Який кредит вибрати?

Збираючись взяти кредит, не забувайте, що банк ніколи не залишиться в накладі. Тому слід уважно вивчити наданий банком договір, де прописані всі умови і особливо уважно вивчити те, що написано дрібним шрифтом. Зазвичай так завжди криється який-небудь підступ.

Тому краще всього порадитися зі знайомими і друзями, в якому банку брали кредит і знають, з чим можна зіткнутися в тому чи іншому банку. Це може бути незручне місце для погашення позики. Деякі банки не мають зв\’язку з усіма відділеннями по країні. Найзручніше вивчати умови кожного банку на його особистому сайті. З обережністю слід відноситься до різних рекламам. Приміром, один банк в рекламі заявляє, що видає кредити під 12% річних, а вже на місці ви дізнаєтеся, що туди також входять і комісії за розгляд 2-3%, страхування вашого життя під цілих 25-30%. У підсумку ви повинні виплатити величезні річні відсотки.

Спробуємо допомогти вам, щоб вирішили, який кредит вибрати правильніше.

Банки пропонують кілька видів кредитів:

1) Кредитна лінія

Отже, кредит, зазвичай, перераховується в кінці року цілком, або виплачується по частинах. В останньому випадку мова йде про кредитну лінію.

При встановленні кредитної лінії клієнту надають певний ліміт, в рамках якого він виплачує частину суми з відсотками, а після погашення може знову брати необхідні кошти, оптимізуючи тим самим грошові потоки підприємства.

2) Вексельне кредитування

При вексельному кредитуванні банк надає клієнту кредит, який може бути використаний тільки для покупки векселів та цінних паперів банку. Такий вид фінансування обійдеться компанії або підприємству набагато дешевше, ніж звичайний, так як процентна ставка значно нижча, ніж при кредитній лінії або іншому виді кредитування. За допомогою отриманих векселів і цінних паперів підприємство може розрахуватися з контрагентами або ж продати ці цінні папери в банк з дисконтом, який вважається в залежності від терміну, що залишився до погашення векселів, або закласти їх в банк і замість них отримати під цінні папери готівку.

Найбільш важкодоступне і затребуване інвестиційне кредитування. Грошові кошти від банку можна отримати лише в тому випадку, коли буде представлений бізнес-проект, і ви на даному проекті зможете довести, що отримаєте прибуток і зможете виплатити кредит у встановлені договором терміни.

Зрозуміло, для укладення кредитного договору потрібно підготувати пакет з необхідним набором юридичних документів та установчих актів, паперу, що вказують і підтверджують повноваження керівників, рішення і згода керівних органів про здійснення угоди, а також документи заставного забезпечення.

А взагалі при можливості радимо не брати ніякі кредити без гострої необхідності і не платити відсотки.