Як вибрати 3G модем для ноутбука

Для багатьох користувачів ноутбук або настільний комп’ютер без інтернету не має жодного інтересу. Адже саме завдяки інтернету людина може спілкуватися в Мережі, шукати потрібну інформацію, обмінюватися файлами та здійснювати відеодзвінки, перебуваючи на відстані тисячі кілометрів. Що робити, якщо на вашому ноутбуці немає інтернету?

Вирішення проблеми лежить на поверхні – купіть модем. Але у величезній різноманітності модемів не складно заплутатися. Як же вибрати модем для ноутбука і не помилитися?

Рада перша. Вибираємо тип модему

Спочатку варто визначитися з типом модему, а вірніше, зі способом його підключення до ноутбука. Найбільш поширені USB-модеми, що приєднуються до ноутбука за допомогою USB-інтерфейсу. Вони компактні, не займають багато місця і легко можуть підключатися до будь-якого пристрою з наявністю USB, ноутбук, планшет, ПК або роутер з USB-інтерфейсом.

Для старих ноутбуків з наявністю PCMCIA та PCMCIA Express можна придбати PCMCIA 3G-модем. Але знайти його на ринку буде дуже складно, тому що всі виробники ноутбуків відмовилися від цього інтерфейсу. Радимо вам зайти в інтернет-магазин za5aya та вибрати тут по гарній ціні модем.

Третім типом модемів виступають 3G-Wi-Fi-роутери. Маленький компактний пристрій із вбудованим акумулятором дозволяє роздавати інтернет на кілька девайсів, обладнаних вай-фай. У 3G-Wi-Fi-роутер вставляється звичайна сім-карта, а від вбудованого акумулятора прилад може працювати від 3 до 12 годин залежно від моделі. Цей тип модемів підійде тим, хто володіє декількома пристроями. Наприклад, 3G-Wi-Fi-роутер забезпечить інтернетом і ноутбук, планшет, і смартфон, причому одночасно. Але подібні модеми дещо дорожчі за USB-модеми. Отже, якщо немає потреби в бездротовому Wi-Fi-інтернеті, то краще придбати звичайний 3G-USB-модем.

Рада друга. Вибираємо провайдера

На російському мережевому ринку представлені в основному три оператори: «МТС», «Київстар» та «Лайфсел». У великих містах та мегаполісах проблем зі зв’язком та швидкістю інтернету у цих операторів немає. Але в невеликих містечках, селищах та селах проблеми з 3G-інтернетом все ще є. Оператори часто дурять, говорячи про те, що покриття мережі 3G становить у певному регіоні 100%. У зв’язку з цим необхідно визначити якість зв’язку самому.

Найпростіший варіант – дізнатися про якість інтернету від друзів, які використовують USB модеми. Ще простіше — запозичити у них модем на тест-драйв, щоб остаточно переконатися, що 3G у вашому будинку є і проблем зі швидкістю не буде. Якщо немає такої можливості, про наявність 3G можна дізнатися за допомогою телефону. Добре практично всі моделі зараз оснащені 3G. Можна, безсумнівно, звернутися і до оператора за уточненням швидкості підключення до Мережі та карти покриття 3G. Але оператори часто говорять про те, що проблем з інтернетом немає. Хоча насправді на швидкість зв’язку впливають відстань до вежі, рельєф, місцезнаходження модему в будинку. Так, наприклад, якщо розташуватися з ноутбуком біля вікна, швидкість інтернету буде набагато вищою.

Рада третя. Пропускна спроможність модему

Оператори часто говорять про збільшення швидкості зв’язку до небувалих висот, але насправді швидкість інтернету може бути в кілька разів нижчою. Кілька років тому популярними були модеми з пропускною здатністю 3.6 Мбіт/с. На даний момент виробники USB-модемів випускають пристрої, розраховані працювати на швидкостях 14.4 або 28.8 Мбіт/с. Але не факт, що швидкість інтернету у вашому регіоні буде на належному рівні. У зв’язку з цим немає сенсу переплачувати за модеми з величезною пропускною спроможністю. Достатньо USB-модемів зі швидкістю 7.2 Мбіт/с, які на сьогоднішній день є популярнішими серед користувачів.

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *