайні листочки і виділити в настій кофеїн, який додасть гіркуватий присмак. Недостатньо гаряча вода перешкоджає повному розкриттю смаку чаю.

Заварювальний чайник

Найкращим посудом для заварювання чаю є порцелянові, фаянсові або глиняні заварювальні чайники. Також популярний чайний посуд з поширеного жароміцного скла. Такий посуд дозволяє насолоджуватися візуальним ефектом граціозного танцю чаїнок і метаморфозою фарб.

Ідеальний чайник для заварювання виконаний у формі сфери або близькою до неї. Кришечка чайника обов\’язково повинна бути з дірочкою, для того щоб чай міг «дихати».
{PAGEBREAK}
Приготування до заварювання

Безпосередній вплив на якість напою має кількість сухої заварки.
Зазвичай на об\’єм води 200 мл. кладуть близько 3 гр. чаю. Однак, кількість чаю залежить від його виду і особистих пристрастей до міцності напою.

Перед тим, як засипати чай, необхідно обов\’язково прогріти чайник для заварювання на 5-10 ° C, ніж вода яка заливається для заварки, залишивши його сухим.

Заливаємо воду

Чай заливається окропом необхідної температури відразу після того як поклали заварку в чайник.

Часто чай заварюється так: заливають воду на третину, дають постояти, щоб просочити листочки вологою і дати їм розбухнути. Після чого, чайник доливають майже повністю і дають настоятися до готовності. Такий спосіб не принциповий, можна відразу заливати всю воду.

Окріп краще заливати круговими рухами, рівномірно омиваючи заварки зігріваючи стінки чайника. Наявність легкого нальоту білих пухирців при заварці, свідчить про якість чаю і правильно підібраної температури води.

Час заварювання

Правильна заварка сприяє розкриттю букета напою в повній мірі. Важливо вкусити чудовий настій перш, ніж в ньому почне переважати кофеїнова гіркота.

Чорний чай, як правило, заварюють 3-5 хвилин, а зелений — 2-3 хвилини. Процес розкриття чаїнок у воді називається «агонія чайного листя». Чай хорошої якості супроводжується швидкою і сильною агонією.

Слід пам\’ятати, що через 5 хвилин заварювання чайне листя виділяють речовини, які погано розчиняються і додають зайву гіркоту.

Заваримо ще
{PAGEBREAK}
Відомо, що хороший чай заварюється кілька разів. Це правило більшою мірою відноситься до зеленого чаю. Чайне листя можна заливати повторно окропом через 10-15 хвилин після першої заварки. Для другої заварки вода повинна бути більш гарячою, щоб повною мірою екстрагувати речовини. Такий чай настоюється трохи довше.

Чай тонко пов\’язаний з енергетикою і настроєм кожного конкретного моменту. Процес заварювання напою вимагає концентрації уваги і певного душевного підйому. Пийте чай із задоволенням і насолоджуйтеся сонячним напоєм.