Зріст та вага дитини. Таблиця норм від 0 до 10 років

Кожній мамі хочеться, щоб її дитина нормально розвивалася. Найбільш видимими показниками нормального фізичного розвитку для людини стають зростання та вага, за які відповідає гормон росту. Якщо в організмі дитини немає хронічних захворювань, вона добре харчується, то розвиток іде благополучно. Якщо показники набагато нижчі або вищі, ніж норма, варто задуматися, чи все гаразд із малюком.

Як визначається норма?

Середня норма ваги дитини, за якою визначаються зростання та вага дітей від народження, була розроблена ВООЗ у 2006 році. З того часу дані постійно оновлюються, тому що на них може впливати велика кількість факторів.

Відомо, що активне зростання дітей відбувається до 18-20 років. У цей же час спостерігається інтенсивне збільшення у вазі. У підлітковому віці вона пов'язана із гормональними змінами в організмі. У 18-20 років кістки твердіють, і зростання суттєво знижується.

У хлопчиків та дівчаток норма, якій мають відповідати три показники: зростання, вага та об'єм голови — відрізняються. У зв'язку з цим таблиця також міститиме відмінні показники.

Норма для дітей до року

Найбільш стрімке зростання відбувається у дітей до року. У цей час малюк добре набирає вагу, якщо не голодує, і мама уважно ставиться до його стану. У середньому зростання в дітей віком до року збільшується за 10-11 місяців на 25 див. Далі відбувається уповільнення фізичного розвитку.

До 2 року зростання у дітей додається в середньому на 8-12 см, а в три роки збільшення становитиме 10-11 см. Згодом зростання і вага малюка суттєво коливатимуться в залежності від індивідуальних особливостей, і норма стає лише умовним показником, на який стоїть орієнтуватися.

У 10-11 років середньостатистична дитина має показники зростання 140-144 см. У віці 10-11 років варто звернути увагу на співвідношення показників зростання-ваги, які дає таблиця на сайті. Якщо вага не відповідає зростанню в той чи інший бік, потрібно здатися лікарю та обговорити можливі причини. Однак для звернення до лікаря має бути серйозна різниця показників зростання-ваги у дитини в порівнянні з тим, що пропонує норма.

Непоганим показником розвитку є коло голови у дітей. Її також слід вимірювати хоча б раз на пару місяців. Є спеціально розроблена таблиця, де представлені норми кола голови по місяцях. Особливо це важливо для дитини до року, коли йде стрімкий розвиток. Згодом воно сповільнюється, але не зайвим буде виміряти об'єм голови і у малюка в три роки, щоб знати, чи йде зростання.

Чому так потрібно спостерігати обсяг голови у дітей до року? Справа в тому, що зростання кісток голови з першого місяця життя безпосередньо пов'язане з розвитком мозку. Особливо небезпечним є прояв відхилень у малюків до року, коли мозок ще формується. При недостатньому зростанні кісток голови може статися здавлювання або недорозвинення мозку, батьки можуть нічого не підозрювати. Зворотне відхилення в параметрах кола голови теж небезпечне, оскільки може бути симптомом різних захворювань, наприклад, рахіту.

Обсяг голови у дитини – важливий показник, і норма його повинна дотримуватися невеликих можливих відхилень. Якщо ви помітили значне зміщення параметрів кола голови в той чи інший бік, слід звернути на це увагу і здатися лікареві.

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *