» » Твердотільні жорсткі диски (SSD)

Твердотільні жорсткі диски (SSD)

Розглянемо, що являє з себе твердотільний накопичувач.
SSD (Solid State Drive) — пристрій для постійного зберігання інформації, що використовує в якості сховища даних твердотільну пам'ять. Найчастіше в цій ролі виступає flash-пам'ять.
Твердотільні накопичувачі, на відміну від звичних жорстких дисків (HDD), не мають рухомих механічних частин, чим і обумовлюється більшість переваг SSD перед HDD.

Перші SSD з'явилися досить давно, але їх вартість була неприпустимо високою для рядового споживача (орієнтир їх застосування був спрямований на військову і авіакосмічну техніку). З часом технології розвиваються, і в даний момент твердотільні жорсткі диски вже починають завойовувати популярність рядового користувача ПК в міру зниження їх вартості на ринку по відношенню до класичних жорстких дисків HDD.

Переваги SSD перед HDD:


- Швидкий перехід у робочий стан (немає необхідності розкрутки шпинделя, як в HDD).
- Незрівнянно більш швидкий доступ до даних, особливо в процесі читання, знову з-за відсутності механіки, визначає швидкість доступу до даних. Більш швидкий запуск операційної системи і запуск програм.
- Відсутність шуму під час роботи.
- Низьке споживання енергії, низький нагрів (справедливо для SSD невеликих обсягів).
- Відсутність рухомих частин, чим виключається вихід з ладу з причини поломки механіки диска.
- Стійкість до вібрацій, підвищених температур, перепадів температур, що сприяє застосування SSD в мобільній електроніці (ноутбуках, планшетних ПК).
- Продуктивність відносно постійна по всьому об'єму області зберігання даних, малий вплив фрагментації даних на продуктивність.

Недоліки:


- Вартість зберігання одиниці інформації на SSD вище, ніж на HDD, причому досить відчутно.
- Ємність наявних в продажі пристроїв істотно відстає від класичних HDD.
- Схильний до негативного впливу від раптових відключень живлення, магнітних полів, статичної електрики.
- Обмежена кількість циклів перезапису комірки flash-пам'яті (до півмільйона операцій запису-стирання однієї комірки пам'яті).
- Застосуванням спеціальних файлових систем і алгоритмів роботи контролерів SSD шляхом рівномірного розподілу по всій області даних часто презаписуваних кластерів дозволяє в теорії досягти 20-річного терміну служби твердотільного диска на базі flash-пам'яті при щоденній експлуатації із середнім навантаженням.
 

Реклама от Google / Ads by Google
Відкрити Твердотільні жорсткі диски (SSD)
25-12-2016
Кулькість читачів: 1328