Ноутбук перестає працювати

 

Ситуація, коли ваш ноутбук раптово відмовляється запускатися, завжди може статися внезапно, і це завжди вражає, особливо коли ви звикли до його бездоганної роботи. Приводи для цього можуть бути досить різноманітними – це може стосуватися проблем із відеокартою, оперативною пам’яттю, або просто відсутністю живлення. Очевидно, причин для такої несправності може бути набагато більше. Однак, найголовніше – знати, як виправити цю ситуацію.

Варіант 1: Перегрів через недостатню вентиляцію.

Це може стосуватися як комп’ютерів, так і ноутбуків.

Забруднені вентилятори можуть порушувати нормальний обмін повітря, що може призвести до перегріву комп’ютера та автоматичного вимикання. Якщо ви користуєтеся ноутбуком, то можливо, ви розміщали його на м’якому підкладці або інших погано провітрюваних поверхнях – це створює серйозний ризик для його нормальної роботи.

Тож вам варто впевнитися, що всі вентилятори чисті і дати комп’ютеру час охолонути. Потім спробуйте включити його знову. Але якщо проблема не зникає, вам варто подумати про інші можливі варіанти вирішення цього питання.

Варіант 2: Оперативна пам’ять у небезпеці

Часто заміна оперативної пам’яті може врятувати багато проблем з комп’ютером.

Пошкодження оперативної пам’яті може мати численні причини, але розбирати комп’ютер для їх виявлення немає сенсу. Ви можете провести перевірку оперативної пам’яті за допомогою спеціальних тестів (їх легко знайти в Інтернеті), якщо ви впевнені у своїх здібностях.

У випадку, якщо перевірка не допомогла, то, швидше за все, потрібно буде заміна оперативної пам’яті.

Варіант 3: Чорний екран і відсутність звуку

Перевірте стан батареї або робочого кабелю живлення – це може бути джерелом проблеми.

У випадку ноутбука вам можливо знадобиться замінити акумулятор (особливо, якщо йому більше 5 років). Спробуйте також замінити кабель живлення. Якщо це не допомагає, можливо, це серйозна несправність, яку варто виправити в сервісному центрі.

Варіант 4: Ноутбук перестає працювати під час запуску певної програми

Відкрийте менеджер завдань, натиснувши Ctrl + Alt + Del. Знайдіть тут неробочу програму і закрийте її. Найкраще перезавантажте комп’ютер, після чого він має запуститися нормально. Пам’ятайте! Процеси Windows та програма Провідник не повинні бути припинені.

Якщо комп’ютер все одно не запускається навіть після цього, можливо, це викликано вірусами чи іншим шкідливим програмним забезпеченням, і його слід видалити, найкраще, використовуючи антивірусні програми.

Варіант 5. Шкідливе програмне забезпечення

Найчастіше ця ситуація потрапляє на задній план, але варто пам’ятати про неї.

Виправивши віруси та шкідливі програми, ваш комп’ютер може працювати як новий. Перш за все переконайтеся, що ваша антивірусна програма оновлена, а потім запустіть сканування. Швидко буде видалено всі загрози, і комп’ютер перестане безкінечно перезавантажуватися.

Варіант 6. Проблеми з жорстким диском

Якщо вам здається, що ваш комп’ютер відмовляється працювати через несправність жорсткого диска або пошкодження файлової системи, ви можете підключити його до іншого комп’ютера та витягти дані з жорсткого диска за допомогою DiskInternals Partition Recovery.

Це буде надзвичайно просто, адже майстер відновлення виконає всю роботу відповідно до ваших вказівок. Програма підтримує відновлення документів, фотографій, відео, аудіо та інше. Не хвилюйтеся, навіть якщо на вашому жорсткому диску зберігається багато інформації – програма відновить будь-який обсяг даних, хоча це й займе певний час. Будь-який файл можна безкоштовно переглянути. Перевірте результати, і тільки після цього вирішуйте, чи варто придбати програму для збереження своїх файлів.

Ви можете зберігати файли після придбання ліцензії на будь-якому накопичувачі, підключеному до системи.

З резервною копією всіх ваших даних ви зможете впоратися з несправністю комп’ютера та нічого не втратити!

Варіант 7: Оновлення застарілих драйверів

Найчастіше застарілі драйвери можуть бути причиною випадкового вимкнення ноутбука.

Щоб оновити будь-який драйвер, відкрийте диспетчер пристроїв, клацнувши правою кнопкою миші на «Пуск» і вибравши «Диспетчер пристроїв».

Розгорніть пристрої по черзі, клацніть правою кнопкою миші на кожному з них і виберіть «Оновити драйвер». Якщо ви не можете впоратися з оновленням драйверів один за одним, знайдіть в Інтернеті сервіси, які дозволяють шукати застарілі драйвери на вашому комп’ютері і оновлювати їх автоматично. Щодо драйвера графічного процесора, вам може не вистачити оновлення, встановлюючи його так само, як і інші драйвери. Замість цього відвідайте офіційний веб-сайт виробника і завантажте оновлення звідти.